Šta je novo?

Instalacija win 10 na novi laptop sa SSD+HDD (hitno)

Goxy

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2002
Poruke
3,960
Poena
710
Pozdrav. Ne znam jesam li na pravom delu foruma, valjda jesam. Drugar je kupio neki ASUS laptop i čovek mu je umesto DVD drajva ugradio SSD i nema sistem. Tako da sad ima i SSD i HDD. Trebalo bi da mu instaliram Win 10, ali do sada nisam imao ovu situaciju. Šta treba uraditi na onom screenu u instalaciji gde su diskovi i gde se bira drstinacija za instalaciju. Dali samo formatirati SSD (tu možda zbog onih UEFI stvari nakon formata ne dozvoli install) ili pobrisati SSD particije ili obrisati sve diskove i particije. Šta je najbezbolniji način a da nije raskači hdd pa ponovo zakači. Hitno mi je.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
SSD kreiraj kao jednu particiju ceo i na njega instaliraj win


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako nije problem da mi malo pojasniš. On će tamo da izlista i jedan i drugi. Da li da obrišem SSD ili da obrišem sve izlistano, ili da samo formatiram SSD

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Trebalo bi da ovako ide. Na mesto HDDa da se ubaci SSD. Tamo gde je bio DVD je sada cady i tu ide HDD. Win 10 instalitaš tako što napraviš Win 10 butabilan preko Rufus - Create bootable USB drives. Win podižeš preko fleške.

* Nemoj da na SSD napraviš particije
* U zavisnosti od rama intaliraj Win 10 Pro (32 ili 64)
 
S Rufusom UEFI instalaciju napravi, posle instalacije uključi Secure Boot.

Koliko sam razumeo, SSD je samo ubačen i nije ništa na njemu?
 
Da to sve znam. Napravio sa x64 preko onog MS toola. Mene interesuje da li ssd brišem ili formatiram ili ništa već sam izaberem i next.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Po pravilu, a kao što je kolega naveo ssd ide na mesto hdda. Hdd ide u kedi. Ssd dolazi kao jedna particija. Odaberi ga i instalacija će sama odraditi svoje.
 
Da to sve znam. Napravio sa x64 preko onog MS toola. Mene interesuje da li ssd brišem ili formatiram ili ništa već sam izaberem i next.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka

SSD nema potrebe ništa da diraš. A MS tool ne pravi UEFI instalaciju, tako da skini ISO i napravi s Rufusom
 
Vezano za rufus jeli fajl sistem Fat32 ili NTFS

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Tako sam i uradio na kraju. Valjda neće biti problema

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
SSD nema potrebe ništa da diraš. A MS tool ne pravi UEFI instalaciju, tako da skini ISO i napravi s Rufusom

poprilicno sam siguran da pravi,a instalirace csm ako je target disk mbr a uefi ako je target disk gpt.prelazak sa mbr na gpt i obratno moze da se uradi sa partition wizardom bez ikakvih problema i posledica.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno