Šta je novo?

Internet radio aparati

- Da bi ga integrisao sa Spotify-em morao sam da stavim usa lokaciju, sto povlaci posledicu da ako ga pitas za temperaturu ili bilo sta lokalno, odgovara ti "super je vreme u Palo Altu , Kalifornija". Tako integrisan, pustanje putem glasa vise od 50% vremena nece da radi, tj. krene sekund pa prekine.
Onda moram da pustim nesto sa telefona direktno, da se "zauka" i onda dalje radi. Jednostavno su to namerno ocajno napravili jer guraju Amazon music.
Ja imam stariju verziju 2.0 i meni radi spotify bez problema, odnosno podešena je lokacija Srbija, Spotify je legit, pretplata iz Srbije.
Za radio stanice je radila nekad "serbian radio" sa nekoliko naših stanica. Da li radi dalje ne znam, spotify je odavno to zamenio. Sve podešavano iz Amazon alexa aplikacije
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-10-30-08-13-56-970_com.amazon.dee.app.jpg
    Screenshot_2023-10-30-08-13-56-970_com.amazon.dee.app.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 31
  • Screenshot_2023-10-30-08-14-10-162_com.amazon.dee.app-edit.jpg
    Screenshot_2023-10-30-08-14-10-162_com.amazon.dee.app-edit.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 35
Integracija sa Google zvučnicima jeste meni bila u redu, ali ima jednostavno dana kad odsvira pet pesama, ili neki nasumičan broj i samo usred kaže: "Something went wrong. Give another try when you are ready."
O broju radio stanica koje nedostaju na TuneIn neću ni da pričam, ono je smešno.
Slušajući Spotify na novom radiju, shvatio sam zašto mi se dešavalo da na početku pesme štrecne polusekund. Ne sme da bude otvoren Spotify na računaru prilikom izvođenja na radiju. Valjda radio šalje šta svira, i tu dođe do nekog krckanja. A ja ranije navikao da sa računara uređujem plejliste tako slušam. Ništa strašno. Naslažem stotinjak pesama, zatvorim program na kompu i radio vozi bez ijednog štreca. Možda nekom bude korisno ako se susreo sa sličnim problemom.
 
Radi li vam danas DAB u Beogradu? Meni iz nekog razloga ne, pa čisto da pitam dešava li se to ponekad?
 
Poceo koristim tune in u kolima neki dan... Na LOCAL mi izbacivao desetine radio stanica sad samo 15ak,nema ni najklasicnijih pola... Da li ga neko koristi i kako sad to odjedared
 
Teško je tu pohvatati šta štuca, kada štuca, i kada i zašto ne radi.
Moj HiFi uređaj ima nativno TuneIn radio, ali novosadski radio 021 npr, iako jeste u listi i pojavi se na displeju, neće da počne da svira.
Ali isti taj radio 021 svira sa TuneIn na računaru.

Najbolje u istoriji mojih stream uređaja je radio Onkyo TX-8050. Imao je Spotify, imao je TuneIn, ali je imao i opciju da mu priđeš iz lokalne mreže putem web browsera (u meniju si mogao naći mu IP sdresu). Tu se pojavi jedna tabela i u nju ubaciš link bilo koje on-line radio stanice. Dakle, sa link sajta samog radija (gomila radio stanica ima na svom sajtu svoj stream). Memorišeš to na bilo koj broj na daljinskom, klik, i on to stream-uje direktno sa linka radio stanice. Radilo je odlično.

...

Neko spominjao Radio Beograd? Otvaranjem RTS Planeta sajta i RTS-ovog stream servisa, RTS je sve svoje programe skinuo sa svih mogućih stream listi i servisa.
Ne znam da li je moguće ga naći na nekom drugom stream-u sem njihovom. Gunđ! :mad:
 
Nesto zeza TuneIn u poslednje vreme, ne znam sta je tacno u pitanju...

Ja ga slusam na google nest i amazon echo zvucnicima, (cesce na alexi) i ono sto sam primetio da jedno vreme nije hteo da pusta domace stanice, a istovremeno je neke od tih domacih hteo da pusti na google....
pa onda jedno vreme nije hteo ni na google ni na alexi nista od domacih, pa su se posle vratile i tamo i vamo iz cista mira...
Tek tako iz cista mira nisu nestajale stanice sigurno, i to samo domace dok su strane uredno radile.

Mislim da sam tunein ili trazi neko placanje za strimovanje stanica ili pokusava nekako regionalno da ogranici striming stanica, trece logicno objasnjenje nemam.

U svakom slucaju sada uredno rade sve stanice na obe platforme.
 
Pozdrav ekipi. Ajde i ja da se ukljucim u temu. Imam DAB + internet radio MEDION.

Kupio sam ga na limundu pre otprilike 8 meseci za nekih 3k dinara. Lepo radi, ima FM radio, Spotify, DAB+, internet radio , muzicki player i mogucnost pustanja muzike sa USB-a i preko mreze iz racunara i da, ima integrisani WiFi i naravno LAN. Spravica mi je top. Povlaci internet radio stanice sa servisa https://smartradio.frontier-nuvola.net Jedina mana ce mu biti za 3 meseca sto ovaj servis pocinje sa naplatom, u protivnom internet radio nece biti funkcionalan. Ne vidim opciju da se moze preci na neki drugi servis, jedino ako MEDION kroz apdejt softvera bude dao neku drugu mogucnost ali za sada je tako, ili plati 5e godisnje sto i nije neki veliki izdatak ali kontam da ce im vremenom i apetiti rasti ili nista od internet radija. Prijavio sam se na Nuvola da sam zainteresovan ali videcemo sta ce se desavati.
 

Prilozi

  • IMG_20240103_194434_edit_499629104356051.jpg
    IMG_20240103_194434_edit_499629104356051.jpg
    105.6 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_20240103_194614.jpg
    Screenshot_20240103_194614.jpg
    43 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20240103_194949.jpg
    Screenshot_20240103_194949.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20240103_195003.jpg
    Screenshot_20240103_195003.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20240103_194736.jpg
    Screenshot_20240103_194736.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 22
Posedujem Medison internet radio. Od pre nekoliko dana se na displeju često pojavljuje poruka: Medison starting, a uređaj se teško pokreće. Izlazi i poruka da se čeka povezivanje na PC. Očigledno je potrebno neko ažuriranje. Memože li neko da mi objasni kako to da obavim?
 
Nazad
Vrh Dno