Šta je novo?

IRIS MTS TV Box (2024)

Well, sheet. Koji mozak je osmislio tekući tok dešavanja? "Da, želim da ovo radi upravo ovako i nema ko šta tu da podešava išta više."
Код мене на сва три 4024 кад се пусти испочетка наставља на наредну емисију испочетка а не искаче на програм уживо. Ништа нисам подешавао.
Ja u najboljem sluičaju dobijem 5 sekundi da uzmem daljinski, prebacim na dugme i i pritisnem ga da predje na narednu emisiju, inače 'ode na program uživo...
 
@RazbojNick Ne znam kako to stvarno može da radi kod @gvlada kako tvrdi da radi pošto poslednji put (pre oko godinu dana) kad sam se ja igrao sa dodavanjem Iris Go / Iris Smart streamova putem m3u liste u TiViMate i gledao kako je "rešeno" premotanje tj šta Iris Go sajt šalje serveru kad se nešto premotava tad sam video kako izgleda taj API na Iris steaming serveru i zašto zvanične aplikacije rade tako kako rade:

naime za razliku od Eon, Supernova Move i RTS Planeta gde premotavanje funkcioniše u maniru "skoči na onaj momenat u prošlosti i odatle streamuj sve do live" (= nemaju zadat "duration" ili end date/time; nego su bukvalno "live TV stream, pomereno za ovoliko u nazad" ) na Iris Go/Smart platformi ne radi tako već puštao video steam koji ima jasno zadato trajanje, od vremenske tačke A do vremenske tačke B. Nakon toga server prestaje da šalje video materijal tj terminiše konekciju.

Ako nešto nije promenjeno u međuvremenu ili ako glavna Iris TV usluga nije počela da koristi totalno drugačiji "backend" API u odnosu na Iris Go / Iris Smart za očekivati je da tako glupavo radi kad premotavaš na neku emisiju. Sam API ne podržava "nastavi sledeću" / "nastavi u nedogled" već bi klijent aplikacija morala da bude dovoljno pametna i da to bude njen posao da po završetku jedne emisije pošalje novi zahtev za sledeću i/ili makar ponudi izbor korisniku da li želi da nastavi ili da stopira.

Dakle premotan "live TV" manifesti na Iris izgledaju kao "Video on demand" manifesti na drugim platformama ( = nema osvežavanje manifesta/playliste već odmah dobija spisak svih video fragmenta koji čine ceo video koji ćeš gledati... kad ih player sve reprodukuje to je kraj priče).
 
@shamanNS sve je to u redu kao, no, kako sam napisao @gvlada , a verujem da korisnici znaju, aplikacija nudi da se u roku od 5 sekundi d okraja tećue gledane emisije predje na sledeću iz spiska (što je vrlo kratko vreme), tako da mogućnost postoji. Sve što je potrebno je da naprave opciju koja omogućuje da to radi automatski (da se zove, na primer "Nastavi sa gledanjem vraćenog programa"), ukoliko korisnik to želi.
 
@RazbojNick
Sve može da se napravi, kad ima ko hoće da to napravi.
Ali eto ni taj backend API nisu morali tako kr*tenski da dizajniraju pa ipak jesu.

Pretpostavljam da Iris i dalje ne dozvoljava korisniku da sam ručno premotava preko granice 2 emisije u vodiču?
Pa da umesto da premotaš 5, 10, 15 minuta u u nazad na stvarni početak jednog filma prisiljen si da pustiš prethodnu emisiju i onda premotavaš sat i kusur dok ne nađeš početak sledeće emisije / filma / čega god?
 
Poslednja izmena:
Taj problem je postojao kada je tek uveden IRIS. Sada je nastavi da gledaš sledeće po rasporedu što ide posle tog gde si premotao.
Ima koja godina već kako su vratli to kako treba i kako je nekada bilo. Imaš deset sekundi da klikneš da nastavi sledeću emisiju ili sam nastavi. Da vratiš "uživo" moraš tu kod tog "pitanja" da mrdneš levo pa OK, ili iz menija pusti uživo u bilo kom momentu.
Nekada je postojala ta opcija u podešavanjima, ne znam da li u ovoj verziji Irisa ili prethodnom softveru.
Nemam taj boks, ali isti je softver i na HPH07 i na Q11.

Da li si probao da resetuješ na dugme boks (ili drži dugo crveno dugme na daljinskom od boksa). Verovatno mora da ti se ažuruira IRIS. Da ponovim, ta debilna opcija je postojala tako u samom početku Irisa i vraćena u normalu nekim sledećim ažururianjem. Bilo je o tome u staroj temi.

Edit:
IMG_1127.jpeg
Šamane: Možeš da premotavaš kako god hoćeš i koliko hoćeš gde postoji opcija gledaj unazad.
Do 64x ili po pet minuta u kom smeru ti treba.
 
Poslednja izmena:
@nesa69 Box je restartovan više puta preko svih dugmića i izvlačenjem napajanja, ali se ponaša upravo kako sam opisao. Nema nikakve opcije u Podešavanjima da promenim bilo šta na temu sledeće emisije. Podrazumevana akcija boksa na isticanju premotane emisije je da predje na program uživo, a izričito moram a izaberem da pusti narednu emisiju (na pitanju da mrdnem desno pa OK).

Verzija STB je 2.7.4 (ako ima ikakve veze).
 
Siguran sam da je bila ta opcija u nekom momentu u podešavanjima.
Dešavalo se i da ne dobiju sve "centrale" ažuriranje u istom momentu, ali ovako je već dugo vremena kod mene.
Firmware je 2.5.4 a software 1.99.32 kod mene.
Jedino korisnički i da ti daljinski ažuriraju. Kukali smo za to nekada, baš je išlo na živce kad gledaš nešto unazad 🙂
 
Verovatno ti je onda do toga.
Ne znam stvarno zašto ti ne pokreće sam ažuriranje. Laički, jedino sve redom njihovo da ponovo pokreneš.
064 733 ih brzo dobiješ, jedino da te prebace na tehničku podršku ili da prijaviš pa kada urade.
 
Šamane: Možeš da premotavaš kako god hoćeš i koliko hoćeš gde postoji opcija gledaj unazad.
Do 64x ili po pet minuta u kom smeru ti treba.
Ja sam postavio jasno pitanje : da li sad dozvoljava premotavanje između granica 2 emisije u EPG.
Dakle pustiš film koji je počeo po šemi u 20:05 a realno je počeo u 19:59,i sad treba da se makneš još 5-6 minuta u nazad. Da li može samo rewind dugme na daljincu i krene da mota od kraja prethodne emisije? Ili ne može nego kad dođe na 0:00 duration / na start trenutne emisije koju premotavaš tu prekida da premotavanjem?

Pošto to "izvan granica jedne emisiji" definitivno nije moglo kad su tek prešli na Iris platformu. A ako se ne varam nije moglo ni na platformi koju su koristili na STB-ovima pre Iris platforme.
 
To i dalje ne radi. U stvari i radi, vratila te na početak tražene emisije, tačno ti gde si i hteo 🙂
Imaš odmah ispod rewind dugmeta isto za premotavanje pet minuta unazad.
Tako da u situaciji koju si opisao pritisnem to dugme i ono radi van "granica".
Obično premotavanje samo u granicama epg. Unapred ga blokira nastavi da gledaš dijalog.
Znači možeš tačno po 5, 10, 15 ... minuta u bilo kom smeru bez granica. Baš po pet minuta da ne bude zabune. Obično premotavanje u sekundama samo u okviru epg granice.
Edit: na telefonu sam pa ispravio.
 
Може. Често се то користи код неких крими серија на стар каналима. Пустим неку емисију а она већ кренула, кренем премотавање и пребаци на крај претходне емисије.
 
Kod mene neće tako. Moram da prezupčim sa -5 minuta.
Prokleti štreberi npr. često krenu ranije 🙂
Edit: Čekam smenu pa eksperimentisanje.
U pravu si Vlado. Hoće, ali samo preko one linije i leve strelice na krstu upravljača. Na dugme za premotavanje neće.
 
Tačno tako. Na obično premotavanje (2x, 4x....) neće van granica emisije, a na dugme za vraćanje 5min i vremensku liniju hoće da ide van granica.
 
Треба да убаце премотавање за све канале. Ретко ко гледа тв уживо.
 
Jel ima mts neki stb da radi na bluetooth daljinski?
 
Poštovanje svima . Molim prvo za oprost jer se ne razumem . Imam ovaj box iris mts zakljucan naravno pokušavam da ga pretvorim u običan android pa sta ima neka ima . Ukucam šifru *1397# i uljem u setings . Molim vas Šta treba da uradim da isključim iris ono da se ulogujem da mi bude android . Izvinite ako nisam pogodio grupu razumiteme
 
Треба да убаце премотавање за све канале. Ретко ко гледа тв уживо.
Apsolutno. Ja sam bio ubedjen da je premotavanje svih kanala uobičajeni deo ponude, ali juče saznah da, na primer, nijedan MTV nema premotavanje, dok kod SBB ima.

Zar ne reklamiraju svoje pakete sa tom opcijom sadržanom (u smislu - za sve kanale, a ne samo za neke)? Sad odem na mts sajt i pod Iris TV > Napredne mogućnosti (uuuu, jeeee) pročitam da "Gledaj unazad" mora da se posebno aktivira na STB (a, verujem, i plati nisam pogledao).

Ovakva TV usluga ozbiljno ne valja i ne vredi. SBB je izmislio TV za Telekom.
 
Placa se 100 dinara za najjeftiniji box 4 (crveni), za ostale se ne placa (ulazi u cenu). Isto vazi i za box 3, najjeftiniji doplacujes, ostali ne.
 
Placa se 100 dinara za najjeftiniji box 4 (crveni), za ostale se ne placa (ulazi u cenu). Isto vazi i za box 3, najjeftiniji doplacujes, ostali ne.
Evo na dve lokacije isti paket Box 3 SREDNJI i ne radi premotavanje svih kanala.
 
Dobro da, ne rade svi, ako je to pitanje. Sto je kanal manje popularan, veca je sansa da nema tu mogucnost, bar na mts-u. Ne znam kako je na sbb ili yettelu.
 
Dobro da, ne rade svi, ako je to pitanje. Sto je kanal manje popularan, veca je sansa da nema tu mogucnost, bar na mts-u. Ne znam kako je na sbb ili yettelu.
Ne radi veliki broj, sad sam nasumično probao nekoliko od 450 nadalje. Jesu mahom regionalni i alternativni kanali, ali nisu svi: Ja često pustim neki od pomenutih MTV i siguran sam da su do skoro imali premotavanje. Ne bi me sad začudilo ni da neki ispod 450 nemaju to.

Kod SBB na EON svaki kanal, kakav god da je, ima premotavanje do 7 dana. Mesečna cena - ista.
 
Ok, pretpostavljam da nemaju kapacitete da imaju vraćanje unazad na svim kanalima, ali makar su mogli da bolje selektuju kanale na kojima postoji ta mogućnost.
Npr, imaju premotavanje na TV Pančevo , Toxic, Astrolog, silnim repriznim Pinkovima i ko zna na gde, a nemaju na HRT 3, RTL, FTV, gde se nešto može i pogledati.
 
Немају капацитете... зато на неким можеш месец дана уназад да премотаваш....
 
Ovde si već samo delimično u pravu i delimično grešiš.
Ljude koji su bivši korisnici Eon platile je Eon tj SBB "razmazio" i ako kod promene provajdera idu sa nekim pretpostavkama i da "se podrazumeva" nešto što nisu eksplicitno pitali i/ili proverili je recept za razočarenje i nezadovoljstvo.
U čemu tačno grešim? Prilikom dogovaranja ugovora, agent mi je naveo vraćanje programa unazad, bez ikakvih dopunskih informacija.

Evo šta je na sajtu kad klikneš na "Detaljne informacije o paketu"

1726758026456.png

Nema pomenute informacije ni kad se ode na link sa slike "Lista kanala".

Nema nikakvih detalja ni kad klikneš na "Detaljne informacije" (da se neko ne zbuni, na ova dva lnika mislim)

1726758141805.png

Proverite sami javno dostupne informacije



Na kraju, zašto bi iko zaključio bilo šta drugo iz ovde predočenog, osim da je vraćanje kanala dostuno na celokupnom spisku kanala, makar u nekoj meri?
 
U čemu tačno grešim? Prilikom dogovaranja ugovora, agent mi je naveo vraćanje programa unazad, bez ikakvih dopunskih informacija.

Na kraju, zašto bi iko zaključio bilo šta drugo iz ovde predočenog, osim da je vraćanje kanala dostuno na celokupnom spisku kanala, makar u nekoj meri?
Grešiš / pogrešio si u tvojim pretpostavkama i zaključima / tumačenjima pročitanih informacija. Eon je izuzetak od tipične situacije.

I grešiš ako si mislio da je posao "agenta" da ti saopštava detaljno sve o uslugama koje ti prodaje. To nije njegov posao, on nastoji da ti proda što skupljih paket i to je to. Neće ti agent reći ni da ako ti prodaje DSL verziju Box paketa da nećeš imati ni jedan HD kanal ( = da su HD kanali samo na optici) ... a to je npr poznata stvar ovde na Benchmark-u.

Čak i da si ga pitao detaljno i konkretno (a pretpostavljam da nisi?) šanse su da se ne bi usrećio... em što većina nema takvo znanje em oni koji bi ga i imali verovatno im baš i nije u interesu da te jasno i ispravno informišu oko stvari koje demonstriraju da je usluga lošija od Eon.

Što se TV kanala tiče i šta jeste nije dostupno od te kvazi "dodatne funkcionalnosti" ja koliko sam informisan ni jedan domaći provajder ne navodi na kojim tačno kanalima je dostupno premotavanje, snimanje i ostalo? Moooožda je u nekom momentum ZLOrion imao u PDF cenovniku za Orion TV uslugu?
Nema nigde ni za Eon uslugu explicitno da piše da usluga premotavanja pokriva 100% kanala, niti u Opštim uslovima da se na tako nešto obavezuju?


Složio bih se da bi lepo tj obavezno bilo da se ta vrsta informacija može naći na sajtu provajdera pa makar to bilo samo u vidu PDF-a koji zakopaju dovoljno duboko da većina kupaca ne ume da nađe ali eto nema nigde i onda korisnik prinuđen da se raspituje po forumima ili po komšiluku kod postojećih korisnika tog provajdera ili da pretpostavlja da je isto/slično kod manje-više svih provajdera (što naravno da nije slučaj).
 
Poslednja izmena:
naziv teme je IRIS MTS TV Box. nije EON, nije SBB , nije ponuda mts-a, nije ponuda SBB-a, nije poređenje EON-a i Iris-a, nije Iris aplikacija (ima bar jedna tema u podforumu "online servisi"), nije šta i kako pušta koji kablovski kanal... držimo se teme. hvala na razumevanju

p.s. ovom prilikom poeni nisu podeljeni
 
Nazad
Vrh Dno