Šta je novo?

Intel ili AMD

gru b.

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2004
Poruke
47
Poena
309
Koji procesor da uzmem Core2 duo ili athlon 64 X2. Koji je generalno brzi, i koji se manje greje? Uzeo bih laptop do 600-700 e
 
Ja, iako sam AMDovac :), kada su u pitanju laptopovi izabrao sam Intel. Ne znam da li je to sad neka predrasuda, ali imam utisak da se sa njihovim procesorima dobija vise u mobilnoj konfiguraciji. Nisam imao prilike da probam tog athlona pa da uporedim performanse, tako da ovo sto pricam je cisto subjektivno misljenje definisano na nekoj predrasudi, instinktu, intuiciji, nazovi ga kako hoces :) U svakom slucaju nisam se zajebao sa C2D, a to mi je jedino bitno.
 
Razlika u brzinama nisu toliko ochigledna koliko i zagrejavanja. C2D je 'ladniji definitivno dok je AMD uvek bio jeftiniji...pa ti sad vidi shta ti se vishe isplati ;] ili da uzmesh neku furunicu za manje para uz obavezan cooler jer leto i dalje traje, ili za malo vishe kesha da uzmesh skoro pa ladan ko shpricer ;]

u performansama su zaista "tu negde", ali nazhalost cenovni rang ti ne omogucjuje da razmishljash o intel [ montevina] i amd [puma] platformama :(
 
Razlika u brzinama nisu toliko ochigledna koliko i zagrejavanja. C2D je 'ladniji definitivno dok je AMD uvek bio jeftiniji...pa ti sad vidi shta ti se vishe isplati ;] ili da uzmesh neku furunicu za manje para uz obavezan cooler jer leto i dalje traje, ili za malo vishe kesha da uzmesh skoro pa ladan ko shpricer ;]

u performansama su zaista "tu negde", ali nazhalost cenovni rang ti ne omogucjuje da razmishljash o intel [ montevina] i amd [puma] platformama :(

AMD furuna? :trust:
Turion64 X2 u mom laptopu u idleu radi na između 36 i 44, a pod punim opterećenjem oko 55 stepeni. Neka neko ko ima mobile C2D napiše kolike su temperature tih procesora, ali kako sam video po temama na forumu kreću se oko 60-70 stepeni.
 
bitno je recji u shta je spakovan taj turion x2 jer ja sam izmedju ostalog vratio u prodavnicu jedan primerak fujitsu-simens Amilo Pa 2548 jer sam se bukvalno opekao...a on ima u sebi AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-60 2.0GHz

sada imam Intel® Core™2 Duo T5250 1.5GHz 2MB - potpuno druga pricha..
 
bitno je recji u shta je spakovan taj turion x2 jer ja sam izmedju ostalog vratio u prodavnicu jedan primerak fujitsu-simens Amilo Pa 2548 jer sam se bukvalno opekao...a on ima u sebi AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-60 2.0GHz

sada imam Intel® Core™2 Duo T5250 1.5GHz 2MB - potpuno druga pricha..

Kod mene je TL-58 na 1,9GHz. Ne znam šta je tebi dopalo, ali je činjenica da ljudi koji su uzimali laptopove sa Turion64 procesorima su uglavnom hvalili malo zagrevanje laptopova. Ta priča o prekomernom zagrevanju AMD procesora se vuče još iz vremena K7 procesora, i definitivno nema veze sa realnošću i K8 derivatima.
 
da, imam i ja acer sa TL-58 i pod punim opterećenjm (konstantno kompresovanje fajlova) može se normalno držati na koljenima


sad planiram uzeti 6715b isto sa TL-58, nadam se da će biti isto podnošljivo grijanje
 
Koji procesor da uzmem Core2 duo ili athlon 64 X2. Koji je generalno brzi, i koji se manje greje? Uzeo bih laptop do 600-700 e

Po meni sam procesor ti je manje bitan, i jedan i drugi ima da ti zavrse posao. Mislim da odluku treba da doneses na osnovu konkretnih modela i sta ti oni nude u paketu.
Meni moj zavrsava posao odlicno, a sto se grejanja tice stvarno nije strasno, posedujem notepal ali ni ujednom trenutku nije neophodan, tu je vise radi nagiba laptopa i samim tim udobnosti pri kucanju:)
 
Ma temperature procesora zavise i od grafickih karti i drugih komponenata u laptopu.Ako se graficka greje njena temperatura zagreva i procesor jer je sve to spakovano na malom prostoru.To je isto kao i desktop racunar koji ima losu ventilaciju i ako ima graficku koja se greje jasno je da je temperatura procesora veca.Zato kad navodite koje temperature procesora imate navedite i koju graficku kartu ima vas laptop.
 
Nazad
Vrh Dno