Šta je novo?

iOS 16

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,538
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Najavljuju neke ozbiljne promene za novi update, ajde da vidimo šta će uraditi... :)


Update će dobiti po nekim nezvanicnim informacijama svi uredjaji sem iPhone 6s/Plus, iPhone 7 i iPhone SE prve generacije.


 
Postoji jedna greška u toj logici.

Po toj logici, i iP8 ne dobija iOS 16.
 
IP8, X i noviji dobijaju, IP7 i stariji ne. Gde ti vidis gresku u logici?
 
WWDC u 19h?
 
Sjetite se da su Samsung uredjaji podrzavali azuriranja 2 godine i tjt. I to si cekao pola godine na azurizanje, ako ne ubacis rom od DE ili slicno. Za ovo im skidam kapu. Zato sam i promijenio platformu skroz. Nisu losa unaprijedjenja. Polako se blizi ka androidu sa ovim podesavanjima i onda me zanima sta ce ljudi navesti da im sad nedostaje sa androida.
 
Logika u pomentom tekstu je da iP 7 ne dobija, jer ima 2 GB RAM-a.

To znači da, ako je 2 GB RAM-a problem, onda ne dobija i iP 8.

Izbacili su koji će modeli dobiti ios 16. A to je od iPhone 8 pa na gore.

 
Poslednja izmena:
Vidim Kazahstan dobio full support, a Bugari prevod sistema. Mi ništa…
 
Jel su Hrvati dobili Siri?
 
Nisam primetio
 
Izbacili su koji će modeli dobiti ios 16. A to je od iPhone 8 pa na gore.


Znam ja to, nije reč o tome.

Već o nečemu što je napisano pre WWDC-ja, tj. tekstu koji je napisao MacRumors i koji je naveden u prvom postu, gde navodi da kao iP7 neće biti podržan zbog 2 GB RAM-a. Onda ne bi trebao ni iP8 zbog 2 GB RAM-a, takođe po MacRumors logici. To je sve.

I ovo je prvi put da ubiju dve generacije?

Zanimljivo je kako su mnogi mislili da Apple neće ubiti iP7, pre svega zbog iPad-a 7th iz 2019 godine, koji je takođe A10 Fusion. Ali ima 3 GB RAM. Ali opet, ima ga i iP7+.
 
Znam ja to, nije reč o tome.

Već o nečemu što je napisano pre WWDC-ja, tj. tekstu koji je napisao MacRumors i koji je naveden u prvom postu, gde navodi da kao iP7 neće biti podržan zbog 2 GB RAM-a. Onda ne bi trebao ni iP8 zbog 2 GB RAM-a, takođe po MacRumors logici. To je sve.

I ovo je prvi put da ubiju dve generacije?

Zanimljivo je kako su mnogi mislili da Apple neće ubiti iP7, pre svega zbog iPad-a 7th iz 2019 godine, koji je takođe A10 Fusion. Ali ima 3 GB RAM. Ali opet, ima ga i iP7+.

Ne razumem? Pogodilo te to što si pročitao neku glasinu na tamo nekom sajtu, a koja se ispostavila da nije tačna? Ili imaš iPhone 7, pa su te sad razočarali?
 
Jedino što me pogađa, nepraćenje toka teme, pomalo neshvatanje zanimljive specifične situacije (za razliku od ranijih godina), kao i bespredmetno učitavanje zamišljenog ličnog nivoa.
 
betaprofiles.com pa probajte, za sada na ip13 ponekada se desi lag ali ok je, baterija se ponasa normalno, aplikacije sa ios15 rade bez problema, za sada.
 
Meni ovaj ios podseća mnogo na android, sa wigetima i ostalim stvarima. Neće smetati samo da radi kao i do sada.
 
I ja sam instalirao betu, font za sat na lock screenu mi izgleda jeftino i kineski, ostalo je super za sad. Npr katanac za face id je manji i nestane kad se otključa fon itd.. Bio je na punjaču sa 55% kad je krenulo ažuriranje i završilo je sa 38%. Pola sata nakon toga i dalje je vruć (na punjaču). Ona opcija da izdvoji subjekat iz slike stvarno lepo radi. U principu ništa specijalno i dosadiće za nedelju dana
 
Da, i faceid unlock sada radi iz svake orijentacije, cak sam uspeo i da drzim telefon "naopako" i pod uglom i otkljucao se!
 
Ne prikazuje "charging XY%" na zaključanom ekranu. Siri mi ne radi 8/10 puta. Nove pozadine su baš lošeg kvaliteta
 
Ljudi, da niste malo poranili sa Betom? Iz mog iskustva, pre avgusta (cak i septembra u nekim slucajevima) nije realno koristiti na daily driveru
 
Pa dobro, ovo je da se proba malo, pa ako nekome odgovara onda i ostavi.
 
Ili ako neko nije napravio back up starog hehe heh…
 
Meni iskreno ne fale, ali ako stave sigurno će biti mogućnost da se upale i ugase, pa kako kome odgovara. Vidim da neće biti AOD ili grešim?
 
Dok nije bilo widgeta i ostalog falilo je. Sad kad ubacuju ove gluposti, ljudima smeta. Interesantno!
Bukvalno si citirao gospodina kako je rekao da mu ne smeta a ona napisao kakvi smo to ljudi kad nam smeta ;D
 
^ ako nekog prozivaš obrati se direktno, ne moraš da se praviš pametan. Meni ne znace ali možda nekome hoće. Nigde nisam napisao da mi smetaju. Odnosi i na @vojo77
 
Poslednja izmena:
Lol, pa ja sam baš to i rekao. Ti si napisao da ti ne smetaju a on je odgovorio na to "kako je neverovatno da ti to smeta"
^ ako nekog prozivaš obrati se direktno, ne moraš da se praviš pametan. Meni ne znace ali možda nekome hoće. Nigde nisam napisao da mi smetaju. Takođe se odnosi i na voja77
 
Poslednja izmena:
^ ne volim prozivke za džabe, to sto je neko polupismen je druga stvar.
 
^ ne volim prozivke za džabe, to sto je neko polupismen je druga stvar.
Gdje ja tebe vrijedjam da si polupismen i slicno?! Nije valjalo dok nije licio iphone na android, te daj malo widget-a, sad lock screen. Pa kad lici na android onda opet ne valja. Znaci na prvi dio recenice se odnosi, ne na drugi. Ocito je neko drugi polupismen, kad vec idemo tako. Zivio.
 
Gdje ja tebe vrijedjam da si polupismen i slicno?! Nije valjalo dok nije licio iphone na android, te daj malo widget-a, sad lock screen. Pa kad lici na android onda opet ne valja.
Jel ti čitaš šta sam ja napisao, da me podseća na android i da mi ne smetaju.
 
Nazad
Vrh Dno