Šta je novo?

Instalacije Hipernet usluga i prenos optike u Yettel

Pokusaj da im trazis da ti zamene ruter, mozda si dobio neki felerican ali ono sto bih ti pre savetovao ako mozes da priustis kupovinu nekog kvalitetnijeg rutera i da taj njihov raskacis. Kao sto sam ti vec napisao covek je napisao tutorijal kako da se dodje do podataka i ko mu se javi pomaze covek da se predju prepreke ako negde zapnes.

Sto se tice wifi, proveri da nemas aktiviran neki dns ili tako nesto kod zene na telefonu pa da zato pravi problem? Jesi probao da se zakacis na wifi kod nekog druga, prijatelja, komsije cisto da vidis jel se telefon isto ponasa na tvom wifi-u i na tudjem.
 
Ma kakva kupovina, kršten ruter košta 100e, što obesmišljava uštedu od 36000 din s prelaskom na yettel. Opet kažem , kod MTS je sve radilo kao sat. Nikad restartovan ruter. Ovde je užasno sve - ruter, tv... U drugoj kući imamo MTS NOKIA ONT, a u drugom delu razvučen neki tenda ruter. Nikad problem ni sa jednim . Ovde u stanu, od kako je stavljeno ovo gov*o od yettela, samo muka.
 
krastavac sto nas narod kaze 100 zena a 200 sisa, tako i ovde svako ima drugacije iskustvo. Ja ne znam da li to zavisi od lokacije ili cega ali jedna stvar mi nikako nije logicno ako je kod mts-a sve ferceralo super i ako nisu menjali kablove nego samo dosli i postavili ont i ruter onda je tu neki problem i trazi da ti to zamene, meni su bukvalno dosli skinuli stari ont ruter i postavili to njhovo i evo treci mesec sve radi odlicno.

Druga opcija koju imas da vidis hoce to resiti problem je da uzmes jedan mesec javnu adresu da platis 480 dinara i da vidis kako ti se net tada ponasa. Po isteku tih mesec dana mozes da otkazes nisi duzan da placas dalje.
 
Da neće možda da proradi wireless povezivanje ženinog telefona, sa javnom IP adresom? Kršten ruter? Pa sve mora da radi sa njihovom opremom koju daju!
@JohnnyB
Traži ti proveru podešavanja i izlazak ekipe na teren, pa ne puštaj iz stana dok ne reše problem. Ako želiš i da raskidaš ugovor, bolje je da imaš razlog, tj. prijave smetnji i neispravnosti opreme. Moraš biti dosadan, inače napenaliće te dodatno za 11.000 dinara pri raskidu.
 
Ne mogu da mu nalepe nista ako su ostali opticki kablovi iza mts-a. Zbog cega mislis da mogu da mu naplate instalaciju ako su dosli skinuli stari ruter postavili svoj ont nakacili ruter i izasli iz kuce za svega desetak minuta.
 
treba da ti radi sve i sa njihovim ZTE, ne bi trebalo toliko problema da pravi, da li si razdvojio 2.4ghz i 5ghz mrezu na njemu jer to zna da pravi problem ako su spojene (a po defaultu jesu)

Ma kakva kupovina, kršten ruter košta 100e
imas tp-link archer c7 na kupujemprodajem za malo vise od 50, to je moj low-end favorit jer ima Qualcomm wifi chip (3x3 antene) kao i ovi MTS-ovi huawei ONT-ovi sto radi super, fabricki firmer takodje ima sve opcije koje bi ti mogle trebati, a moze i openwrt da se instalira
archer c6u je malo jeftiniji (40), isto ima sve mogucnosti u firmveru i moze openwrt, wifi chip je Mediatek (2x2 antene) koji je novije ime pa mozda ima manju kompatibilnost/optimizaciju, ali podrska/drajveri za njega se stalno unapredjuju, pa mozda ispadne eventualno i bolji pod openwrt-om
bash jeftine opcije kao xiaomi/tenda nisu dobre, iako mozda rade najosnovnijim korisnicima
kupovina rutera u tehnomaniji/slicno nema smisla, jer pumpaju cene 2-3x nego sto treba osim za bash te najjeftinije modele koje ljudi kupuju,
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da mu nalepe nista ako su ostali opticki kablovi iza mts-a. Zbog cega mislis da mogu da mu naplate instalaciju ako su dosli skinuli stari ruter postavili svoj ont nakacili ruter i izasli iz kuce za svega desetak minuta.
Ma ne mislim ja, Yettel tako misli i njegovi operateri...
 
To ti je APP opcija, i oni su toga vrlo svesni da ne mogu da naplate nesto sto nisu oni ugradjivali. Vataju samo na frku i kojekakve pravne akte a nemaju osnova za tako nesto.
 
Pokusaj da im trazis da ti zamene ruter, mozda si dobio neki felerican ali ono sto bih ti pre savetovao ako mozes da priustis kupovinu nekog kvalitetnijeg rutera i da taj njihov raskacis.
Куповином свог рутера имаш једну кваку - мораш да научиш да га сам сервисираш.
Дакле позив за call centar и објашњење да неко има свој рутер не функционише јер они не могу даљински да приступе том уређају нити да га даљински ресетују.
Дакле ко уме сам да се сналази онда може.
Ma kakva kupovina, kršten ruter košta 100e, što obesmišljava uštedu od 36000 din s prelaskom na yettel. Opet kažem , kod MTS je sve radilo kao sat. Nikad restartovan ruter. Ovde je užasno sve - ruter, tv... U drugoj kući imamo MTS NOKIA ONT, a u drugom delu razvučen neki tenda ruter. Nikad problem ni sa jednim . Ovde u stanu, od kako je stavljeno ovo gov*o od yettela, samo muka.
Могуће да је до рутера, провери да ли могу да ти замене други, рецимо да доплатиш а да добијеш замену.
 
kakva doplata ? oni zte treba da menjaju istim modelom za dzabe ako je pokvaren, a ako nije pokvaren onda ne moze nista jer samo taj jedan model imaju dostupan/koriste.
 
kakva doplata ? oni zte treba da menjaju istim modelom za dzabe ako je pokvaren, a ako nije pokvaren onda ne moze nista jer samo taj jedan model imaju dostupan/koriste.

Провери да ли ради преко кабла повезаног за компјутер. Провери више различитих телефона да ли ради wifi.
 
Danas me je Yettel zvao i ponudio prilicno dobru akciju za prelazak na njihov net. Trenutno imam SBB, razvuceni koaksijalci do svih prijemnika, nikad problem, zaista nemam zamerki. I kad je bilo kvarova opreme rese u 2 dana max sto je apsolutno profesionalno. Da me nisu stavili iza CG-NAT-a ne bi ni razmisljao da prelazim.

E sad, kod Yettela sve ide wireless, meni bi za kucu trebao bar jos jedan mesh adapter ali opet sam sumnjicav u pouzdanost cele price. Drugar ima MTS tv+net, da li je optika nisam siguran ali kad kod njega napravimo lan party i igramo dotu taj lan "trpi" 3 kompa max ili 2 ako radi televizor, sve preko toga ili tv secka ili ping ode dodjavola. Mozda je i lokalizovan problem kod njega ali nikako ne bih voleo da dodjem u takvu situaciju. Kod mene na SBB i to ultra stari paket (jer nisam obnavljao ugovor) od 50/4 valjda sljaka sa dva upaljena TV, 3 kompa, jedno 5 telefona i ne stuca nigde. Ako bas neko vuce torrent punom brzinom, da, net ce da stuca, ali TV apsolutno ne reaguje na takve stvari (as it should be). Da li se neko susreo sa slicnim stvarima na Yettel-u posto dele MTS infrastrukturu?
 
Ako ti je nat problem, biće ti problem i u yettel.
 
Danas me je Yettel zvao i ponudio prilicno dobru akciju za prelazak na njihov net. Trenutno imam SBB, razvuceni koaksijalci do svih prijemnika, nikad problem, zaista nemam zamerki. I kad je bilo kvarova opreme rese u 2 dana max sto je apsolutno profesionalno. Da me nisu stavili iza CG-NAT-a ne bi ni razmisljao da prelazim.

E sad, kod Yettela sve ide wireless, meni bi za kucu trebao bar jos jedan mesh adapter ali opet sam sumnjicav u pouzdanost cele price. Drugar ima MTS tv+net, da li je optika nisam siguran ali kad kod njega napravimo lan party i igramo dotu taj lan "trpi" 3 kompa max ili 2 ako radi televizor, sve preko toga ili tv secka ili ping ode dodjavola. Mozda je i lokalizovan problem kod njega ali nikako ne bih voleo da dodjem u takvu situaciju. Kod mene na SBB i to ultra stari paket (jer nisam obnavljao ugovor) od 50/4 valjda sljaka sa dva upaljena TV, 3 kompa, jedno 5 telefona i ne stuca nigde. Ako bas neko vuce torrent punom brzinom, da, net ce da stuca, ali TV apsolutno ne reaguje na takve stvari (as it should be). Da li se neko susreo sa slicnim stvarima na Yettel-u posto dele MTS infrastrukturu?
Не знам шта си одлучио, али да сам на твом месту не бих ишао код неког другог ако ти лепо ради SBB.
 
Ako ti je nat problem, biće ti problem i u yettel.
To mi je jasno, svi sad imaju nat, ali daju odlicnu akciju sa lepom ustedom. Nat sam pomenuo vise kao "pustu zelju za proslim vremenom". Ako ce sada sve biti manje vise isto, zasto da ne.

Не знам шта си одлучио, али да сам на твом месту не бих ишао код неког другог ако ти лепо ради SBB.
Radi super, zamerki nemam. Iznervirali su me sa onim nezakonitim prisiljenjem na e-racun i iz principa necu da se vezujem ugovorom a realno dobio bi 3x paket kod Yettela, skoro dzabe.
 
ako ti je bitna televizija ("razvuceni koaksijalci do svih prijemnika"), hipernet TV usluga ti se verovatno nece svideti, sve je OTT (znaci 30-45sek kaznjenje iza "live" TV-a) i ide preko iste konekcije kao i internet, ali im serveri se za to nekako lako preopterete pa slika ode u najnizi kvalitet/krene da secka/preskace, ili promena kanala traje vecno.
To mi je jasno, svi sad imaju nat, ali daju odlicnu akciju sa lepom ustedom. Nat sam pomenuo vise kao "pustu zelju za proslim vremenom". Ako ce sada sve biti manje vise isto, zasto da ne.
mts optika nema CGNAT, dobija se dinamicki javni IP (koji se menja samo kada restartujes ruter) u svim osnovnim paketima. mts IPTV takodje ide preko posebne multicast mreze (tako da bi morao koaksijalne kablove da zamenis ethernet kablovima za boxeve), koja nema problema sa preopterecenjem mreze, a i kasnjenje je samo 10s iza "live" TV-a.
 
Poslednja izmena:
Sem ako nisi juce kupio neku sabijacku custom mehanicku tastaturu ne znam sto je toliko stedis. :D Zasto?
 
Sem ako nisi juce kupio neku sabijacku custom mehanicku tastaturu ne znam sto je toliko stedis. :D Zasto?
EON aplikacija/box je najjaca i ima najvise opcija/najbolje korisnicko iskustvo od svih ostalih provajdera, jer SBB-u je TV glavna stvar.
gomila SBB korisnika koji su presli na Yettel sada na tom internetu koriste EON van mreze.
hipernet TV nije jos imao vremena da se razradi, bagovi srede, ili im to nije toliko bitno/hitno jer im nije glavna usluga, ko zna, mozda ce se popraviti u buducnosti.
 
Poslednja izmena:
...Дакле позив за call centar и објашњење да неко има свој рутер не функционише јер они не могу даљински да приступе том уређају нити да га даљински ресетују...
Sadasnji provajder, mts, ima pristup samo ako se najavi dovoljno unapred pa vratim postavke pomocu kojih moze da pristupi. Kod SBB nije bilo takvih problema jer sam imao modem. Tako da Yettel ne bi bio ni prvi ni poslednji provajder kome bih/sam uskratio pristup. Ne postoji nijedan razlog zbog kojeg bi provajder imao pristup po sopstvenoj volji i zelji nekom uredjaju koji ja koristim.

@PPC
Isitice mi sadasnja UO te sam i ja razmatrao prelazak na Yettel. Dodjoh do toga da Yettel samo u krajnjoj nuzdi, uz manju ili vecu dozu mazohizma. Moja sreca te mts vrati akciju 12 meseci za 1 rsd za nove korisnike. Moracu da raskinem BOX3 i pauziram 30 dana.
Za TV, slazem se potpuno sa @rajkosto, neuporedivo je. Kablovska TV mu dodje kao bog a IPTV kao bunardzija. Ostala mi je celokupna instalacija od SBB-a.
 
Постоји. То је њихова добра воља. Ако неће, то нема везе са уговором јер они дају своју опрему по уговору.
U teoriji.
Njihova dobra volja + moja dobra volja = ugovor koji smo sklopili. Ja ne dam pristup dobijenom uredjaju, oni urade jednostrani raskid ugovora, ili ostave status quo. Desi ovo drugo, jer u protivnom ostanu finanskog dela iz ugovora.

U praksi.
Redom Beocity, Verat, Beotel i sad mts, nijedan od mojih provajdera nije imao nista protiv kada sam im onemogucio pristup njihovim uredjajima koje ,naglaseno, Ja koristim. Samo su konstatovali da ne mogu da pristupe. Ishodom zadovoljne obe ugovorne strane.
... Ne postoji nijedan razlog zbog kojeg bi provajder imao pristup po sopstvenoj volji i zelji nekom uredjaju koji ja koristim...
Ovde sam trebao vise da preciziram, te " ...Ne postoji nijedan razlog zbog kojeg bih Ja dao provajderu pristup po njegovoj sopstvenoj volji i zelji nekom uredjaju koji ja koristim... "
 
ni mts ni yettel izgleda ne mare ako ugasis tr069 pristup ruteru, osim ako ne prijavis kvar onda ce tehnicar da se pita zasto ne moze da uradi speedtest/pingtest i zasto je ruter offline
u oba slucaja da bi se to uradilo mora se pristupiti skrivenom "admin" sifrom ruteru, kod mts je lakse jer se moze izguglati za model koji imate, na yettelovom ruteru je nasumicna pa se mora izvuci iz config fajla, ali time sto ta sifra nije "javna" znaci da ako si je nasao, ti si "napredan" korisnik, i njihova kontrola tog rutera tebi nije potrebna, pa u tom slucaju od korisnicke podrske ne mozes ocekivati resavanje ruter problema.

i ja se slazem da ako je taj uredjaj na mojoj mrezi, ja treba da imam kontrolu nad njim, ali neki ISP-ovi imaju drugaciju polisu, ima jedan u okolini srbije koji deaktivira nalog i trazi telefonsku reaktivaciju ako se ugasi tr069/promeni admin sifra na ONT ruteru (valjda ako ne moze njihova skripta da mu pristupi mesec dana). ako se uradi ta reaktivacija ruter se resetuje na fabricka podesavanja, korisnik gubi admin pristup, i tek onda dobija natrag internet uslugu. dobro je sto tako kod nas barem nije.
 
@rajkosto
Pogodak u centar, TR-069.
Pri tom, samo je mts prokomentarisao/konstatovao. Preprodavci Beocity, Verat, Beotel ni da zucnu, nikom nista.
 
Ja radim kod jednog britanskog ISPa, ako korisnik pita da koristi svoj, koji god ruter, mi samo kazemo da se onda ogradjujemo od mogucih gresaka i da ne mozemo da radimo troubleshooting, sto bukvalno ne mozemo, jer nema pristupa.
Samo moze da se vidi koji je MAC na portu i to je to, tako da se to radi na njihov rizik, ali nema nikakvih prepreka da koriste sta hoce, dok god ima WAN port
 
Pa to je savim u redu i logicno. Ljudi nude uslugu koja ukljucuje opremu. Ti onda to menjas, a hoces da sve radi isto. Usluga je garantovana samo tako kako je dobijes u kompletu.
U svakom slucaju, to ne predstavlja problem jer uvek mozes da vratis njihov ruter da probas ako nesto ne radi kako treba. To je i normalan troubleshoot korak da vidis da li je problem sa tvoje strane ili sa njihove.
 
Za koji dan postajem vas korisnik, prelazim iz MTS-a ko vas, svidja mi se sto ne uslovljavate ljude da moraju imati fiksni broj koji sad vec malo ljudi koristi.
 
Sve pohvale za Yettel optiku i digitalnu televiziju, konkretno Lekino brdo i potez oko Druge ekonomske, sve radi maksimalno. Dosli su momci i za pola sata instalirali optiku i ostalo. Wifi 150/75Mb na svim uredjajima maksimalna brzina. Kanali trenutno bez seckanja i ikakvih problema. Preporucujem i promotera Miroslava, ovde na forumu sam nasao kontakt, daje odlicne uslove i zovite slobodno, covek je car, dobijate minimum 14 meseci za dinar, a ako imate Yettel broj i jos vise. Evo kontakt 063650180
 
^^
Hmmm. 1 post i pohvala za yettel.
Ja sam tu negde, blizu fakulteta bezbednosti, Pasino brdo-eks Lekino.
Uzimam usluge kod vlasnika infrastrukture, ne kod skupog preprodavca-yettel. Pazljivo sam procitao podforum vezan za yettel.

@TwistedMind
Kad korisnik onemoguci provajderu pristup uredjaju koji je dobio od njega, nista nije promenjeno u funkcionisanju tog uredjaja.
Vrlo retko se desi da je problem do/kod korisnika. Meni se to dogodilo 3 puta 16 godina, 2 puta ispravljac zamenjen jer je davao manji napon od potrebnog i jednom zamenjen kablovski modem.
A problema je bilo, najvise kod SBB-a.
Pritom apsolutno nista nije garantovano, sem da je pruzanje usluge "garantovano" uzrocno-posledicno vezano za placanje-neplacanje iste.
 
Nazad
Vrh Dno