Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

0vo je totalno pogrešno mesto za tvoja pitanja jer :
1. Ovo je tema za servis telefona
2. Ne postoji iMac Pro. Postoji iMac ili Mac Pro
3. Otvori novu temu u odgovarajućoj sekciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislio sam na Mac Pro (crna tuba) prijatelju valjda si shvatio moja greska u kucanju
 
@mikenziyu , samo jedno pitanje,

Da li svi telefoni (tj kamera) imaju problem sa onom tačkicom, pri jačem osvetljenju
 
Ne. Retko menjamo kamere generalno osim na 6plus modelima koji mogu da imaju fabričku grešku


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ok, crna tuba.

1. Mac Pro, kao i svaki drugi Apple računar, koristi macOS operativni sistem, pod kojim mogu da rade aplikacije koje su napisane za njega.
2. E sad, pošto je macOS prilično zatvoren ekosistem, radiće ti samo ono što je sertifikovano da radi, tj. uglavnom ono što može da se skine i instalira preko App Store-a.
3. Aka si već koristio pre ovoga OSX, manje-više sve što si "skupio" će ti raditi i pod macOS-om.
4. E sad već slutim da si Win korisnik koji migrira na drugi OS, pošto pitaš za Adobe i ostale "velikane". Što se tiče Adobe-a, za tvoju informaciju, Photoshop je prvo napravljen za Mac OS, pa tek onda za Windows. Ne znam šta ti treba od Microsoft-a, ali ako je to Office, ne brini, postoji, isto izgleda i isto radi. Od Autodesk palikacija problem je samo 3D MAx, pošto on radi samo na Windows-u, Autocad i Maya postoje za OSX (macOS).
5. Ito se tiče open source programa, postoji svašta nešto napisano za OSX (macOS), a ako si vešt u Linuxu možeš i sam da iskompajliraš ono za šta postoji source code, a nije portovan na Mac.

Mac Pro je ozbiljna mašina za ozbiljan posao, kontam da ti za to i treba, ali onda moraš da imaš u vidu (ako prelaziš sa Win platforme) i trošak za software koji neće biti mali.
 
Pa donesi sa pogledamo. Ako ti ne valja kamera ne mora da bude problem svima. Možda je samo kod tebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ali samo kad je jace osvetljenje, i jel ostavljam telefon ili ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa jače ćemo da svetlimo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
dfd2ad5df5255ab315b95147548a3ce0.jpg
6e164f86d102b68a5e163652e689603d.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok, crna tuba.

1. Mac Pro, kao i svaki drugi Apple računar, koristi macOS operativni sistem, pod kojim mogu da rade aplikacije koje su napisane za njega.
2. E sad, pošto je macOS prilično zatvoren ekosistem, radiće ti samo ono što je sertifikovano da radi, tj. uglavnom ono što može da se skine i instalira preko App Store-a.
3. Aka si već koristio pre ovoga OSX, manje-više sve što si "skupio" će ti raditi i pod macOS-om.
4. E sad već slutim da si Win korisnik koji migrira na drugi OS, pošto pitaš za Adobe i ostale "velikane". Što se tiče Adobe-a, za tvoju informaciju, Photoshop je prvo napravljen za Mac OS, pa tek onda za Windows. Ne znam šta ti treba od Microsoft-a, ali ako je to Office, ne brini, postoji, isto izgleda i isto radi. Od Autodesk palikacija problem je samo 3D MAx, pošto on radi samo na Windows-u, Autocad i Maya postoje za OSX (macOS).
5. Ito se tiče open source programa, postoji svašta nešto napisano za OSX (macOS), a ako si vešt u Linuxu možeš i sam da iskompajliraš ono za šta postoji source code, a nije portovan na Mac.

Mac Pro je ozbiljna mašina za ozbiljan posao, kontam da ti za to i treba, ali onda moraš da imaš u vidu (ako prelaziš sa Win platforme) i trošak za software koji neće biti mali.

Hvala i tebi na odgovoru mikenziyu i ja smo sve rasclanili na pp
 
Meni vise deluje kao neka vrsta lens flare. Da nije neka tackica/ostecenje na objektivu ili na samom cosku?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne vidim ostecenje, nije padao. Ovo je samo na osvetljenje i to jace.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U poslednjih 5 dana mi se desilo čak 3 puta da mi se 6S ugasio sam od sebe kada je baterija bila ispod 20%. Da li je ovo validan razlog za reklamaciju?
Telefon je uzet u Telenoru na ugovor prošle godine, sam kraj oktobra ako se ne varam. Gde ga nositi, u Telenor ili direktno u ovlašćeni servis?

Redovno mi se 6s na hladnoci gasi od 40 %, mislim da jos nemaju resenje za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Apple je uvideo problem. https://www.apple.com/emea/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

I mene je mučio navedeni problem pa sam proverio serijski broj preko sajta http://sndeep.info/en, i zaista je moj 6s proizveden u oktobru prošle godine. Pitanje za servis, od kad će početi program kod vas da se primenjuje i koliko dugo će biti potrebno da uređaj bude kod vas?
 
Poslednja izmena:
Pa može se reći da mi to radimo već nekoliko dana, samo je sada zvanično


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa može se reći da mi to radimo već nekoliko dana, samo je sada zvanično


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odlično. Što se tiče trajanja servisa, da li je moguće zakazati i obaviti zamenu za dan, pošto sam iz unutrašnjosti pa bih kada dolazim za Bg, to završio?
 
Poslednja izmena:
Dobrodošao i Srbiju jer odgovor je ne. To je moguće u Apple Store-u. Kod nas možeš da očekuješ da telefon dođe na red za dijagnostiku za dva do tri dana jer moraju da se pokrenu obavezni dijagnostikički testovi i onda se poručuje baterija koja se čeka 10-14 dana.

Edit: A možda ipak neće biti potrebno da dolaziš sada. Sačekaj malo. I mi smo jutros dobili mail. Potrebno je da se organizujemo. Objaviću detalje ovde i na našoj Facebook stranici

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Važi, hvala na brzom odgovoru.
 
@mikenziyu

Pretpostavljam da ovaj program nema direktne veze sa garancijom na uredjaj, posto je ovo uoceno kao problem.
Te da se moze uredjaj odneti kod vas u servis i nakon isteka (prve) godine garancije?
Jer meni do kraja meseca istice prva godina, a trenutno ne mogu sebi da priustim da budem bez telefona 2 nedelje or something...

Jos jedno pitanje, ako se odobri zamena baterije i na nju se ceka 10 - 14 dana, telefon koji se reklamira, pretpostavljam, sve vreme treba da "lezi" u servisu....?

Hvala unapred.
 
Radim na tome. Uskoro objavljujem detalje


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
756b91fb5c0b732764c32f7005d61beb.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
3362168a0e514475d6dfd4f4f9c4fd6a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma idemo! Svaka čas' Mikenzi. Hvala na informacijama i realno zamena sa minimumom cimanja korisnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kao sto čovek napomenu vec nekoliko puta, samo slede servisne procedure koje je postavio Apple.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Mene bas zanima da li ce operateri da obaveste svoje korisnike koji su kupili kod njih o ovome, ili ce samo da precute...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za @mikenziyu Zamenio bih bateriju na Iphone 6, pa me zanima jel menjate originalne ili zamenske baterije? I koliko traje postupak zamene?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako to misliš originalne ili zamenske? Sve baterije su originalne. Poručili smo sada neku količinu cena bi trebali da bude oko 8000-8500 RSD


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislio je da li su originalne ili kopije vrv [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E baš to. Na kopije sam i mislio :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno