Šta je novo?

iPhone 12

Ako zelis recenziju,mogu ti napisati za pro max.
Presao sam sa Xs i mogu da ti kazem da je predobar i prelep telefon.Posle 2 dana sam se navikao na veci ekran,sto u sustini i nije jer sada ionako koristis obe ruke za sve,tako da se super uklapa.Ne manjka dostiznost za ceo telefon.
Kamera je super,jedino mi se ne svidja wide mod jer mi malo izoblici sliku kada pomeras,ali pretpostavljak da je to za slikanje u ravni.
Baterija perfektna,meni izgura 2 dana sa istin koriscenjem kao na Xs-u sto mi je trajala dan.
Sada ne znam da li je do ios- 14.2.1 ili telefona ali desava se cesto da mi se smanji jacina zvuka,kao i osvetljenje i kada ga pojacam,daje slabiju svetlost nego kada je normalno(bez gubljenja) pa se pojaca do kraja.
I da,neke aplikacije jos nisu update-ovane za pro max,da znas.
Ja sam ga uzeo u vipu pre 20-ak dana.
 
Poslednja izmena:
Užas.

Inače na sajtu MTS trenutno ima u ponudi 12 pro/128gb ali samo bela i zlatna boja
 
Ako zelis recenziju,mogu ti napisati za pro max.
Presao sam sa Xs i mogu da ti kazem da je predobar i prelep telefon.Posle 2 dana sam se navikao na veci ekran,sto u sustini i nije jer sada ionako koristis obe ruke za sve,tako da se super uklapa.Ne manjka dostiznost za ceo telefon.
Kamera je super,jedino mi se ne svidja wide mod jer mi malo izoblici sliku kada pomeras,ali pretpostavljak da je to za slikanje u ravni.
Baterija perfektna,meni izgura 2 dana sa istin koriscenjem kao na Xs-u sto mi je trajala dan.
Sada ne znam da li je do ios- 14.2.1 ili telefona ali desava se cesto da mi se smanji jacina zvuka,kao i osvetljenje i kada ga pojacam,daje slabiju svetlost nego kada je normalno(bez gubljenja) pa se pojaca do kraja.
I da,neke aplikacije jos nisu update-ovane za pro max,da znas.
Ja sam ga uzeo u vipu pre 20-ak dana.
Hvala.

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Ako neko ima Mini, kako je zadovoljan baterijom?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Vrhunska mu je baterija, ide dan i po do dva. Doduše ja ne igram igrice, nemam Facebook za koji čujem da zvaće bateriju. Regularna upotreba, malo surf, povremeno Deezer, nikad ne gasim BT, 4G.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
E ta informacija mi je trebala. Slicno koristim telefon s'tim sto ja kada sam napolju u prevozu koristim player za slusanje muzike i surf. Eventualno Viber poneka poruka. Kuci ga skoro uopste ne koristim sem za pozive jer sve imam na desktopu. Planirao sam onaj teget plavi ali sam se dvoumio bas zbog baterije. BT ugasen i ja ne igram igrice. Jedino me malo brine onaj problem sa treperenjem ekrana i pojavom zelenog ekrana na momenat u kada je crna pozadina i nisko osvetljenje a koristi se u mraku koji je prisutan u celoj 12 seriji.
@leksa hvala ti.

Edit: interesuje me da li bi vise trosio bateriju da se na njega nakace BT slusalice?
 
Poslednja izmena:
Baterija ulazi u treći dan :D

Koliko sam se bojao, ispalo sve dobro.
12-ka. Sa ovih 23% bih mogao sigurno do uveče da izdržim glat.

3387aac384fa7548c0e4cdeaee67f734.png
0c671ae940ef952fa1665e5f3486aaf7.png
561c5c2e18b0db2a8259071373062870.png
11c51832e8d212540e5bcce2445f185c.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Koristim povremeno airpods pro, nisam primetio da nešto znacajno utiče na potrošnju. Doduse nisam ih slušao po ceo dan.

Od programa za komunikaciju koristim skoro sve, Viber, Telegram, Duo, itd. Osim sto Viber ume da zabode i ne pushuje notifikacije dok ga ne startuješ. Dosta koristim Outlook i Teams zbog posla.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja inace muziku slusam kada sam u prevozu do posla i nazad. Znaci nekih sat i po dnevno. Eventualno malo duze ako izadjem u grad.
Od aplikacija za komunikaciju samo Viber i to napolju van stana.
 
Poslednja izmena:
Molim vas za savet. Uskoro prelazim na iphone 12 ( prva jabuka u životu ). Na koji appstore da se prijavim, američki ili srpski ? Hvala.

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Moj nalog je na hrvatskom storeu, i mogao sam normalno da kupujem aplikacije našom karticom. Na američkom si morao preko iTunes gift cardova.
Ne koristim trenutno iOS, ne znam jel i dalje tako, ako jeste, stavio bih HR.
 
Ako hoces Apple care da kupis, onda se prijavi na US store.
 
Moras na US. Taj nalog ti bude iCloud.

Apple Care aktiviraj posle preko komp-a, jer su neki ljudi imali problema prilikom aktivacije na telefonu. Mozes i VPN da koristis. Izaberi mesecni plan i to je to.

Vec pise u temi, ali da ti skratim muke, posle par dana ti stigne mail za linkovanje naloga, pa nadalje kupujes gift card iz apple storea kojima dopunjujes apple balance kojim placas applecare. Prolazi nasa kartica.

Nadam se da sam pojasnio u kratkim crtama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moras na US. Taj nalog ti bude iCloud.

Apple Care aktiviraj posle preko komp-a, jer su neki ljudi imali problema prilikom aktivacije na telefonu. Mozes i VPN da koristis. Izaberi mesecni plan i to je to.

Vec pise u temi, ali da ti skratim muke, posle par dana ti stigne mail za linkovanje naloga, pa nadalje kupujes gift card iz apple storea kojima dopunjujes apple balance kojim placas applecare. Prolazi nasa kartica.

Nadam se da sam pojasnio u kratkim crtama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala. Čemu služi apple care ?

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Hvala. Čemu služi apple care ?

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока

U naredne 2 godine si siguran cak i ako polomis telefon. Dajes stari uzimas novi. Recimo slucajno polomis 2 telefona za 2 godine i dobijes novi svaki put. Ovo vazi za sve ostalo ne samo lom. Nakon 2 godine mozes nastaviti da placas applecare ako je i dalje telefon kod tebe...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U naredne 2 godine si siguran cak i ako polomis telefon. Dajes stari uzimas novi. Recimo slucajno polomis 2 telefona za 2 godine i dobijes novi svaki put. Ovo vazi za sve ostalo ne samo lom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pretpostavljam da se to nešto plaća ?

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Ja placam za 11 pro max 11$ mesecno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U sekciji mobile data, da li moze da se prati nekako potrosnja na mesecnom nivou, cak i ne znam sta mi znaci current period.
 
Kod nas ne vazi za izgubljeni telefon bez obzira da li placas ili ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sada ne mogu tacno da se setim da li sam imao opciju sa i bez toga, svakako telefon samo sto je bio izašao tada kada sam ga kupio i to je bila ta cena secam se najmanja - 9,99 + porez tacno 11$.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zbog čega si se pretplatio na taj paket onda?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja plaćam 8 za 12. Možda je zato što je pro skuplji + ako je država sa porezom, ima smisla da je 11, za paket bez krađe.

Nego jel imao neko iskustva da mu zatreba AC+ kod nas i kakva su tačno iskustva? Npr. ispadne mi telefon... u kom roku se dobija drugi? Jel to telefon koji spolja izgleda 100% nov? Ok mi je da je repariran i sl. ali ne bi voleo da kada mi zatreba aktivacija garancije dobijem telefon koji spolja ima neku falinku pošto se i sam trudim da dosta pazim telefon. Tako sam pazio i 7icu, pa lomio ekran :D, zato sada i uzeh AC+, da se ne traumiram.
 
Npr. ispadne mi telefon... u kom roku se dobija drugi? Jel to telefon koji spolja izgleda 100% nov? Ok mi je da je repariran i sl. ali ne bi voleo da kada mi zatreba aktivacija garancije dobijem telefon koji spolja ima neku falinku pošto se i sam trudim da dosta pazim telefon.

Dobiješ novi telefon, naravno ne retail paket u novoj kutiji, nego samo telefon. Da li je nov ili repariran to zna samo apple... ali spolja izgleda novo sa sve zastitnim folijama i sve sto ide kao da je retail verzija. Ja sam telefone u garanciji u istyle-u menjao relativno brzo. Zaista to ekspresno odrade, sada medjutim ne znam koliko traje zbog ovoga sa pandemijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moja greška. Mislio sam da su cene za običan i pro iste. Ja sam pre Nove uzeo 12 običan i daje mi opciju za apple care sa ovim cenama. E sad, ne znam jeli i porez na to uračunat ili ne. Ako može neko da potvrdi da li su ovo bez ili sa porezom:
25b9a5e8bfa69e7d873950d26d9ae2f2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobiješ novi telefon, naravno ne retail paket u novoj kutiji, nego samo telefon. Da li je nov ili repariran to zna samo apple... ali spolja izgleda novo sa sve zastitnim folijama i sve sto ide kao da je retail verzija. Ja sam telefone u garanciji u istyle-u menjao relativno brzo. Zaista to ekspresno odrade, sada medjutim ne znam koliko traje zbog ovoga sa pandemijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da bateriju i prenje staklo menjaju na tvom ličnom tel bez ako se kućište deformisalo do te mere da ne može nov ekran da legne. U tom slučaju kao i zadnje staklo daju replacement. Nisam siguran 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Takođe treba napomenuti da se kod nas za sada ne nappaćuje zamena prilikom oštećenja.
 
Mislim da se svakako isplati tih 10ak evra mesečno za ac+

Što se tiče gubljenja i krađe, nema potrebe za tim sve i da može kod nas. Iphone se ionako slabo krade zbog FMI, a verovatnoća da izgubimo nešto u šta gledamo 4-5 sati dnevno u proseku je domen naučne fantastike :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno