Šta je novo?

iPhone 16 se ni izbliza ne prodaje onako kako je očekivao Apple

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
60,671
Poena
1,385
iphone-16-prodaja.webp


iPhone 16 se ni izbliza ne prodaje onako kako je očekivao Apple​


Apple je polagao velike nade u nove funkcije veštačke inteligencije, ali prvi rezultati prodaje iPhone 16 ukazuju na slabiji odziv potrošača nego što se očekivalo

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/biznis/iphone-16-se-ni-izbliza-ne-prodaje-onako-kako-je-ocekivao-apple/
 
To se desava i sa ostalima, negde sam procitao podatak da teziste mobilnih telefona usporava u globalu. Jednostavno tehnologija ovih uredjaja je udarila u zid i poboljsanja na kasicicu nisi dovoljna da potrosace nateraju da menjaju telefone. Ova vwstacka inteligencija je cist promasaj, industrija je ovo predstavila kao nesto veliko, u principu 90% korisnika ovo ni ne koristi. Ja u mom okruzenju ne znam nikoga ko to koristi, a kamoli jos da placa. Idem na kurs nemackoh jezika, koristim chat GPT za prevod reci. Osmoro nas je u grupi, ja sam ubedljivo najstariji, ostali su svi u 20-tim godinama. Niko od njih nije znao za chat GPT aplikaciju, ja sam se frapirao, rekoh ajde mozda sam naleteo slucajno na ljude koji ne znaju. Posle toga sam pitao 10 mojih drugara da li to koriste, vecina njih je koristila neko kratko vreme, ali niko konstantno, od mladje garde niko nije ni pokusao da koristi, osim jednoga koji je posle nekog vremena izbrisao apk.
Skontao sam da ljudi jednostavno ne zele da napreduju, jednostavno dostupnost tehnologije i niska cena omasovila je koriscenje iste, i umesto da ljudi budu tehnoloski pismeniji od moje generacije npr, desilo se suprotno. Ja kada se setim koje smo mi vratolomije radili sa flopi disketama. Na koje nacine smo se dovijali za igrice programe. Vecina mojih kolega sa faksa je znala tada sama da recimo instalira windows. Danas vlasnici mobilnih servisa naplacuju 200 din za instaliranje vibera i whatsap-a.
 
Skontao sam da ljudi jednostavno ne zele da napreduju, jednostavno dostupnost tehnologije i niska cena omasovila je koriscenje iste, i umesto da ljudi budu tehnoloski pismeniji od moje generacije npr, desilo se suprotno.
Trenutni "AI" i njegove sposobnosti i nisu neki napredak, već suprotno.
 
Trenutni AI je samo bolji search od standardnog, ko malo udje u stos moze da bude korisno, ali generalno je za vecinu je komplikovano. Sve u svemu ovo sigurno ne moze da spasi mobilnu industriju.
 
Kako da ih spasi kad AI uopšte nije dostupan na i Phone 16 iako mu je to glavna reklama. Plus u EU izgleda nikad ni neće biti.
 
Nazad
Vrh Dno