Šta je novo?

Iphone 7 kao LTE Modem

zemun1234

Poznat
Učlanjen(a)
06.08.2021
Poruke
49
Poena
25
Imam Iphone 7 koji ne koristim pa se razmisljam da li mogu da ga iskoristim kao LTE 4G modem umesto da kupujem neki od Huawei, ZTE modema ...

Po opstim specifikacijama, trebalo bi da sve radi jer kazu da IP7 ima CAT6 modem sposoban za vece brzine nesto sto i jedan provider mobilnih usluga moze da isporuci. Inace, trebao bi da imam 2 racunara nakacena uz neki minimalni rad na njima.

Pozdrav
S.
 
Imam Iphone 7 koji ne koristim pa se razmisljam da li mogu da ga iskoristim kao LTE 4G modem umesto da kupujem neki od Huawei, ZTE modema ...

Po opstim specifikacijama, trebalo bi da sve radi jer kazu da IP7 ima CAT6 modem sposoban za vece brzine nesto sto i jedan provider mobilnih usluga moze da isporuci. Inace, trebao bi da imam 2 racunara nakacena uz neki minimalni rad na njima.

Pozdrav
S.
Uf Cat 6 je dobrano prevazidjen kod nas.
Ali iphone je generalno mid ranger telefon iako ima dosta da ga hvale kao da je nešto... No ne bitno za razliku od konkurencije. Ne znam da li podržava opciju da se hot spot ne gasi. I takodje ne znam da li podrzava 5G wi-fi hot spot sharing.
Svakako isto ima malo losiju antenu od konkurencije iz tog vremena. Inače proveri to su možda dodali nekim updatom. No svakako cat6 sa solidnim signalom trebalo bi da izvlači pristojan net. Sa time računaj te verzije iphonea su imale losiju bateriju od mid rangera... Tako da punjač ce ti trebati svakako... Iskreno davno sam bio na hot spotu sa iphonom. Ali mislim da te baca na kanal koji hoće tako da mozes očekivati vise wifi da te zeza ako imas komšijske wifie.
Opet kažem to su neke mane koje možeš da ocekujes. Ali generalno ako nisi u nekoj rupi bez signala. I sa sto komsijskoh wifia. To ce pristojno sljakati.
 
Poslednja izmena:
Imam u backup pixel 3xl koji je na globaltel/a1..jel to bolja varijanta? Inače sve ce biti na punjacu.
Opcija je da kupim aircard 810s pa me zanima sta je bolje..onako laicki izgleda iphone i pixel su jaci po specifikaciji
 
Imam u backup pixel 3xl koji je na globaltel/a1..jel to bolja varijanta? Inače sve ce biti na punjacu.
Opcija je da kupim aircard 810s pa me zanima sta je bolje..onako laicki izgleda iphone i pixel su jaci po specifikaciji
Pixel 3xl je brutalna varijanta ako se secam dobro podržava simultano i 2.4 i 5ghz wifi.
Podrzava CAT 16 i 5CA
Ne znam da li za hot spot rade obe frekvencije istovremeno. Ali definitivno probaj sa njim ako vec imas izbor. To je vec poprilično dobra mogućnost da iscedis mrežu na premium nivou. A da wifi bude zadovoljavajući.
Svakako i ako ne može dual tethering da radi. Izaberi 5GHz band ako ti svi uređaji podržavaju 5GHz i uzivaj u surfanju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno