Šta je novo?

Instalacija Vibera - prevara... ?

Radiohead

Poštovan
Učlanjen(a)
14.01.2021
Poruke
529
Poena
75
Dugo sam koriost Viber za desktop, ne secam se ni kad sam ga instalirao, ima par godina.

Danas odradio svezu instalaciju Windowsa i krenuo da instaliram Viber za desktop.
Skinem fajl, pokrenem, instalira se i sad treba da uradi sync za mobilnom verzijom.

Kada ocitam QR Code pomocu QR Readera na telefonu, izadje mi Download Manager program i skine aplikaciju koju sam pokrenuo i dobio sam sms poruku odmah da sam aktivirao neki servis (Alphacell mislim) koji ce mi naplacivate 2x 180din nedeljno. Odmah sam poslao poruku STOP AW, valjda sam to onemogucio za dalje.
I nista se nije desilo, nije doslo do sinhronizacije.

Pomislih da nije neke prevara preko tog QR Reader programa i uradim drugu opciju, posaljem sebi na email aktivacioni kod, koji otvorim na telefonu i opet se desi isto, pokrene se Download Manager i skine aplikaciju, ovaj put nisam to prihvatio.

Jel ima neko ovih problema ?
Viber instalacioni fajl skinut sa njihvogo sajta.
Post automatically merged:

20210304_103439.jpg
 
Poslednja izmena:
A šta se dešava kada ovaj QR code skeniraš iz Vibera na telefonu, kao što je dato u uputstvu?
 
Da mogu dao bih ti milion lajkova :)

Potpuno sam prevideo to da treba da preko Vibera udjem i da skinem odgovarajuci skener - QR Scanner.
Skinuo sam program sa Play store-a i sve je proslo kako treba.

Idem odmah onaj QR Code Reader da obrisem.
Mada mozda on nije kriv, kada sam slao aktivacioni link na telefon isto se desilo.
 
Treba automatski da ti se pokrene kamera na telefonu, samo uperis u ekran racunara i to je to. Nikakav dodatni program ti ne treba.
 
Treba automatski da ti se pokrene kamera na telefonu, samo uperis u ekran racunara i to je to. Nikakav dodatni program ti ne treba.
Nisam imao taj QR Scanner na viberu, dao mi je link da ga skinem.
Dakle ipak sam morao da instaliram program.
Pa sam usao opet na Viber pa onda na program taj i odradio.

Moracu da pratim za ove SMS-ove, vec mi je u startu skinuo 180din, ako i dalje bude jeo ovna, moracu da zovem Telenor.
 
Ja se i dalje pitam kakav ti to dodatni skener? Pogotovo što ti Viber dao link...
Briši sve. Koju verziju Vibera koristiš?
 
Stavka 3 iz onog uputstva - Open QR core reader.
Usao sam dakle u Menu Viberana telefonu i izasla mi reklama sa Play Store-a za QR Scanner njega sam instalirao i odradio.

Jer nisam imao drugu opciju da skeniram direktno iz Vibera.

Na telefonu je verzija 14.8.0.5.
 
Kad ides na 'More' u viberu na telefonu, gore desno pored slike imas ikonicu za QR, tu kliknes i skeniras direktno iz vibera, nikakva aplikacija ti ne treba.
 
To nisam video.
Hvala :)
 
Cim nesto skidas sa Play store a prog je dzabaka meni pokusavaju da uvale taj program, vrlo perfidan nacin u toku same instalacije to cudo se uglavi u instalaciju i treba dobro paziti sta se tapne, sustina samo tapnuti prstom dole na ekranu kad vidis da je zavrsio instalaciju. Svasta uvaljuju, uspred Vibera u spisku kontakata uvaljuju kojekave prevazidjene programe da kliknes i zeznes se. Ja zato koristim Telegram ne uvaljuje nista, Signal al je spor i ogranicen po broju kopija koje mozes imati na PC u razlicitim linuxima, koristim i qtox koji ide preko tor-a i sifrovanja kao i ovi prethodni. Plus imam utisak da google prisliskue sve zivo, namerno ne radim pretrazivanje na mobu ne gona PC i to preko navodno pretrazivaca koj ne skupljaju informacije. Ako pricam o necemu u sobi a mob mi je tu pored mene posle odmah stizu reklame za to o cemu sam pricao.
 
Nemaš vremena pratiti sve te inovacije. Možda uopšte ne znate šta vam je potrebno da instalirate neke aplikacije i sinhronizujete ih
 
Nazad
Vrh Dno