Šta je novo?

Inteligent cooling vs extreme perfomance (Lenovo laptopovi)

Diamond

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2007
Poruke
1,344
Poena
445
Драге колеге и љубитељи хардвера,
имам Lenovo V15 g2 и Ryzen 5500u.
Koд играња игара, шта би било безбедно подешавање у биосу ? Да оставим на inteligent cooling или да идем на extreme performance ?
 
Koliko stepeni dostigne?I koje igrice igras?
 
Нисам још пробао, само намештам систем.
5500u 16 gb РАМ меморије, Dishonored 2.
Шта би било оптимизованије за систем, inteligent cooling или extreme performance ? Нека ваша искуства са играма ?
Кад сам радио захтевне процесе као компајлирање кернела и пребацивање из једног видео формата у други, температура је била око 65 степени на inteligent cooling.
Да ли је безбедно да подесим на extreme performance и да ли би добио икаквих перформанси при захтевном раду ?
 
Dok sam upotrebljavao stari Ryzen 3500u,setovao sam procesor na 99%,da iskljuci turbo boost.I balance power menagment.Sada na Ryzen 4600h opet balance.Inteligent cooling je bolji zbog temperatura ,malo ogranici brcinu cpu i gpu ,ali manje temperature.Verovatno ce u igricama biti malo vece temperature.
 
Ako ne prenosiš često laptop, imaš eksterni monitor na njemu, samo ga okreni i skini donju masku, čuda se dešavaju...

 
Dok sam upotrebljavao stari Ryzen 3500u,setovao sam procesor na 99%,da iskljuci turbo boost.I balance power menagment.Sada na Ryzen 4600h opet balance.Inteligent cooling je bolji zbog temperatura ,malo ogranici brcinu cpu i gpu ,ali manje temperature.Verovatno ce u igricama biti malo vece temperature.
Мислиш веће температуре ако се искључи extreme performance ? Ниси пробао укључивање extreme perfomance ?
 
Mislim da u igrama ne dobijas nista opipljivo u performance modu,samo mozda malo visu temperaturu.Temperature bi trebalo da su vece u igrama nego obrada videa.Definitivno uvek biram balanced.
 
Nazad
Vrh Dno