Šta je novo?

Installed ram 8gb usable 3.98gb (gigabyte 970a-ud3p)

Učlanjen(a)
12.10.2012
Poruke
263
Poena
170
Problem je sledeci,pre par dana crkla mi je maticna ploca Msi 970a-g46,kupio sam Gigabyte 970a-ud3p
Problem koji imam je upravo ovaj sa slike taj problem nastaje kada u biosu dignem frekvenciju memorije sa 1333mhz na 1600mhz
Memorija je (Kingston HyperX beast 2400mhz)
Procesor AMD Phenom 965be 3.4ghz
Jos jedna stvar Windows je 64bita tako to odmah iskljucimo kao problem.
Danas sam bio kod drugara i probali smo memoriju kod njega na kompu (maticna mu je msi 970a-g46) bez problema smo digli u biosu na 1600 mhz i Windows vidi svih 8 gb (inace kod njega smo digli isti sistem kao kod mene )
Svaka pomoc je dobrodosla :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1393013839429.jpg
    uploadfromtaptalk1393013839429.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 184
Integrisani memoriski kontrolor za taj proc je do 1333mhz.
Koji procesor ima tvoj drugar?
 
Ubodi module u druge slotove. Pa probaj onda.
 
Koliko ti je slotova popunjeno na ploci?
Znaj i ovo da mozes da ostetis procesor
gurajuci te memorije da rade na 1600mhz.
Zasto kupi te memorije na taj procesor?
 
Jedini nacin je da podignes voltazu NB i memorija.
Rucno podesi latencije na cl 9 znaci 9-9-9-24 i T2.
Voltaza za memoriju 1.65v.
 
Stavi memorije u Unganged Mode tako da svaki memoriski
kontroler radi nezavisno.
 
Probao sam u druge slotove nije do toga.
Da se razumemo memorije su super radile sa starom plocom,na 1600mhz,nije mi jasno kako mogu da ostetim procesor ako ne radim neki extreme oc preko 2000mhz.
Kazem vam da memorije rade na dosta slabijoj konfi kod ortaka na 1600mhz i kod mene si radile dok nisam promenio plocu I sad mogu da rade na 1600mhz ali sa javlja gore pomenuti problem.
 
Vidi da li ima opcija u Bios-u memory remap...ako ima, aktiviraj...na starijim plocama ovako se resavao taj problem...
 
Pogledaj u biosu kako to stoji za memorije Ganged Mode ako stoji
promeni na Unganged Mode.
 
Probao sam da nadjem tu opciju memory remap nema sanse da nadjem... Sad cu da uslikam pa da postavim
 
8ezavy8u.jpg
 
system memory multiplier stavi na 8.00
 
Podigni napon memorija na 1.65v
 
DRAM Timing Selectable na manual.
I podesis na 9-9-9-24 i T2
 
Glupo pitanje, ali dal si probao jedan po jedan modul ?
 
Probao nije do toga,neki gadan bag sa biosom po meni ali nzm kako nema neko resenje,kad ukljucim ovaj xmp profil1 on digne frekvenciju na 1600mhz i voltazu na 1.65v ali u windowsu onda ima onaj bag sa prve slike :banghead:
 
ostaje ti jos samo da podignes memorije podizuci FBS procesora.
Ostavi ih na auto na 1333mhz pa podizi FBS.
 
Ako ti samo u Windowsima pokazuje manjak memorije idi na msconfig.exe / Boot / Advanced Options pa vidi u gornjem desnom uglu da nije nožda ograničena memorija.. Usput pogledaj i broj Core-ova da li odgovara, ume da namesti pogrešno.
 
Sad sam proverio na sajtu nema ove memorije koju ja imam na spisku kompatabilnih a jedina verzija biosa je f1 (first release) jel moguće da ce ovaj problem biti resen u narednoj verziji biosa ?
 
Jedan korisnik je imao sličan problem. Na kraju je ispalo da je pokidao 2-3 pina na procesoru kada je menjao ploču.
 
Nazad
Vrh Dno