Šta je novo?

Instalacija Win7 na laptop Toshiba C875D?

wwwz

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2011
Poruke
1,896
Poena
200
Rođak me zamolio da mu "očistim" laptop Toshiba C875D sa originalnim Win8.

E, sad... Prva ideja je bila da mu instaliram Win7, ali izgleda da to ne može:
kTkN0Ru.jpg


Nisam dirao Recovery particiju, ali sam hteo da od ostatka napravim dve particije i da na jednu instaliram Win7 64bit. Ali, uvek dobijam ovu grešku (pokušao instalaciju sa USBa i sa DVDa, ali i XP i Vistu).

Posle sam hteo da instaliram Win8 sa Recovery particije (video sam na Netu da treba pritisnuti taster 0 dok se uključuje laptop - tada bi trebalo da mi ponudi opciju reinstalacije Osmice, ali se to ne dešava).

U svakom slučaju, molim za neki savet :)
 
Aha, znači samo da napravim novi USB pomoću Rufusa? Probaću, to bi bilo extra jednostavno rešenje :)
 
Hm... :(

3XGRRXf.png
 
Obrisi ovu recovery particiju od 9gb , i opet pokusaj boot normalnim putem legacy...onda ti ne treba rufus i uefi...
 
Hm... Ali, mogu li nekako da sačuvam tu recovery particiju? Ipak je na njoj legalni Win8, a pošto ovaj laptop često "putuje" preko grane, možda će nekada zatrebati legalan OS.

Inače, ja bih najradije upravo uradio to - formatirao CEO hdd, ali samo ako sačuvam recovery.
 
Hm... Ali, mogu li nekako da sačuvam tu recovery particiju? Ipak je na njoj legalni Win8, a pošto ovaj laptop često "putuje" preko grane, možda će nekada zatrebati legalan OS.

Inače, ja bih najradije upravo uradio to - formatirao CEO hdd, ali samo ako sačuvam recovery.

Pokusavajuci da bootujes ne dozvoljava ti zbog te particije recovery ona je na gpt particionoj semi , moras je obrisati da bi razbio gpt particionu semu i kreirao mbr particionu semu , sto se tice ove greske za rufus , probaj drugi iso fajl...ako neces da je brises onda moras gpt particionu semu sa uefi boot podici iso fajl...
 
Meni je na Aceru koji je imao originalnu Vistu na recovery particiji, neki utility koji sam dobio s njim pružao opciju da bekapujem recovery na DVD-ove, što sam naravno i uradio kako bih oslobodio taj prostor na hardu.
Možda da pokušaš to ako je još uvek živ taj Windows 8. Ili pronađi kako se pokreće recovery procedura.
 
Win8 nije živ, a pronašao sam kako se pokreće recovery procedura (držiš pritisnut taster 0 dok se sistem butuje), samo što ni ona ne radi :(
 
da li ima nalepnicu sa serijskim brojem win8?

ja bih instalirao win8.1 legalno sa tim serijskim brojem i zavrsio zaje*anciju...
 
Nema, ima samo mali stiker "Win8" odozdo, ali tu ne piše serijski broj.
 
A sto ne bi lepo napravio dual boot Linux, Windows pa kad je bitna licenca bootuje Linux a kad ne koristi Windows. Inace, ne vidim sto je problem imati nelicencirani Win, sem ako naleti na Microsoft Security Check :)
 
Ja sam imao isti problem. Ali sam ga resio na sledeci nacin. Tj ova mogucnost brise kompletan HDD. Tako da znas.

Kada se pokrene instalacija sa CD-a i izbaci ti pocetni deo instalacije gde pise 'Install Now'.
Drzis (SHIFT+F10) pojavice se 'cmd' prozor.
U njemu kucas sledece: diskpart (pritisnes Enter)
Zatim kucas: list (Enter) sledece: select disk 0 (Enter) -trebalo bi da ti pise posle potvrde 'Disk 0 is now the selected disk'
I na kraju: clean (Enter). To sam nasao kao neko resenje koje mi je pomoglo.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Tacno, moja greska. Nisam pratio sta sam pisao. Ispravljeno. Izvinjavam se. :)
 
Nazad
Vrh Dno