Šta je novo?

IPTV bežično

tapan

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2005
Poruke
43
Poena
309
Planiram da uvedem optiku, da stavim ruter negde kod vrata i tu da mi bude WiFi, a da preko WiFi Range Extendera ili nekog sličnog uređaja, bežično dobacim mrežu do dva TV za IPTV. Cilj je da ne razvlačim kablove po stanu... Da li neko ima neku ideju i neki savet?
 
Dosta teško, ali ne i nemoguće. Neki su uspevali tako da "dobace", ali je pitanje koliko mreža ima oko tebe koje smetaju i kakvu opremu nabaviti. Oko opreme će ti se neko stručniji javiti, a ako rešiš bežično da prebacuješ mislim da će ti biti potreban ruter, a ne range extender. Ja sam sa svojim nekim range extenderom to pokušao i nisam uspeo.

Možda je najbolje rešenje neki powerline pa tako razvući, to provereno radi.
 
@tapan
Koliko su ti daleko televizori od tacke gde ce ti stajati ruter?
 
Iptv + optika = mts? To nije bas jednostavno i jeftino kao kod npr. sbb eon-a, zbog toga sto mts iptv koristi posebnu multicast mrezu za iptv konfigurisanu na odredjenom ethernet portu rutera, tako da iptv saobracaj nemas na wifi interfejsu.

Trebalo bi da bezicno bridzujes dva posebna wifi uredjaja, gde je prvi ethernetom povezan na iptv port rutera, a drugi na ethernet port stb-a.
 
U vezi PowerLine-a, čitao sam da mora da bude na istoj fazi struje, da bi radio.
 
Odluka pala, kod osigurača ću izvući dve nove utičnice da bi bile na istim fazama, pa ću preko PowerLine. Hvala svima
 
Javio bih se ja ranije, ali sto sam vise razmisljao, sve vise sam se vracao na kabel varijantu :smash:
U svakom slucaju, javi kako radi kad sve podesis...
 
Ja preko powerline-a prenosim iptv iz jedne kuće u drugu(10m jedna od druge), obe su naravno na istom strujomeru.
 
@xejtep
Koje uredjaje koristis? Da li si proveravao da li su uticnice na istoj fazi? Da li moras nekad da resetujes uredjaje?
 
Koristim tp link av600, utičnice jesu na istoj fazi, što se prekida tiče stvarno su retki možda sam dva puta do sada morao da istekam iz zida i vratim...
 
ja odavno imam AV500, cak sam i komsiji na spratu iznad davao net preko toga i nije bilo prekida, ali je bilo jacih usporenja kod mene kad on koristi net.
Ako se ide na wifi vezu sa rutera, onda bi tu trebao dobar ruter ili AP, da bi mogli i ostali ucesnici u mrezi da koriste net bez zastoja. Najbolje resenje je LAN.
 
Uzeo sam dva kita od po dva TP-Linka PA4010 AV600, probani su na istoj fazi prvo dva, pa su probana ta dva na različitim fazama i rade. Zatim sam im dodao još jedan iz drugog kita, sa njim takođe sve radi. Jedan je kao ulaz on je na ruteru, druga dva u drugim sobama imaju net i IPTV.

Sutra stiže ekipa za optiku, pa ćemo da vidimo finalni proizvod.
 
Kako to misliš imaju net i iptv? Mogu da imaju samo jedno od ta dva.
 
Sve zavisi od porta na koji je priključen powerline uređaj. Može imati ili net ili IPTV na drugoj strani. Nikako oba istovremeno. Sa ovim duplim kitom od po dva uređaja može razvući IPTV na tri TV-a ako zatreba (ponaša se kao switch).
 
Poslednja izmena:
Zavisi od provajdera, kod mts na primer mogu da se mapiraju svi portovi po želji za iptv, net, ili oba, kroz admin meni.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Ne bi Telekom bio telekom kada ne bi neko napravio grešku. Poslali ljude sa nalogom da mi uvedu ADSL danas. Haos
 
Dobro veče, vidim da ste ovde o tome pisali, pa da ne otvaram neke nove teme i sl. Da li kod powerline uređaja koji traže istu fazu, to znači da utičnice moraju biti na istom brojilu, ili moraju biti i na jednom istom osiguraču? Stan u stambenoj zgradi je u pitanju sa klasičnim brojilom, ne znam koja je to tačno vrsta brojila. Mislio sam da uzmem TP-Link TL-WPA4220 KIT AV600
 
Brojaci su u brojilu rasporedjeni po fazama (grupa osiguraca), pa bi siguran odgovor na tvoje pitanje bio da je najsigurnije da budu na istom osiguracu, to znaci da je na istoj fazi.

Ovaj kit AV600 sigurno ne trazi da budu na istoj fazi, proverio sam.

Ovde sam ostao duzan konacan izvestaj o tome kako je sve na kraju povezano, ali sam zbog Covid situacije sprecen trenutno.
 
proverio sam, dakle utičnice u različitim sobama nisu na istoj fazi, ali za taj uređaj nema nikakvih smetnji, doduše gubi se delimično na protoku, ali to je sigurno delom i zato što sam oba uređaja ubacio za probu u utičnice na produžnim kablovima. zbunilo me je doduše što su neki navodili u reviews da je neophodno da je ista faza u pitanju, mada su to bili ljudi u kućama, gde je moguće struja drugačije razvedena, ili postoji više brojila. hvala
 
Pozdrav. Trebalo je prijatelju da se IPTV dovede bežični. Ja sam napravio na ruteru još jednu WIFI mrežu, stavio je u vlan IPTV, pored TVa stavio neku access point i to radi. Radi, ali povremeno počne da secka, pa ne znam da li može još nešto da se podesi ili je možda loš access point (Tenda N301)? Svaka pomoć je dobrodošla!
 
Pozz svima, evo da podelim moje iskustvo oko slanja iptv putem wifi na nekih 50 ak metara, mozda nekome pomogne, dakle dobio sam iptv od mts iako mi ne treba, licno koristim EON i mislio sam da dam komsiji da koristi, naravno uz neku mesecnu naknadu. Putem kabla nam je nemoguce jer imamo dvoriste izmedju nas (zena ne da kabl preko dvorista normalno).
Ovako pozajmio sam od drugara neke TP linkove 2 ista komada u pitanju su TP Link 5210G 2.4 ghz. Oni su podeseni da rade u Point to Point modu, dakle mreza kojom salju signal je nevidljiva ne moze se niko nakaciti na nju. Funkcionise savrseno, ne secka niti bilo sta, plus da napomenem da imamo jos na mojoj strani 20 m lan kabla i kod njega od tp linka do stb nekih 30 m. Posto ja te uredjaje moram da vratim, a vidim da nema nigde ni da se kupe cak ni polovni, moze li mi neko preporuciti neke uredjaje slicne tome da mogu da rade u istom tom modu Point to Point, neka jeftinija opcija po mogucstvu.
I da treba uredjaj da bude za spolju upotrebu, dakle samo outdoor dolazi u obzir bez dodatnih antena itd, da sve bude integrisano u njemu u jednom uredjaju.
 
Pozz svima, evo da podelim moje iskustvo oko slanja iptv putem wifi na nekih 50 ak metara, mozda nekome pomogne, dakle dobio sam iptv od mts iako mi ne treba, licno koristim EON i mislio sam da dam komsiji da koristi, naravno uz neku mesecnu naknadu. Putem kabla nam je nemoguce jer imamo dvoriste izmedju nas (zena ne da kabl preko dvorista normalno).
Ovako pozajmio sam od drugara neke TP linkove 2 ista komada u pitanju su TP Link 5210G 2.4 ghz. Oni su podeseni da rade u Point to Point modu, dakle mreza kojom salju signal je nevidljiva ne moze se niko nakaciti na nju. Funkcionise savrseno, ne secka niti bilo sta, plus da napomenem da imamo jos na mojoj strani 20 m lan kabla i kod njega od tp linka do stb nekih 30 m. Posto ja te uredjaje moram da vratim, a vidim da nema nigde ni da se kupe cak ni polovni, moze li mi neko preporuciti neke uredjaje slicne tome da mogu da rade u istom tom modu Point to Point, neka jeftinija opcija po mogucstvu.
I da treba uredjaj da bude za spolju upotrebu, dakle samo outdoor dolazi u obzir bez dodatnih antena itd, da sve bude integrisano u njemu u jednom uredjaju.
nanostation m5 ili airgrid m5 pogledaj njih.Jedino je ovde poe napajanje od spolja ali to mislim da je najmanji problem.
 
Nazad
Vrh Dno