Šta je novo?

iOS 15

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,588
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Predstavljanje danas, pa da vidimo sta ce nam novo doneti ili odneti :)

Modeli koji ce najverovatnije dobiti:
  • iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone SE (2020)
  • iPod touch (7th generation)

Modeli koji nece dobiti najverovatnije:

  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone SE (2016)
 
najavili su od HW nista. a spekulisalo se da cemo dobiti svakakva cudesa od m1x laptopova do m1 iphone 13. internet glasine su uzas 😅 inace radujem se ios 15 i ipadOSu posto cu u skorije vreme uzeti neki ipad m1 samo ne mogu da se odlucim da li 11 ili 12.9 a znam da ce mi biti 11 prakticiniji posto imam mba m1 :cry:
 
Promenice nam samo ove baterije tuzne na jos losije da nas pripremaju polako, sve ostalo ce bit nista.
 
Bogami, ja bih rekao da su napravili opasan posao
https://www.anandtech.com/show/16745/the-apple-wwdc-2021-keynote-live-blog
Meni se lično ne sviđa sve ovo sa notifikacijama, izgleda mi kao sajtovi od pre 20 godina. Ali ubacuju gomilu novih i korisnih stvari, koje će mnogima značiti. Opet su pregazili konkurenciju (Google, Microsoft) kada je kvalitet OS-a i aplikativnog softvera u pitanju. Tj. možda ne sam kvalitet, ali način na koji je sve to urađeno i dostupno prosečnom korisniku. Na sve to, mogu da se hvale kako poštuju privatnost korisnika. Što možda nije tačno, ali su tri koplja ispred ostalih (ne računajući linux koji praktično ne postoji na telefonima).
Viećemo kako će se razvijati facetime, ako ga omoguće i drugima, makar iz browser-a, biće to još jedan udar na popularne IM/VoIP klijente. Mada ovo što trenutno nude i što dodaju nije ništa spektakularno, ali bar je sigurniji od skajpa i zuma.

Jedina dobra stvar za konkurenciju je što je Apple mnogima nedostupan. A i nekima kojima je dostupan nije primamljiv.
 
Spatial Audio with Dolby Atmos is available for Apple Music starting today.
 
Da li ćemo napokon dočekati i srpsku (hrvatsku) Siri?
 
Promenice nam samo ove baterije tuzne na jos losije da nas pripremaju polako, sve ostalo ce bit nista.
Pravo u centar! Nikad gore stanje sa baterijom od ios 14. i cisto sumnjam da ce nesto poboljsati sa verzijom 15. Jebale ih notifikacije i ostala sranja kad srce bateriju ko lud.

Sent from iPhone 11
 
Dzaba sve dokle god ja na ipadOS i iOS ne mogu jedan plain txt fajl sa google da otvorim i editujem…

Gledam ipad sto reklamiraju zamenu za laptop, ja koristim ipad 3 godine, dolkle god ne urade krsten file management, i mogucnost stampanja dokumenta u pdf ili editovanje docx a da ne moram da skidam third party apps nista nece da urade (Sve ovo i na ios ofc).A da ne pricam da i dalje na ipad nemam kalkulator :D

Jako losha iskustva sam imao kad sam morao da zavrsim nesto a da nisam imao laptop pored sebe.
Pozdravljam samo ovaj Safari update.
 
Pa šta te sprečava da skineš third party app za te svrhe?
 
Unapređenja po pitanju privatnosti su veliki plus od mene. I novi Safari.
 
Skidam kapu za podrsku telefona iz 2016-te sa iOS-om iz 2021.
 
OK je što te neće primoravati da se update-uješ, ali već dobrano smaraju samo sa brojem 1 na Settings što mi stoji - znam da je od Software Update-a, ali mi nije jasno zašto stoji kada je Automatic Updates ugašen...
 
Ja se nadam da to što neće primoravati znaci i da neće biti tog bedža
 
Realno vrlo interesantan razvoj situacije
 
Prilicno losa baterija na iOS 15 za sada. Oko 6h izgura na 11 Pro Max, 60% LTE 40% WiFi.

P.S. Vec nekoliko puta mi se desava da skinem app i uopste je nema na Home Screen.Spotlight search je pokaze i u App Library je uredno sortirana ali je nema na HS. wtf?
 
Wtf 😂😂 Pa beta 1 je u pitanju, dobro je da možeš da odgovoriš na poziv. Ako je to jedina zamerka koju si našao uz lošu bateriju, govorimo o možda najstabilnijem apdejtu ikada.
 
Prilicno losa baterija na iOS 15 za sada. Oko 6h izgura na 11 Pro Max, 60% LTE 40% WiFi.

P.S. Vec nekoliko puta mi se desava da skinem app i uopste je nema na Home Screen.Spotlight search je pokaze i u App Library je uredno sortirana ali je nema na HS. wtf?
Stavio si prvu betu i čudiš se što je autonomija baterije loša? Bilo bi zaista pravo čudo da sve radi kako treba :)
 
Ima li kakvih novosti kada ce ios15 biti live za srb regiju
 
pa kad i za sve ostale, kad izadje iphone 13
 
Za jedno mesec dana će i Bete biti dovoljno stabilne, ako te već svrbi
 
Nazad
Vrh Dno