Šta je novo?

IP provajdera na crnoj listi

cmmon

Cenjen
Učlanjen(a)
30.08.2009
Poruke
19
Poena
155
Pozdrav,

molim vas savet u vezi problema sa provajderom / Baulink iz Torrnjosa. Poslednjih nedelju dana imamo problema sa wireless internetom , neke stranice ne mozemo otvoriti, u online igri ne mozemo pristupiti internet prodavnici, privatni torrent tracker pokazuje da nema konekcije, svi njihovi torrenti su crveni, ts 3 server stalno diskonektuje korisnicko ime...pogledali smo koji je nas ip i nasli da je na crnoj listi.

185.37.168.62 is assigned to RS-SABOTRONIC ranges from 185.37.168.0 - 185.37.168.63. Hostname for RS-SABOTRONIC is Sabotronic Network.

185.37.168.62 is blacklisted by 36 websites using IP Blacklist Cloud Plugin.

185.37.168.62 Details from APNIC

raspitivala sam se, zaista se ne razumem u ove teme ali sam shvatila da svi u selu imamo tu jednu zajednicku ip adresu i da je citava ta grupa negde blokirana. provajder je imao dva resenja / da restartujemo ruter a ako to ne pomogne da placamo 500 din vise mesecno za staticnu adresu i onda vise nece biti problema. nije u pitanju moj dinamicki ip koji bi trebao da se menja svaki put kada se restartuje ruter vec ip koji nam je svima zajednicki, sto dodeljuje provajder koji ga pretpostavljam zakuplja od nekog treceg.
ne znam da li je u pitanju nebriga , nedostatak novca ili nesto trece zasto to ne promene kada ih lepo molimo pa me zanima postoji li neki zakon kod nas koji bi regulisao ovako nesto ? kome da se obratim kada provajder ne zeli da pomogne ?
placamo neograniceni wireless paket, ne vidim u ugovoru od deset strana nista o tome sta se desava u ovom slucaju, kada nam je svima ip blokiran ne nasom krivicom ? izvinjavam se ako sam napisala nesto maximalno nestrucno i smesno za one koji se razumeju i nadam se da neko zna kako dalje
 
Poslednja izmena:
Ja bih presao na drugog internet provajdera - vidim da stcable.net ima kancelariju u Tornjosu (mada lako moze da se desi da od njih svi vec uzimaju link)...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno