Šta je novo?

Inverter klime za potkrovolje

Definitivno mora Toshiba.
Ona stize u srbiju iz istog magacina kao i za sve ostale evropske drzave 😉
 
Na jednom komsijskom forumu su neki lepo opljunuli Toshibu, a tamo se koristi mnogo vise nego kod nas.
Za Daiseikai 9 je ispalo da je sve manje i slabije nego na 8?!
Pri tome MB frigo dere, a drugi uvoznik ne odgovara vec dva dana...
Trenutno je Mitsubishi Heavy Industries favorit, modeli zxs35 za ovu centralnu sobu i zsx25 za dnevnu. To je sa instalacijom par hiljada din skuplje od Electrica, pri tome jedna je 9ka, wifi je ogromna doplata, nema elektrostaticki filter...
Druga varijanta je Fujitsu KGTB12 za dnevnu sobu i velika dilema sta za tzv. hodnik jer planiram da spojim tu prostoriju sa susednom i to bi bilo cca 35 kvadrata i pitanje jel taj Fujitsu moze da izgura...
Treca varijanta je Panasonic, ali sve vise mislim da je Etherea bacanje para, jer taj nanoex je previse kontroverzna stvar, tako da bih evventualno uzeo stariju VKE kad je vec jeftinija i da ne cackam nanoex, za manje para moze TZ, gde postoji i 14ica.
Cetvrta varijanta je totalni trip, Panasonic profi serija, prevashodno namenjena hladjenju server sala, ali je ona predimenzionirana u svemu maksimalno i izuva kolike kapacitete ima i na grejanju. Wifi je opcija, nema nanoex, samo esekcijalne stvari, ali u velikoj kolicini.
Poslednja varijanta je neki megamiks, gde mi za dnevnu moze bilo sta od navedenog, a za tzv hodnik mora neka jaca.
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam, KGTA bi trebala da pojede 40 m2, ispravite me ako grešim.
 
Da li je tačno da si ovlašćeni serviser za Toshiba klime? I da li je onda ovo vid samopromocije, što je itekako zabranjeno na forumu? 🙂
Onaj moj post je vise kao sala.
Da radim za jednu od dve firme uvoznika Toshibe i koji je i jedini uvoznik Carriera za srbiju osim spliteva to moze da uvozi i jedna druga firma.
Naravno ovlascen sam za servis Toshibe ali ja sam serviser za malo ozbiljniju opremu nego spit sisteme.
Pratim forume vec godinama clanovi koji me znaju mogu da potvrde da ne promovisem Toshibu.
Firma je veleprodaja i nema dodira sa fizickim licima hvala bogu ko bi se sa vama izborio 🤣
 
Nista bio bi zadovoljan i postedeo sebe a i nas;)

@nemanjabgd84
ZA preciscivac uzmi neki samostalan uredjaj ima ga za oko 15000 sa hepa filterom a za wifi umesto na klimi uzmi neki poseban wifi infracrveni kontroler koji moze da radi sa vise IR uredjaja imas ih oko 1500 dinara.
 
Ako se ne varam, KGTA bi trebala da pojede 40 m2, ispravite me ako grešim.

Jel moze neko da potvrdi ovo za KGTA/KGTB?
Eventualno neko ko ima LUCA, posto je slicno.

Nista bio bi zadovoljan i postedeo sebe a i nas;)

@nemanjabgd84
ZA preciscivac uzmi neki samostalan uredjaj ima ga za oko 15000 sa hepa filterom a za wifi umesto na klimi uzmi neki poseban wifi infracrveni kontroler koji moze da radi sa vise IR uredjaja imas ih oko 1500 dinara.

Imam jedan Xiaomi i jedan Philips za vazduh, ali sam kapirao da mi je jednostavnije i jeftinije da to klima radi...
A za wifi, poenta je bila u aplikaciji.
Ovde su to lepo slozili. Malo je sporija, ali ima svasta
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-12-01-07-05-47-036_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    Screenshot_2021-12-01-07-05-47-036_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 50
  • Screenshot_2021-12-01-07-05-38-744_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    Screenshot_2021-12-01-07-05-38-744_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 50
@nemanjabgd84
Ne mogu da se setim, jesi li uopšte uzimao Daikin u razmatranje?!
Znam za Gree da nećeš, Fuji nisi sigurno spominjao, ali se ne sećam Daikina.
 
@zeka89

Zeko, Daikin sam samo video u ACS.
Perfera ftxm35r je skuplja od svih koje sam gledao. Jedino bih se uklopio uz popust neki...
Pogledao sam specifikaciju, na papiru je u rezimu grejanja slabija od svih koje sam pominjao!?
@Ddee

Ovo bi bilo malo vise, nekih 35 kvadrata i kuca, tj. potkrovlje u istoj.
Da ima 14ica, bilo bi lako, za 12icu nisam siguran, cak i ako gledam onu fabricku tabelu, a ne Eurovent. Pricam o asyg12kgtb
 
Da li je danas uopste kod nas "isplativo","neophodno" da se kupuju tako skupi uređaji?! Zar ne može da se prođe i sa jeftinijim, jer ipak vremenom se čovek navikne i na neke nedostatke "jeftinijih" modela... Ja moje klime više i ne primećujem, uključene su i rade. Jedino kada povećam temp prilikom kupanja bebe ili prilikom čišćenja filtera što praktikujem 1 u 2 nedelje... Ostalo brate radi. Zar stvarno ne može da nađemo negde zlatnu sredinu u ceni/perfomansama. Kapa dole onima koji mogu to da plate,ali zaduživanje i to radi kupovine skupih uređaja a bez ranijeg iskustva u korišćenju istih, meni nema smisla.... Ovo je licno zapazanje, shvatam da o ukusima ne treba diskutovati.
 
Pa da bi imao iskustvo u koriscenju necega, moras da kupis, krastavac.
To bi bila OK logika, kupio sam jednu i OK je, pa kupim drugu, ali ima kvaka - treba mi sad i odmah 2, pri tome lager kod uvoznika je za dosta stvari nepostojeca kategorija, a cene idu gore.
Mitsubishi HI modela koje sam trazio nema mesecima, iako ih je uvoznik porucio.
Fujitsu KGTB je trebao jos pre mesec dana da dodje, nema ga itd.
Panasonic, takodje je bilo u procesu nabavke...

Ako kupujes na duzi rok, jel poenta da 10 god trpis da te nesto nervira ili ne zadovoljava potrebe, a da bi inicijalno ustedeo!?
Zlatna sredina je ovo cedjenje suve drenovine kojim se bavim, u suprotnom bih kupio Panasonic Heatcharge ili Fujitsu Nocria, a to kosta bar duplo vise nego ovo sa cime se trenutno petljam.
Da stvar bude gora, nasao sam pravu stvar, ali uvoznik ne zeli da zameni, cak ni onu jedinicu kod koje krilca izduva ne stoje ravno sto na jacem duvanju proizvodi odredjene zvuke i sta ja tu da radim!?

Stvar ukusa je recimo dizajn ili to da li volis da klima duva kao orkan, da li da ubija vruc vazduh i gasi ili da duva umerenije...
To da li klima ima defekte sto fizuelne, sto funkcionalne bas i nije stvar ukusa, kao ni to da li je pogodna za odredjenu namenu i velicinu prostora.

A da li je neophodno ili isplativo kupiti skupe uredjaje - za male pare nema grejanja na klime, to je valjda konzenzus na forumu.
 
Ja sa Lu grejem oko 30m2 bez ikakvih problema, da mi je sad ova pamet umesto Panasonic Ethere-e z25xke, uzeo bih 2 LMCE 07 sto mu cenovno dodje kao jedan Panasonic.
Kod mojih u kuci sam kupio 12LMCE pokriva oko 40ak kvadrata bez problema, još nije bilo jače zime pa je nisam testirao ali verujem da će odraditi posao bez problema.
Panasonic greje kao lud, to mu je najveca vrlina sve ostalo je u rangu sa LU ili možda cak i gore, modulacija mu je sigurno losija od LU.
 
Meni je grejanje prioritet....
Izmedju 30 i 35,36 kvadrata nije mala razlika, pogotovo jos ako klime koristite u zgradi, jer sam ja u kuci, imam vece gubitke toplote.
 
I ja sam u kuci, sa ove 2 klime za sad pokrivam oko 90m2, Otvorena vrata i na dnevnoj i na decijoj i na spavacoj sobi tako da LU greje i vise od ovih 30m2, obe klime podesene na 23, u spavacoj i kupatilu za 1-2 stepena nize nego u ove dve sobe a hodniku oko 23. Izolacija,dole puna cigla +5cm izolacije, prozori i vrata pvc rehau dupla stakla iznad sprat koji se ne koristi i ne greje, gore na spratu u hodniku na plafonu izolacija unutrasnja 3cm stirodura. Ovog meseca klime ukupno potrosile 370kwh a za oktobar 300 kwh.
 

Prilozi

  • plan kuce r.png
    plan kuce r.png
    61.7 KB · Pregleda: 41
Meni je grejanje prioritet....
Izmedju 30 i 35,36 kvadrata nije mala razlika, pogotovo jos ako klime koristite u zgradi, jer sam ja u kuci, imam vece gubitke toplote.
Ako ti je snaga priritet, zašto si isključio Amber iz opticaja? Ili Fuji LT sa sličnom snagom a finijom modulacijom? Meni su to bili prvi pikovi jer sam gledao snagu (2 male dece), a isto sam u kući. Uzeo sam Amber, ali sigurno se ne bi pokajao ni LT-om.

Edit:
Da dodam, odustao sam bio od KMTA/G-tech jer je snaga za grejanje cele kuće sa 1 klimom bila presudna u izboru.
 
Poslednja izmena:
Izbacio sam sve sto nije R32. Znam koja je razlika sa R410, ali je ovo odluka koja je konacna i povukla je za sobom da otpadnu i modeli poput LT, iako je ozbiljan uredjaj.
Gree sam izbacio jer sam rekao da necu opet kineza i jer mi po opisu rada njihov sistem ne odgova, a Amber je tek jaka do bola.
Ja sam od onih koji vole da pirka mlako, ali konstantno, a Amber definitivno ne radi tako :)
 
LT je oko 10 godina star model, to i ako se prodaje još uvek ko zna koliko dugo skuplja prašinu po magacinima. Inače grejanje 30-40-ak kvadrata nije nikakav izazov za iole pristojnu klimu.
 
Izbacio sam sve sto nije R32. Znam koja je razlika sa R410, ali je ovo odluka koja je konacna i povukla je za sobom da otpadnu i modeli poput LT, iako je ozbiljan uredjaj.
Gree sam izbacio jer sam rekao da necu opet kineza i jer mi po opisu rada njihov sistem ne odgova, a Amber je tek jaka do bola.
Ja sam od onih koji vole da pirka mlako, ali konstantno, a Amber definitivno ne radi tako :)
Izbacivanjem kineza smanjio si poprilicno izbor,a uzevsi u obriz losa iskustva do sada i sa ovim japancima... ali to nije bitno... nego kad/ako jos uvek imas te dve klime kod sebe daj malo utiske o radu. Muči ih malo. Makar da bude korisnih iskustava iz te tvoje nemile situacije. Jeste da vreme leti,ali vidim da se puno bavis i dalje klimama daj neku fotku i neki opis rada. Ko zna mozda nekome bude od koristi ako izbegne navedene mane modela ili stignu druge jedinice bez tih gresaka. ;)
 
Moram da podelim info. Ispade da se svi ovi uvoznici znaju, a neki i prate forum, pa vec znaju dobar deo ovo moje price.
Naravno, svi su dobili dva zahteva, najnizu cenu i da mi ne salju bofl, tj. da lepo otvore i provere klime, da ne gubimo vreme jer cu im vratiti ako nije OK.
To izgleda nikome ne odgovara.
Na stranu sto jednom daju jedan popust, drugom drugi, a insistiraju na svojim majstorima, iako su saradjivali i sa drugim majstorima i to cesto...
Naravoucenije ove price je da o losim iskustvima treba pisati samo ako je situacija rasciscena skroz.

Sto se tice LN.

Pa izbacio sam iz app pregled i opisao i kako rade i kako izgledaju :)
Ukratko, klime rade manje vise kako se i ocekuje od svakog krstenog invertera, a pogotovo najjace serije japanskog proizvodjaca.
Jako mi je zao sto nisu hteli da zamene makar ovu kod koje su krilca kriva i da zadrzim obe jer sam prilicno siguran da ce svaka druga koju kupim biti utesna nagrada u smislu ili nema wifi, ili losije radi ili vec sta.
Od top serije japanskih proizvodjaca LN sa cenom koju sam dobio je bio best buy.
 
Kontrola kvaliteta na visini zadatka, Nemanja je izgleda jos dobro prosao (03:50 i 14:18)
 
Maksimalno korektan Steelsoft. Vratili pare,a da klime jos nisu odneli.

Pogledao sam KGTB, onako, spolja nista spec nije uradjena, prokleto sace je cvrsce nego na Mitsu LN.
Mitsu AP, korektna izrada, unutra isto kao LN.
Toshiba Shorai Premium bolje uradjen od Fujitsu KG.
Daiseikai bolje uradjen unutra od Mitsu, spolja losije.
Mitsu HI ZSX bolje uradjen od LN unutra, spolja malo losiji.
Haier Flexis, odlicno uradjen i unutra i spolja, da ne poverujes.
HAIER jade, isto top izrada.

Na kraju odluka koju treba doneti je:
1. Mitsubishi HI zsx35 i zsx25, to izadje 2450e. Dakle, skuplje no LN. Od uvoznika direktno, sa popustom
2. Fujitsu KGTB 2 12ice, s tim sto i uvoznik rece bio bi srecniji da je ova veca soba ispod 30 kvadrata. Od uvoznika direktno, cca 1600e, imam raniju ponudu pa mi je jeftinije
3. Toshiba Daiseikai 2 komada 13ice. Preko majstora 2400e, to moram videti kako ide racun
4. Panasonic tkea ili Etherea, od drugog uvoznika, nije Interfrigo. Cena u zavisnosti od izbora oko 2000e.

Sve je losije od LN...
 
Maksimalno korektan Steelsoft. Vratili pare,a da klime jos nisu odneli.

Pogledao sam KGTB, onako, spolja nista spec nije uradjena, prokleto sace je cvrsce nego na Mitsu LN.
Mitsu AP, korektna izrada, unutra isto kao LN.
Toshiba Shorai Premium bolje uradjen od Fujitsu KG.
Daiseikai bolje uradjen unutra od Mitsu, spolja losije.
Mitsu HI ZSX bolje uradjen od LN unutra, spolja malo losiji.
Haier Flexis, odlicno uradjen i unutra i spolja, da ne poverujes.
HAIER jade, isto top izrada.

Na kraju odluka koju treba doneti je:
1. Mitsubishi HI zsx35 i zsx25, to izadje 2450e. Dakle, skuplje no LN. Od uvoznika direktno, sa popustom
2. Fujitsu KGTB 2 12ice, s tim sto i uvoznik rece bio bi srecniji da je ova veca soba ispod 30 kvadrata. Od uvoznika direktno, cca 1600e, imam raniju ponudu pa mi je jeftinije
3. Toshiba Daiseikai 2 komada 13ice. Preko majstora 2400e, to moram videti kako ide racun
4. Panasonic tkea ili Etherea, od drugog uvoznika, nije Interfrigo. Cena u zavisnosti od izbora oko 2000e.

Sve je losije od LN...
Nećemo da te savetujemo... mi bi mirno da spavano a ne da te sanjamo. :unsure:
 
Nazad
Vrh Dno