Monsieur Jumblies
Zapažen
- Učlanjen(a)
- 10.06.2021
- Poruke
- 10
- Poena
- 24
Имам матичну плочу Gigabyte GA-B150M-D2V и њу сада не бих мењао. Не играм напредне игре и за сада не користим захтеван софтвер, али бих волео да убрзам рачунар.
- Да ли на ову матичну плочу могу додати још један SSD, Samsung 870 EVO 2.5 SATA III (500 GB)?
- Да ли на њу могу ставити Intel Core I5-7640X QUAD-CORE KABYLAKE-X 4.0GHZ LGA2066? Примећујем да је тешко наћи нов Интел шесте или седме генерације. Ово сам видео на једном сајту (не знам да ли смем да наведем где).
- Волео бих Интел, али да ли треба да размотрим неке друге процесоре? Да ли ћу уопште осетити побољшање у односу на i3 ако се нпр. бавим џиновским текстовима и pdf-овима?
- Не умем да расклапам и склапам рачунаре. Да ли можете препоручити неки сервис у центру Београда који би ми могао очистити кућиште и уградити нове компоненте?