Šta je novo?

iPhone 12

Moja greška. Mislio sam da su cene za običan i pro iste. Ja sam pre Nove uzeo 12 običan i daje mi opciju za apple care sa ovim cenama. E sad, ne znam jeli i porez na to uračunat ili ne. Ako može neko da potvrdi da li su ovo bez ili sa porezom:
25b9a5e8bfa69e7d873950d26d9ae2f2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Bez poreza
 
Mislim da se svakako isplati tih 10ak evra mesečno za ac+

Što se tiče gubljenja i krađe, nema potrebe za tim sve i da može kod nas. Iphone se ionako slabo krade zbog FMI, a verovatnoća da izgubimo nešto u šta gledamo 4-5 sati dnevno u proseku je domen naučne fantastike :)

Znaš kako, zbog popularnosti oni jesu podložni kradjama. Medjutim, iP 12 serija je toliko umrežena sa svim komponentama da se ne isplati ni za delove, bez da je šasija samo u pitanju. A sobzirom da je i wireless uparen (ako se ne varam) sa pločom, ne vredi krasti vise iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav.
Imam lightening to usb OTG kabel, medjutim kad prikacim na DAC i HI-FI ne pusta muziku preko USB-a na DAC. Instalirao sam Vox MP3 i Flac music player , i kad povezem na dac ne radi. Nije valjda da treba onaj lightening to usb camera kabel?
 
Ja ljudi moram da podelim odusevljenje sa autonomijom na 12 Pro Max, bukvalno zaboravim kada je bio na punjacu kada dodje vreme za sledeci ciklus. [emoji1787] Tipa, juce skinut sa punjaca posle 17h, koriscen intenzivno do kasno uvece, danas ceo dan (cestitanje Bozica, jel), telefoniranje, drustvene mreze, gledanje serije na Netflix-u... Trenutno je na 40% [emoji15] Bio sam zadovoljan i sa 11 Pro, da se razumemo, ali ovo je bas ludilo.
 
Verujem drug, to je super za mini. Ovde posle dan i po (skoro), ostane jos 40%, onda mozes da zamislis.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
i meni ostane jos 30%. Uvek prikacim na punjac oko 30% . Dobro ne koristim facebook, ali sve ostale social mreze ( viber, whatsapp) pozivi, poruke, forumi preko tapatalka, youtube, emails, mail.ru cloud za sink fotografija. Ista mi je baterija kao na mi10, koji ima skoro 3x jacu bateriju.
 
Ja ljudi moram da podelim odusevljenje sa autonomijom na 12 Pro Max, bukvalno zaboravim kada je bio na punjacu kada dodje vreme za sledeci ciklus. [emoji1787] Tipa, juce skinut sa punjaca posle 17h, koriscen intenzivno do kasno uvece, danas ceo dan (cestitanje Bozica, jel), telefoniranje, drustvene mreze, gledanje serije na Netflix-u... Trenutno je na 40% [emoji15] Bio sam zadovoljan i sa 11 Pro, da se razumemo, ali ovo je bas ludilo.

Ok je autonomija, mozda nekih 5-10% bolja nego na 11 Pro Max. Meni kao Heavy user-u vecinom pred spavanje ostane 25-35% (puni se svaku noc).


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Optimizacija je cudo, nece im trebati vise od 4000 mAh uz 120Hz, za minimum dva dana prosecnog koriscenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Super, samo mi nije jasno kako neko moze da gleda serije na 6 incha pored 40,50 incha tv-a :d
 
6.7" tacnije [emoji1] Veruj da mi je milina za to, stavim sluske i iskljucim se. Dzabe i oled tv od 65", kad je stalno neka guzva i galama kod mene [emoji2957]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mogu nikako da se priviknem na tzv lens flare, zelenu tačku koja se javlja kad je u kadru jak izvor svetlosti. Bio sam u Apple Store-u misleći da je u sočivo gornje kamere upala neka prašina ili nešto tome slično, a onda mi je dečak pokazao da je to normalno i pokazao isto na svom iphone-u. Čak objašnjava kako to oduvek postoji na iphone-ima, još od četvorke. Ja to nikad nisam primetio ni na jednom modelu koji sam koristio
 
To je na svim telefonima, kod nekih manje kod nekih više...

Na 12 seriji se baš primeti, jer je valjda 8p. Znači 8 sočiva.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne mogu nikako da se priviknem na tzv lens flare, zelenu tačku koja se javlja kad je u kadru jak izvor svetlosti. Bio sam u Apple Store-u misleći da je u sočivo gornje kamere upala neka prašina ili nešto tome slično, a onda mi je dečak pokazao da je to normalno i pokazao isto na svom iphone-u. Čak objašnjava kako to oduvek postoji na iphone-ima, još od četvorke. Ja to nikad nisam primetio ni na jednom modelu koji sam koristio

Na dslr se primeti nece na tel? Nekada su se znala pravila fotografije... danas slabo....
 
Nesto ne uspevam da provalim, kako ste vezivali iMessage, posto mi za region ne nudi Srbiju. Trenutno mi je setovano samo na broj, ali na Mac-u ne uspevam da se ulogujem na iMessage.
 
Mora pored broja da ti bude i Apple ID (mail adresa) u Send & Receive.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji powerbank za iphone12/pro preporučujete. Neki sa usb type c izlazom.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Xiaomi
 
Xiaomi naravno. Ja koristim njihov. Jeftin, pouzdan, sta ces vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam 12 ali imam 11, ima li nesto kvalitetno za bezicno punjenje telefona i sata, paralelno a da nije Xiaomi? Ne treba da kosta kao pola bubrega ali ne mora ni da bude jeftin. Bitno mi je da je kvalitetan i da se moze kupiti kod nas, ne mogu da narucujem, cekam i molim se da li ce stici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da ima i dalje Baseusa i Nillkina na KP, ja bih vijao tako nešto (ili Xiaomi :D )

Imam neki Nillkin dugo i zadovoljan sam, super radi
 
Gledao sam neke Nilkin u 3g store ali ima 5 vrsta pa ne znam koji cu[emoji23][emoji23]. Gledam kolika mu je snaga, oko 7-10 w ali ima i ono odstupanje u procentima ili se to zovu gubitci, ‘bem li ga[emoji16].


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Anker PowerCore II 6700
 
Pa j el nije to "zicni"?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Xiaomi naravno. Ja koristim njihov. Jeftin, pouzdan, sta ces vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A koji xiaomi. Video sam nekoliko modela i koliko sam primetio nijedan nema type c output, samo input.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Sta ce ti usb-c na powerbank-u? Bitno da je kvalitetno i jeftino i da radi kako treba. Xiaomi sa klasicnim usbom puni odlicno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za par dana mi stiže IP12. Dajte mi preporuku za punjač, neka normalna cena. Hvala.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno