Šta je novo?

iPhone 11

14.4. Nije lose wifi vecinom, 4g (1h). Bez igara ide na 10 lagano. Trenutno ostalo 25% baterije.
ed1a2096b07adccc95f138621bef85eb.jpg

c0f25fd76998ce91e13651db0ab9bba8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da okej je, meni je sa 6h 40min na 53% uglavnom wifi,4g mozda pola sata... bio na usb 2min pa zato pokazuje da je skinut u 16:43...

 
Za sad je baterija na 14.4 bez promena, preskocio sam 14.3 zbog battery drain i uz drustvene mreze na 4g citav dan lagano 7-8sot. Za sad sam samo imao dva puta bag da se diskonektuju airpods u sred pustanja deezera ali se odmah sredilo. Takodje mnogo manje mi baguje backspace na tastaturi ( jednom za dva dana sto je izuzetno dobro i jos mnogo krace traje, posto je pre bilo barem 2x dnevno i moglo je po par sekundi da traje)
 
Zanimljivo da na ovom testu 12 mini ima malo losiju bateriju od S20 ultra, ne mogu ni da zamislim sta bi bilo kad bi se Apple smilovao pa ubacio bateriju od 5000mAh
 
Morace sa novim modelom makar na 4500mAh, pa i neka bude deblji telefon. S21 ultra je skoro 9mm za razliku od 12 pro max koji je cca 1.5mm tanji, ako misle 120 Hz ubacivati. :D
 
Oseti se razlika i kad posle X uzmeš u ruku 11 pro, ne mogu ni da zamislim kako bi bilo sa 9mm.
 
Ima li jos ikoga da mu je nakon godinu dana battery health 100%. 🤣🤣🤣
 
Nije normalno da je to tako.Znam da si kacio fotke da to dokazes ali...Ja bi na tvom mestu uradio restore da vidim sta ce se dogoditi.
 
Neka hvala nisam izludio, nema potrebe zbog obicne brojke da radim restore.
 
Prikaci na onaj 3utools on izgleda realnije pokazuje... meni on pokazuje malo “tacnije” i broj ciklusa takodje
 
Ja sam na Xs-u imao posle godinu dana 100%, ali je broj ciklusa bio 100 i nešto, preko 3uTools-a sam video da je opao kapacitet, ali ne toliko da bi se smanjili procenti, možda 20-30 mAh.
 
za 2 meseca opalo 2% na ip11, bilo je 99% posle malo vise od mesec i onda posle update-a na 14.4 jos taj jedan procenat i sad je 98% telefon koristim od decembra..
lepo je neko napisao svaki mesec 1%, inace punim ga cesto do 100% jer probao sam onako da ga punim od 20 do 80%, ne mogu da pazim plus mi uvek preko dana zatreba telefon, a i ovaj od 5w imam samo punjac i presporo se puni :D
 
Ma ja preko noci punim, napuni do 80% oko pola 5 i do 6 je 100%.
 
Moze li savet jel pametno uzimati sada Iphone 11 pro sa 95% BH ili gledati ipak novu varijantu?
 
Dvoumim se, posto imam ponudu da uzmem 11 pro max u zamenu za Note 10+, baterija je na 88%..
Dali je to ok stanje baterije..?
Dali je mozda neko imao oba uredjaja pa ako moze da mi kaze kolike su razlike u kamerama..?
 
Izdržaće sa 88% jos godinu dana sigurno, ako ne i vise a za kameru pogledaj malo youtube, imas gomilu testova.
 
Dobro, to je onda prihvatljivo..
Gledao sam nekoliko, ali od tich nekoliko, svi mi deluju razlicito..zato reko ako je mozda neko imao, ali verujem da su slicne kamere..
 
Dobro, to je onda prihvatljivo..
Gledao sam nekoliko, ali od tich nekoliko, svi mi deluju razlicito..zato reko ako je mozda neko imao, ali verujem da su slicne kamere..
Ja sam imao oba, ali se ne secam tačno da bih mogao reći sa sigurnošću.. sve u svemu noćni mod je definitivno na strani 11ke, selfi, video takođe. Wide i uw su isto bolje ali ne drastično. Što se mene tiče, vredi menjati ako ti manjak memorije i ios ne predstavljaju problem.
 
Hvala ti na savetima i poredjenju..
Nije mi toliko bitna memorija, posto nisam nesto zahtevan po tom pitanju..
A sto se tice ios, pretpostavljam da bih se navikao..
Do sada sam koristio samo Note modele, tako da sam i radoznao malo a i voleo bih da isprobam..
 
Jel ume neko da objasni kako funkcionise 'battery health' na iphonu i od cega zavisi kako se degradira?
Recimo, meni je na 11ci na 95%, daily average usage 7h 50min, koristim ga oko godinu i 3 meseca. Ne punim ga nikad preko 80%, punim ga (dopunjavam) 3-4x dnevno, eksploatisem ga i dok je na punjacu jako cesto (netflix/hearthstone ili neka druga igra).
Drugar u neko slicno vreme uzeo 11 pro max, baterija mu na 92%, daily usage mu je duplo manji, oko 3.5 h, puni ga uglavnom 1x dnevno.

Po nekoj logici, koliko ga koristim i punim cesto, baterija bi trebala da je u losijem stanju?
 
Da li se sada na iPhone 11 modelima posle nekog vremena radi kalibracija baterije? Ako se radi na koji postupak jer na internetu kruze razne fore.
 
Koje fore?
 
Neki kazu isprazniti telefon do kraja pa ga drzati na punjacu puna 3 sata pa ponovoti postupak dva puta. Neki kazu samo isprazniti do kraja fon i do 100% napuniti a neki kazu da nema vise kalibracije da se rade.
 
To poslednje je jedino tačno :)
 
Zasto mi nekad daje mogucnost kad koristim airplay i YT da bukvalno pojacam zvuk na 100 na tv-u, a nekada mi “ogranici” na 10 i onda moram pojacavati na daljinskom?
 
Meni je posle 5 meseci 95 posto , kada sam kuci uvek upaljen hotspot .... telefon maltretiran svakodnevno , koliko ce baterija izdrzati ... pitanje je :) .... obicni 11 pro 256gb ...
 
Nazad
Vrh Dno