Šta je novo?

Intelov CPU i starija (jeftinija) ploca

ZeeGerman

Čuven
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poruke
2,433
Poena
725
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D & DeepCool LS720 WH
Matična ploča
Gigabyte AORUS Elite AX ICE AMD B650
RAM
32GB Corsair Vengeance DDR5-6000 CL30
GPU
PowerColor 7800 XT Hellhound Spectral White
Storage
Samsung 980 PRO 1TB & 2x500GB SSDs
Zvuk
on board
PSU
THERMALTAKE Toughpower GF A3 Snow 850W
Kućište
Lian Li O11 Dynamic EVO RGB
Monitor
DELL 27" VA S2722DGM
Miš & tastatura
Redragon M913 & Genesis Thor 303
Ostale periferije
Synology DS 220+
Laptop
DELL Latitude 5410
Tablet
Samsung Galaxy Tab S7+
Mobilni telefon
Honor Magic6 Pro
Pametni uređaji
Usisivač!? Jesam učestvovao u diskusiji, ali baš da koristim tako nešto.... :D
Pristup internetu
  1. Optički internet
Mozda ce moj topic uci u gategoriju "najveci biseri", no, neke stvari ne pratim, pa mi valjda nece biti zamereno.

Dakle, zeleo bih da kupim neki intelov procesor i plocu za sve skupa 200Evra. Naravno, mogao bih da se skrpim za jos 10 evra ali to je vrh vrhova. E sad, ono sto me interesuje, sta ja zapravo mogu da uzmem za te pare!?

Plocu bih svakako uzeo neku stariju i jeftiniju (AGP, nikako PCI-E), dok mi prica oko CPU-a nikako nije jasna. intel northwood mozda deluje kao jedina stvar koju mogu da kupim za te pare...ili!?

Elem, ono sto vidjam po oglasima, a oznaceno je kao P4 2,4GHz, 1MB L2 bla-bla-truc i prodaje se za oko 120Evra...jel to intel northwood procesor!?

Zapravo, nije ni bitno....ono sto me interesuje, koji procesor i koju plocu za 200 evra - ponavljam CPU iskljucivo intel dolazi u obzir (naravno, ne Celeron), dok ploca treba da bude neka sa AGP slotom, integrisan zvuk mi ne treba (no, ne smeta mi), ali mi treba integrisana mrezna (mada, koliko me pamcenje sluzi, sad 99% ploca ima integrisanu LAN karticu).

Inace, racunar koji treba da se sklopi (uglavnom ce da sluzi za programiranje + ostale kucne zajebancije poput gledanja filmova, slusanja muzike i svrljanja po netu), nece biti za igranje (osim mozda ponekog mreznog lemanja u nekoj starijoj igrici, sto je totalno nebitno).

HVALA!


p.s. UZ SVE TO....MOZE I MALA PREPORUKA TIPA "GDE UZETI SVE TO".
 
Da li sam ja glupo postavio temu ili lose formusliao pitanje....tek, cudi me da nema nikog da mi odgovori toliko dana...!? :(
 
Nazad
Vrh Dno