Šta je novo?

Instalacija XP-a na laptop sa zakljucanim BIOS-om

Chupo

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2007
Poruke
2,872
Poena
380
Kao sto i sam naslov kaze, jedna pametna devojka je zakljucala BIOS na svom starom thinkpad-u, hardverski se sifra ne moze nikako resetovati (probao sam vadjenje baterije i sve ostalo, slaba vajda). Nemam opciju da butujem racunar sa cd-a, jedino imam HDD i PXE, probao sam cak i da XP instaliram na drugom racunaru i uradim sysprep, nece ni to. PXE boot sam probao par puta, ovaj put me zeza DHCP server, pa bi se sa time zezao samo u krajnjem slucaju. Ima li neki nacin da na sam HDD racunara iskopiram i386 folder, da hdd bude butabilan iz dos-a, nekog linux-a ili mini xp-a i da mogu da pokrenem instalaciju. Nema veze sto ce HDD biti formatiran u FAT32 i sl, samo da mogu da uradim instalaciju.

Hvala unapred svima na pomoci.
 
Ta ideja sa instalacijom na drugom računaru i vraćanju imagea na laptop je dobra, ja u suštini tako i radim instalacije, imam image sistema, sve instalirano, svi programi naštelovani, kad treba vratim image, koristeći Acronis i Universal Restore opcijom, instaliram drajvere, updateujem programe i gotovo
Ti bi trebalo nekako da osposobiš neki boot loader ( grub ) i pomoću njega digneš Acronis, posle je lako
Napravi jednu manju particiju, npr 2 GB, primarnu, tu instaliraj grub i Acronis, boot-uj i vrati image Win-a instaliranog na drugom sistemu
 
Poslednja izmena:
Slican problem sam iamo ali sa R60. Imao je samo powerON pass i mogao sam da udjem u BIOS ali sem vremena/datuma nisat drugo nisam mogao da promenim. Posto je dosao kod mene bez optike zakacio sam ga na externu optiku i sa F12(PROBAJ OVO) sam izabrao njega kao def. boot. Ako ti radi F12 onda mozes da butujes i sa lokalne optike ili sa USBa. Pozz...
 
Nazad
Vrh Dno