Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

dal bolje da pokusam da ga prodam...ako radi do zime..i opet ode baterija...nista ne radim...citam ovde da se uradi i reset...dal da pokusam nesto...mozda se povrati...il ne
 
pa sad nzm sta da radim..u dilemi sam....sta bi mi preporucio...dal da pokusam da ga prodam nekim radnjama...ipak ne bih da zeznem nekog ovako...meni je ovaj mob sasvim ok...radi super...samo kad bi tipa i ta kopija radila koliko toliko normalno...a ne da mi se gasi mozda ko i ova...

Nazovi iStyle ili Macolu, dogovori se sa njima i zameni kod njih bateriju.
 
Ma ne brini nego zimi oslabe sve baterije a kopije drasticno :p
 
iPhone 5S | 5C - zvanicna tema

Nazovi iStyle ili Macolu, dogovori se sa njima i zameni kod njih bateriju.

Kod tih modela je baterija skuplja nego sto je telefon, ako pricamo o originalnim [emoji4]

Nije do ovlascenih servisa vec do Apple politike vezano za ove uredjaje [emoji4]
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
ma gde cu da dam tolike pare za original bateriju...nema sanse...mogu da probam jedino sa ovom..malo da me sluzi...a jel imao neko iskustva sa kopijama...koliko drze...
 
Posluzice bar se nece gasiti tel na 30% ali kapacitetgube rapidno... stavi batt one bolje kopije i javi utiske one su oko 1300din
 
vazi ..videcu za sta cu se odluciti..dal cu pokusati da prodam mob u nekoj radnji...i da doplatim da uzmem drugi...ili cu da kupim bateriju pa javljam utiske...al jel ima neka odredjeni tip naziv baterije koji da uzmem...ima ih dosta na kupujem prodajem..ne bih znao koju da uzmem
 
U servisu-radnji cenice ti tel 50e u vrh glave :) pa trazi gde pise “original” to su comicell baterije uglavnom solidne kopije ali ni blizu originala :-D
 
  • Like
Reagovanja: M J
sve lepse od lepseg...:D....pokusacu da nadjem najbolje resenje...uglavnom hvala...sad kad se napuni provericu health baterije...pa kao treba restore...pa cu pokusati da ga prodam...pa ako i to ne uspem...kupicu bateriju i javljam utiske...:D
 
Zameni bateriju i vozi dalje, bice upadljivo bolje, a nije skupo (cca 15E)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Evo ovako...mob se kao napunio...100% al cim sam pipnuo ekran...96%...skinui sam aplikaciju BATTERY LIFE i pise...AVERGE 17% BATTERT WEAR LEVEL
BATTERY CHARCE 1131/1300 MAH
CAPACITY 1300/1560 MAH
VOLTAGE 4 V
 
Poslednja izmena:
Imam ja iP5s, tj moj tata. Na iOS 11, ovom predposlednjem, baterija jako losa. I u avio modu je gubio drasticno procente.Jednom se ugasio, i nije hteo da se upali, ni na punjacu. Otisao sam do obliznjeg servisa, pitao da li imaju bateriju za iP5s, kaze ima, ajd stavite je, dolazim za pola sata. Kad sam se vratio, baterija stavljena, iP5s radi. Ni sad ne drzi nesto bog zna sta duze, od ujutro do uvece bude na nekih 30%. ako ga zaboravim staviti na punjac, i isprazni se, ujutro samo stavim na punjac i telefon se odmah upali. Cena baterije sa zamenom je bila 2000din.
 
  • Like
Reagovanja: M J
iOS 11 je užasan sa baterijom, realno. Možda je otišao i U2 čip, proveri. Ja kad sam koristio iP5 imao sam delimično isti problem. Kad imam 40/50% udjem u kameru on se isključi itd. U tim aplikacijama battery health što si ti skinuo mi je pokazivalo kao stvarno stanje 400/600mAh od 1300 ili koliko već ima. Otišao sam u prvi servis jer me nije bilo više briga za to djubre od telefona, zamenio bateriju za 2500din i wow, baterija je bila super, punio sam popodne i uveče samo, dok sam pre punio na svakih 2/3h i nosio power bank sa sobom, on mi je zapravo i bio baterija. Nisi trebao nikako update sa 9, iOS 9 je bio jedan od najboljih sistema i 5S je tada i dalje bio relativno rečeno premium uredjaj i imao je extra optimizaciju sa tim sistemom ali sad šta je tu je... Proveri prvo da nije U2 čip. Napuni 100%, skini s punjača i ostavi ga preko noći sa airplane mode. Ako opadne nekoliko procenata baterije, znači da ona sams pravi problem i treba je zameniti. Ako opadne drastično veći broj procenata 40/50/60 i više znači da je U2 čip i dzaba ti sve onda... Kao što rekoh ako opadne nekoliko procenata znači da je baterija i menjaj. Uzmi neku skuplju, izmedju 2000 i 3000din one su okej, ako gledamo tako. Nećeš imati neki kapacitet ili ne znam ni ja kakve rezultate ali će ti procenti makar opadati nomralno, jedan po jedan i neće se telefon gasiti sa više od 10%. I kapacitet, takav kakav je uz pravilno korišćenje ne bi trebao opasti pre 6/7 meseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
iOS 11 je užasan sa baterijom, realno. Možda je otišao i U2 čip, proveri. Ja kad sam koristio iP5 imao sam delimično isti problem. Kad imam 40/50% udjem u kameru on se isključi itd. U tim aplikacijama battery health što si ti skinuo mi je pokazivalo kao stvarno stanje 400/600mAh od 1300 ili koliko već ima. Otišao sam u prvi servis jer me nije bilo više briga za to djubre od telefona, zamenio bateriju za 2500din i wow, baterija je bila super, punio sam popodne i uveče samo, dok sam pre punio na svakih 2/3h i nosio power bank sa sobom, on mi je zapravo i bio baterija. Nisi trebao nikako update sa 9, iOS 9 je bio jedan od najboljih sistema i 5S je tada i dalje bio relativno rečeno premium uredjaj i imao je extra optimizaciju sa tim sistemom ali sad šta je tu je... Proveri prvo da nije U2 čip. Napuni 100%, skini s punjača i ostavi ga preko noći sa airplane mode. Ako opadne nekoliko procenata baterije, znači da ona sams pravi problem i treba je zameniti. Ako opadne drastično veći broj procenata 40/50/60 i više znači da je U2 čip i dzaba ti sve onda... Kao što rekoh ako opadne nekoliko procenata znači da je baterija i menjaj. Uzmi neku skuplju, izmedju 2000 i 3000din one su okej, ako gledamo tako. Nećeš imati neki kapacitet ili ne znam ni ja kakve rezultate ali će ti procenti makar opadati nomralno, jedan po jedan i neće se telefon gasiti sa više od 10%. I kapacitet, takav kakav je uz pravilno korišćenje ne bi trebao opasti pre 6/7 meseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

pozzz druze....pa zeznuo sam se sta da radim za ios 9..sam sam kriv...sta je tu je....a vidi ovako...probao sam sa tim airplane mod...skinulo mi je mozda oko 8-9% za 12 h u airplane modu....sto pokazuje da je baterija u pitanju...videcu dal cu da kupim bateriju i nastavim da koristim mob...ili cu pokusati da prodam mob i kazem da zeza baterija...pa nek promene sami...spusticu cenu malo i to je to...generalno telefon meni super radi....zato sto su problem te baterije malo..samo to...inace sam zadovoljan...
 
Pa to je do baterije. Neću da nagadjam ali ako ne želiš ili ne možeš izdvojiti preterano novca za telefon a zadovoljan si sa iOS i samsim uredjajem. Moj ti je savet da prodaš taj, doplatiš i kupiš SE. Ako si u 2018. zadovoljan sa 5S sa SE ćeš biti još duplo toliko. Moj savet, ti odluči kako ćeš dalje[emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa to je do baterije. Neću da nagadjam ali ako ne želiš ili ne možeš izdvojiti preterano novca za telefon a zadovoljan si sa iOS i samsim uredjajem. Moj ti je savet da prodaš taj, doplatiš i kupiš SE. Ako si u 2018. zadovoljan sa 5S sa SE ćeš biti još duplo toliko. Moj savet, ti odluči kako ćeš dalje[emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

razmislajo sam kao prodam ovaj...da doplatim....i uzmem neki model XAOIMI telefona...citam komentare da su kao dobri telefoni...e sad...nzm...iphone je iphone....malo sa sad cimam...kakva je baterija i na SE
 
Odlicna je batt opusteno SOT 6ipo h opusteno bar moj sa TSMC cipom :p naguram i preko 7h usage kada vise telefoniram
 
ljudi poceo je ovih dana da mi na 5s pada usage na ispod 2 sata, da li je to alarm da je vreme za servis baterije ili vec cega
 
Proveri health baterije. Ako je ok health vidi da nije u2 cip , tako sto ces ga ostaviti 24h u airplane rezimu ako svuce vise od 7-10% u2 je ili nesto vuce struju... mada u2 pojede za par h batt bez koriscenja :-D
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa battery health ne može da vidi u settings na 5S, jedino preko nekih aplikacija ali pitanje je koliko je to pouzdano


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Delimicno solidan uvid ne mase puno svakako... u poredjenju sa tim u settingsu varira za 1-2%
 
Imam iPhone5s i baterija bez nekog znacajnog koriscenja izdrzi oko 20h , od 100% do 10%. ?
nemam sim karticu u njemu, na aviomodu je, radi wifi i sinhronizacija za email, i ostale sinhronizacije za icloud. Da li je to to oko baterije ili je to malo? Posto hocu da ga prodam, pa sta da kazem kakva je baterija. Ovo je sada na iOS12beta . Na iOS11 cak i na samo avio modu je trosio bateriju.
 
eh *mjau**mjau**mjau*a, ne isplati se popravka? ustvari ni ne znam da li to rade u obicnim servisima za mobilne telefone.
Kod mene kad se isprazni skroz baterija preko noci, i kad ga stavim na punjac telefon se upali.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, imam problem sa messengerom u zadnja 2-3 dana, kad god zelim da udjem u njega on crashuje prva 2 puta, iz treceg puta tek udje normalno u aplikaciju, probao sam hard reset telefona, obrisao i instalirao aplikaciju opet medjutim isti problem.
 
Pozdrav, imam problem sa messengerom u zadnja 2-3 dana, kad god zelim da udjem u njega on crashuje prva 2 puta, iz treceg puta tek udje normalno u aplikaciju, probao sam hard reset telefona, obrisao i instalirao aplikaciju opet medjutim isti problem.

imao isti problem, do mesendzera je, izbacili su losu verziju stigao je update jos pre nekoliko dana proveri app store kod mene je to resilo.
 
Da li je neko menjao bateriju a da to nisu ovlašćeni servisi? Kod njih je 10.000din :(

Sent from...
 
Amazon, ebay, ifixit, pola sata preznojavanja. To je sve što treba osobi koja nikad nije otvarala telefon.
 
Nazad
Vrh Dno