Šta je novo?

Ipod - zune - Ili nesto trece? Sta ima najbolji zvuk?

Haludza

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
561
Poena
619
Koji od prenosivih mp3 playera ima najbolji zvuk? Mislim ta stavka mi je apsolutno najbitnija. Dizajn i ostalo me ne interesuje - samo kvalitet zvuka! Kao i fetish-erstvo prema velikim korporacijama i nekakva geeky obozavanja. Znaci strogo objektivno. Dal je to ipod, ili zune, ili zen ili nesto peto - sta ima najbolji i najkvalitetniji zvuk?

E da, bitno je da uredjaj ima mogucnost pravljenja custom EQ settingsa, a ne ono par predefinisanih EQ njesra i to ti je sto ti je. Znaci treba da ima i predefinisane i mogucnost pravljenja custom Eq setingsa i PERFEKTAN zvuk, i da nije cigla. Kolicina memorije - ne bitna. Znaci pro - mp3 player. E da, kvalitetan zvuk ne podrazumeva samo glasan zvuk! Kvalitetan zvuk je zvuk shirokog spektra frekvencija (od BAS-ova do visokih) da uredjaj ima dobre i zdrave bas-ove (bez distorzija) je recimo jako bitno, pro sluske se podrazumevaju..

E dal svi ipod (nano, shuffle) uredjaji imaju isti kvalitet zvuka, ili ima neke razlike?
 
Poslednja izmena:
Notes

1. iPod does not use custom equalizer settings made in iTunes.
2. You can't create custom equalizer settings on iPod, or transfer custom settings to iPod.

Ccc - najpopularniji mp3 player na svetu i nema opciju custom EQ - dokaz kolko ljudi nemaju sluha..


Konfekcija je cudo, moze biti da ipod ima veoma losh zvuk u odnosu na konkurenciju, a da ga americke tinejdzerke i domacice kupuju zbog konfekcije?

Jel ima neki koji ima custom, aj to me zhivo interesuje..
 
Poslednja izmena:
pitanje je da li ti mozesh da cujesh tu razliku u zvuku izmedju ipod-a i nekog high end creative-a, narocito sa slushkama od 20e..
ipod je pravljen da ima shto prirodniji zvuk tj flat eq..
 
za svaki ces morati jos dodatno da se isprsis za dobre sluske, tako da...
 
Veruj mi da ti ne treba customEQ kod Ipod-a, poslusaj sve pa uzmi Ipod i vidi da li cujes razliku ;) Veoma prijatan i prirodan zvuk ... e da pre ipoda video sam imao Creative Zen ... po meni dupe i oko ! Ali naravno ukusi su razliciti , verujem da ne znaci nista ali svirao sam gitaru 13 godina i trazim malo kvalitetniji zvuk bilo da je obican player ili sta vec ... pozZ
 
e da pre ipoda video sam imao Creative Zen ... po meni dupe i oko !

Dal ovde mislis na kvalitet celokupne izrade ili na kvalitet i jacinu samog zvuka? Ipod ima kvalitetniji zvuk od zen-a? Na netu bash ne pricaju tako? Hm.. Ne kazem - vrlo moguce da ipod ima dobar zvuk - nemam nista protiv ipod-a..

E da, da ponovim: kvalitetne sluske se podrazumevaju! Znaci, nisam toliko lood da tripujem zvuk na bubicama od 20E. Normalno da vec imam vrlo ozbiljne sluske, na kojima cujem razliku izmedju bit-ratea 192 i 320 i nekompresovanog wav-a toliku da boli.. Zato mi i treba kvalitetan mp3 uredjaj, a ovaj ipod nekako nagrdishe!? Ne znam zasto? Evo tipican fazon komentara na koje sam nalecem van ipod fan sajtova:

Johndoe on October 23, 2006 5:43 AM

I saw someone who was talking about an ipod nano....


Ive recently purchased one and i'm selling it.
I bought the 8gb one,looks great,is crap.

My god,the people who say the sound of the ipods is great should be shot on sight !
the sound is HORRIBLE
The EQ is HORRIBLE
No seperate volume buttons,so forget about afjusting sound on yer bike.

Its total crap.Except for the design.
But other than that...


Just dont buy it,you'll regret it like i do...
Go with Sony or Samsung.Those are the greatest sounding players out there.

And sony has sonicstage,and i take that as a plus.It converts my music easely to all the same bitrate,atrac 3 format.
I wouldnt be able to do that with any othe rprogram by myself.
Sonicstage is a little slow in transfer,but ones your music on it,well dont erase it ^^

http://www.anythingbutipod.com/archives/2006/10/creative-zen-v-plus-review.php

znaci gornji link, pa skrolovati na dole za komentare korisnika..
 
Poslednja izmena:
O kvalitetu izrade netreba govoriti ... doduse imao sam onaj stariji Zen jukebox 30Gb, ja sam se trudio i sa Ekvalajzerima da ga malo toteram ali dzaba ... koliko se secam (ne znam da li preterujem) meni se nije dopadao zvuk specijalno na doticnom tj dok nisam cuo Ipod, e sad ja imam taj Ipod video 60 Gb a ne znam da li je drugaciji zvuk na nano ili drugim modelima ... ne bi trebalo da bude ... ali bio je kod mene par dana Ipod Shuffle prve generacije i oseca se razlika u zvuku u odnosu na video model ... POzzZ
 
E a razlog moje paranoje po pitanju zvuka je sledeci: Secam se ja kupovao mp3 player. I imao sam jedinstvenu priliku (nakukao sam gazdi firme) da svaki mp3 player probam pre kupovine. I sad tu bila gomila mp3-ova - iriver, MSI gomile modela, neki canyon, sony!? i to neki sa igricama, sandisk, ma vishe ne znam ni sam. I sad, ja uzmem otvorim kutiju, nakacim mp3 na lap-top, i u njega ubacim odredjenu stvar (smrtno dobro isproduciranu!) koja ima sve frekvencije za cuti. Slusao na Sony-jevim dobrim sluskama, placenim oko 150E tada, ne znam model. I slusam zvuk koji proizvodi mp3 uredjaj. I zaprepastim se kolko pojedini uredjaji imaju njesra zvuk! Sony me porazio!? I sad, ubedljivo najruzniji, najodvratniji, i najjadniji na oko - ST LAB A8001 http://www.sunsway.com.hk/photo/a8-2.jpg, koji cak zamalo da ne testiram koliko je bezvezno i jeftino izgledao u odnosu na nasminkanu konkurenciju je imao NAJBOLJI zvuk! Nepojmljivo bolji od ostalih uredjaja!? Ovi ostali su zvucali ko kartonske kutije za njega!? Neshvatljivo.. Cak je bio dosta jeftiniji od recimo sony-ja!? A zvucao je 5x bolje!? A nikad ne bih provalio, da nisam imao sa cim da uporedim. Tako da sam se zesce isparanoisao po tom pitanju. Ono uopste ne znam sta ljudi ocenjuju kod mp3 uredjaja!? Dizajn? Dugmice? Softver? Shamaraju na corporate logo? Brand? Ja slusam, i jedino mi je bitno - iskljucivo zvuk! Ako to nije vrhunsko - dzaba mu sve!
 
Poslednja izmena:
I od tada ponosno setas svoj St Lab sireci znanje o njegovom kvalitetu :D

P.S. Kolko god ova moja recenica smesno zvucala, kapiram sta si hteo da kazes, i da ! Sve se danas prodaje na BRAND i da kazemo manje vise na kvalitet izrade !
 
Poslednja izmena:
Ma taj st-lab izgleda ko iz starih ruskih sf filmova - ono zesce rumunski, ali zvuk - hebe kevu u odnosu na ostale!? Ceo uredjaj, zajedno sa svim mega iritantnim nelogicnim opcijama je zesce, ali zesce njesra, ali zvuk.. Svasta.. Naravno bubice koje se dobijaju uz njega, mogu se odma baciti. Al sa sony-jevim slukama - sazuva. Tu sam popio takvu paranoju da to nije normalno. Kao da se proizvodjaci utrkuju u reklami, dizajnu, opcijama - a zvuk - ko hebe!? Valjda tripuju, i onako je to mp3, a ozbiljni audiofili to ne slushaju, tako da je zvuk nebitan, ajmo sve pare u maketing. E da, juce sam testirao Ipod nano kod drugarice - njesra zvuk, prave basove nije video, Eq nema custom, plus nisam nashao preset koji mi odgovara, dosta tishi od St-laba!?.. Ljudi moji, gde mi zivimo, i sta nama prodaju cccc. A taj nano je par puta skuplji od ovog rumuna!? U cemu je fora? Dodushe kazu da ipod ima bolji zvuk od nano-a na netu!? A sad, ipod sa 30gb, pa sta ce mi toliko muzike lol. Meni treba giga-dva max. Za video imam Eten m600 sa SD-om od 4giga, a da ga furam za mp3 - ne isplati se zbog baterije. Ja sam mp3 jurio pre 1.5 godine, tad je pao rumun, al je smorio, jel ima neko novije zen uredjaje, pa da podeli iskustva?
 
Poslednja izmena:
imam i ja bas taj st lab koji toliko hvalis...
i nije mi jasno sta ti ustvari hoces? ako vec ima odlican zvuk (ja bas i ne mislim da je toliko odlican.. kad se napanji do daske malo probija.. izgleda da pojacalo u njemu nije bas HQ, inace je ok)
znaci, ako vec ima odlican zvuk... uzmi i slusaj.. valjda je sustina mp3 playera u slusanju muzike.. treba da uzivas u muzici a ne da se hvalis po kraju kako imas najnoviju igracku...
drugim recima, ne razumem ono "al' je smorio"... stice se utisak da se ti lozis na tehniku iz pomodarstva a ne zato sto ti stvarno i treba (bez uvrede)

p.s.
ne znam zasto kukas toliko na njegov izgled... st lab je samo jedan od proizvodjaca.. referentni dizajn je osmislio sunTX ( http://www.suntx.com.tw/incp.htm ) ukljucujuci i dsp koji se nalazi unutra... st lab samo sklapa po preporuci originalnog proizvodjaca, a i druge firme su pozajmile tehnologiju (verbatim mp3 player je kopija istog.. zatim jos neke firme, bili su opisi u SK prosle godine.. potpuno isto izgleda sve - samo je kuciste redizajnirano i drugacije obojeno/spakovano u plastiku drugacijeg/lepseg/boljeg kvaliteta i sl.
 
Poslednja izmena:
Koji od prenosivih mp3 playera ima najbolji zvuk? Mislim ta stavka mi je apsolutno najbitnija. Dizajn i ostalo me ne interesuje - samo kvalitet zvuka! Kao i fetish-erstvo prema velikim korporacijama i nekakva geeky obozavanja. Znaci strogo objektivno. Dal je to ipod, ili zune, ili zen ili nesto peto - sta ima najbolji i najkvalitetniji zvuk?

E da, bitno je da uredjaj ima mogucnost pravljenja custom EQ settingsa, a ne ono par predefinisanih EQ njesra i to ti je sto ti je. Znaci treba da ima i predefinisane i mogucnost pravljenja custom Eq setingsa i PERFEKTAN zvuk, i da nije cigla. Kolicina memorije - ne bitna. Znaci pro - mp3 player. E da, kvalitetan zvuk ne podrazumeva samo glasan zvuk! Kvalitetan zvuk je zvuk shirokog spektra frekvencija (od BAS-ova do visokih) da uredjaj ima dobre i zdrave bas-ove (bez distorzija) je recimo jako bitno, pro sluske se podrazumevaju..

E dal svi ipod (nano, shuffle) uredjaji imaju isti kvalitet zvuka, ili ima neke razlike?

Kvalitet zvuka - onda razmisli o Cowon (iAudio) i/ili iRiver..

*Takodje nisi rekao da li te interesuju Flash ili HDD playeri.. Cowon ima odlicne flasheve..
 
I jedan savet ako vec ulazesh pare i to velike u dobar mp3 plejer gledaj da imash servis za njega pre svega mislim na bateriju jer svi noviji modeli sa HDD i vecom flash memorijom idu sa lit-ion baterijama...
Ne znam kako ces se osecati kad pljunesh 200e za kvalitetan mp3 koji planirash duze da zadrzish...pa jos ako volish da slusash mjuzu a zna se max baterija je 12 sati u normalnim uslovima(tvoje sluske,EQ,stalno njakanje...mani se ti onih njihovih testova i reci)...Ja licno slusam mjuzu 5-6 sati dnevno(trcanje,bus) i punim mp3 plejer svaka dva dana...Zna se Lit-ion 300-500 ciklusa pa onda...Mene bi ubilo da moram da menjam bateriju zato sam prodao IPOD i uzeo Creative Muvo V200 koji me kostao 20e koristi AAA baterije i ima zvuk da se useresh...Mala razlika od IPOD-a(ali testirani sa istim sluskama KOSS) Ipod samo jaci izlaz i malo cistiji zvuk ali kad pomislim 150e u dzepu i opet imam super muziku!!!

BTW jedan od najboljih ako ne i najbolji mp3 plejer je TOSHIBA neki model...Raspitaj se po netu ali stvarno ubija po pogledu kvaliteta izrade,zvuka,baterije,kapaciteta i mogucnosti!!!!
 
BTW jedan od najboljih ako ne i najbolji mp3 plejer je TOSHIBA neki model...Raspitaj se po netu ali stvarno ubija po pogledu kvaliteta izrade,zvuka,baterije,kapaciteta i mogucnosti!!!!

Kapaciteta i mogucnosti , sta ima 100 terabajta i kuva kafu dok usisava stan ;) Salim se ...

Meni se licno jako dopada Ipod tj sam zvuk koji proizvodi, e sad ja sve pesme koje stavljam na njega, trudim se da budu kompresovane na 320kbs tako da zauzimaju malo vise prostora ali dosta kvalitetnije zvuce ... Sto se ekvalajzera tice ne znam da li znas ali najkvalitetnije high-end muzicke komponente tj pojacala nemaju nista na sebi osim potenciometra tj volume i prekidaca sa kojim biras ulaz koji ces da pusta , ekvalajzera nema !

Naravno ukusi su razliciti ali se meni to cini kao gubljenje i vremena i nerava jer cim ti imas potrebu da promenis zvuk na tom player-u znaci da nesto nije kako treba a sa drndanjem eq neces dobiti nikakav specijalan pomak samo nerviranje i sumlju :eyebrows:
 
Sto se kakvoce zvuka tice, na prvo mesto bih stavio iRiver. T10 model koristi AA bateriju koju mozes da kupis na svakom kiosku, i po meni je to prvi pick - pri tom imas i mogucnost custom eq, mada stvarno ne znam sta ce ti to....
 
Nazad
Vrh Dno