Šta je novo?

iPhone 11

Cemu onda to ? :-D kada samo kliknes ikonu kamere na LS?

Pa ne radi to samo dok je zaključan ekran, nego i kad sam u nekoj aplikaciji. Lakše samo double tap pozadi, nego da spuštam aktivnu aplikaciju pa tražim po razbacanim ikonama ili da svajpujem odozgo pa da kucam "camera"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Opet je double tap praktičnije rešenje.
 
Opet je brži i praktičniji double tap nego lock pa svajp, bar meni [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
0.5s nije lock vec notification i 3d touch na kameru ili obican swipe za kameru... double tap nikako nije prirodan dok pomerim drugom rukom tel da ga tapnem pozadi proslo je vise od 0.5 s :) pritom double tap ima neki jezivi delay...
 
0.5s nije lock vec notification i 3d touch na kameru ili obican swipe za kameru... double tap nikako nije prirodan dok pomerim drugom rukom tel da ga tapnem pozadi proslo je vise od 0.5 s :) pritom double tap ima neki jezivi delay...

doule i triple tap kao da su nedorađeni. ne prepoznaju lagane udarce, a nekad ni malo jače. često mora da se ponavlja. u kolima na držaću sam se aktivira od vibracija... a i to kašnjenje je totalno bez veze.
 
Ispeglace to mozda nekad sa ios 15 kao i freeze ekrana na 5s nakon logina na neki sajt :-D
 
0.5s nije lock vec notification i 3d touch na kameru ili obican swipe za kameru... double tap nikako nije prirodan dok pomerim drugom rukom tel da ga tapnem pozadi proslo je vise od 0.5 s :) pritom double tap ima neki jezivi delay...

To mi dođe još sporije, pošto gornji levi ćošak za notifikacije mogu desnim palcem da dohvatim samo na 12 mini. Zato sam i stavio to na triple tap [emoji4]
 
Možeš da spustis i levi ćošak a u control centru staviš prečicu za kameru
 
Ja sam stavio na “desktopu” precicu za cameru, medju ove dole 4, povucem odozdo i sljus samo na kameru :D to kad koristim jednom rukom, a ovako iz ls ulazim.... gde da ga udaram tri puta il 2 :D dok on to detektuje, ode sve sta mi je trebalo
 
Interesuje me jedna stvar oko kupovine na store. Stavio sam country na Austriu s obzirom da imam njihovu karticu zbog kupovine.. Ali kad hoću da kupim neku aplikaciju u ovom slučaju skener, nudi mi mjesečnu pretplatu samo koja je oko 7e mjesečno ili godišnje da platim oko 40e sto mi je van svake pameti da toliko košta.

Ako bih stavio drugi nalog možda na USA da li je ista takva situacija ili moze da se kupi aplikacija kao na Androidu tu do 10e i da je imam. Jer je ovo nerealno preskupo.

Da li ima veze za cijenu ako promijenim country. Kako vi kupujete?


b0a49855cc0016c0260748c6527f9b80.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaću je, hvala. Ali pored nje ima tu jos nekih aplikacija koje bih kupio možda.. Da li ima veze ako promijenim country, hoće li biti drugačija cijena? Jer ovaj način kupovine na pretplatu mi je užasno skup.. Ima li da se kupi po normalnoj cijeni aplikacija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^^

Naleteo si na app koja trazi pretplatu, nije to pravilo vec izuzetak, za sada makar.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Probaću je, hvala. Ali pored nje ima tu jos nekih aplikacija koje bih kupio možda.. Da li ima veze ako promijenim country, hoće li biti drugačija cijena? Jer ovaj način kupovine na pretplatu mi je užasno skup.. Ima li da se kupi po normalnoj cijeni aplikacija?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Promenom zemlje ništa nećeš postići. Postoje aplikacije koje se kupuju samo jednom, ali nažalost sve ih je manje jer sada postoji taj trend da većina naplaćuje pretplatu... Za to što tebi treba besplatna a odlična rešenja su ili ugrađena Notes aplikacija ili Microsoft Office Lens
 
Nisam znao da notes ima opciju za scan dokumenata. Bas ću je probati i Hvala na sugestiji.. Ovo mi je prvi iphone pa se jos uvijek prilagođavam.
Htio sam da kupim i call recorder jer mi je to mnogo bitna aplikacija ali i ona je na pretplatu i preskupa je. Nerealno mi je da su aplikacije za mobilni tel postale skuplje nego za Windows.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji call recorder si uopšte našao da radi na iOS i koliko je pretplata? Koliko znam nije ni jedan radio.
 
Ni nema call recordera koji ne ide kroz odredjeni server u inostranstvu.. rade kao konferencijski poziv sa trecom stranom.
 
Poslednja izmena:
Samo ukucaj call recorder i imaš ih nekoliko i svi su na pretplatu, i to mnogo koštaju kao da su od zlata... Šteta jer je to odlična stvar koja mi je mnogo puta značila.. Ali čega nema bez njega se može


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imate li neku dobru alarm besplatnu aplikaciju da mi preporučite?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Appleov sasvim dobro radi posao :)

To sto imas call recordere ne znaci da rade drugacije nego sto sam naveo. Rade kao konferencijski poziv.
 
Poslednja izmena:
Imate li neku dobru alarm besplatnu aplikaciju da mi preporučite?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Imas temu za iOS aplikacije, da ne pisemo sve u istoj temi.

Sto alarm aplikacija? Jedino ako se ne budis tesko, pa trebas jednacine da resavas (kao moj drugar) da bi se probudio.
 
Ni meni se stock ne sviđa, kada počne da zvoni istera mi pamet koliko je glasna. Bolje bi bilo da se postepeno pojačava


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvi put kad sam postavio alarm tako je glasno zvonio da mi se beba iz sna probudila a ja sam skočio iz kreveta misleći da su teroristi ušli u stan.
Sad sam provalio da u sleep opciji ima da se podesi više različitih melodija u da postepeno pojačava zvono sto mi je bitno. Lak sam na san odmah se budim ali zbog bebe mi je trebala neka aplikacija gdje se postepeno pojačava alarm a ne odjednom iz sve snage da ubija. Eto snašao sam se. Iako nije najj rješenje kao što ima na Androidu ali završava posao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam skinuo sa itunes store-a “Soft dreaming deluxe” melodiju, jako je prijatna. Ni ja ne volim da me nešto trgne naglo.
 
Da li je kod svih modela iz serije 11 "odsutan" night mod na ultra wide kamera senzoru?
Kakva je situacija sa novim modelima iz serije 12 po tom pitanju?
 
Da li je kod svih modela iz serije 11 "odsutan" night mod na ultra wide kamera senzoru?
Kakva je situacija sa novim modelima iz serije 12 po tom pitanju?
Da, kod jedanaestica nema night moda na ultrawide kamerama. Na dvanaesticama ima koliko znam

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno