Šta je novo?

Instalacija Mac OSX-a

b0ss1

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruke
7
Poena
151
Zdravo,
pošto bih volio da radim na nekom Mac-ovom OS-u, a nemam iskustva sa Macom u opšte, zanima me, šta trebam uraditi, gdje skinuti, koju verziju (ako može LION), pošto mi je laptop, da li može dual boot sa Windows 7!
To je od prilike to što me zanima, prije svega da li mogu instalirati na moj laptop, pošto sam čuo da treba poseban hard disk za Mac!

Hvala! :)
 
Ovdje možeš da nađeš sve informacije.
 
Instalacija za sada zahteva Snow Leopard.
A koji je princip za instalaciju Snow Leoparda, i koji su zahtjevi? Prije svega, zanima me mišljenje, pošto imam laptop. Da li je potrebno imati taj dodatni hard disk, i koja je uloga onog' DSDT-a, koji pravi "otisak BIOS-a matične ploče"?
Hvala!
 
U principu nije potreban dodatni HDD! To je preporuka u desktop varijnati i kada govorimo o dual boot-u win/mac.

Što se DSDT-a tiče sve je cenim lepo objašnjeno evo ovde: DSDT - kako da...?! . Tu ti piše i čemu sliži i kako radi...

Za laptop, u načelu ima više posla... Pogledaj kako stoje stvari sa kompatibilnošću pre nego što kreneš bilo šta...

Compatibility-chart
 
Poslednja izmena:
U principu nije potreban dodatni HDD! To je preporuka u desktop varijnati i kada govorimo o dual boot-u win/mac.

Što se DSDT-a tiče sve je cenim lepo objašnjeno evo ovde: DSDT - kako da...?! . Tu ti piše i čemu sliži i kako radi...

Za laptop, u načelu ima više posla... Pogledaj kako stoje stvari sa kompatibilnošću pre nego što kreneš bilo šta...

Compatibility-chart

Na listi nema ni jedan HP Pavilion, konkretno moj je dv6, ne vjerujem da to znači da ne može na moj laptop OS X.
 
[youtube]7D3u_OHW7t8[/youtube]

Na osnovu ovog videa, zaključak je da sve radi osim WiFi kartice... Što je da tako kažem najčešći problem sa notebook mašinama...

Naravno ne znam kako stoje stvari sa trackpadom (two finger scroll), ali najverovatnije da i to fercera, kao i to dal mu radi propisno sleep (standardno i u clamshell varijanti), što je jako bitno za notebook mašine...
 
Poslednja izmena:
A da li postoji način da se popravi WIFI?
Touchpad i onako ne koristim, imam miš!
 
Poslednja izmena:
Ne, osim ako nisi u stanju da napišeš drajver za OS X koji će to da gura...
 
Pa iz komentara dole na osx86.netu si mogao da vidis da to nece raditi... Lik koji je zakacio te drajvere ih nije ni propisno testirao ...
 
U principu nije potreban dodatni HDD! To je preporuka u desktop varijnati i kada govorimo o dual boot-u win/mac.

Što se DSDT-a tiče sve je cenim lepo objašnjeno evo ovde: DSDT - kako da...?! . Tu ti piše i čemu sliži i kako radi...

Za laptop, u načelu ima više posla... Pogledaj kako stoje stvari sa kompatibilnošću pre nego što kreneš bilo šta...

Compatibility-chart

Vidim da na listi nema ni mog Acer Aspire 5536G koji ima AMD Turion X2 64 ali sam negde video da postoji patch za kernel za AMD,ima li pomoci za mene?savet? :D probao sam sa Iaktos i Niresh verziju ali preko VM hoce da pokrene instalaciju,na drugi nacin nece......? :D
 
VM je nešto drugo... Šro se AMD mašina tiče 10.6.8 je plafon za sada... E sad, dal može na tu tvoju mašinu. zbilja ne znam... Izgooglaj neki instalacion postupak za neki AMD laptop pa po tom upustvu probaj da instaliraš i ti... Uz malo sreće možda ti pođe za rukom da to namestiš...
 
VM je nešto drugo... Šro se AMD mašina tiče 10.6.8 je plafon za sada... E sad, dal može na tu tvoju mašinu. zbilja ne znam... Izgooglaj neki instalacion postupak za neki AMD laptop pa po tom upustvu probaj da instaliraš i ti... Uz malo sreće možda ti pođe za rukom da to namestiš...

Hvala na savetu a pazi sad ovo:skinuo sam verizju Snow Leopard 10.6.1-10.6.2 SSE2 SSE3 Intel AMD by Hazard,narezao,butujem i javlja mi sledece da pritisnem f8 i to uradim,zatim prikazuje boot i ceka da unesem komandu(izguglavo sam treba neka kombinacija -v -x -f pa busratio=? i cpus=?. E sad,isprobao sam dosta primera sa neta,tjuba i nista ne pomaže,već mi uvek izbaci sledeću poruku:

error EFI enhanced bootloader build: ToH
Using SMBIOS table found at 0x000f80f0
Using ACPI RSDP revision 0 found at 0x000f8110

i tako stoji do sudnjega dana u podne.........:(
Neka ideja šta ovo može da znači? :).......ako ni ti ne možeš da mi pomogneš onda........? :)
 
Jedno od mogućih rešenja je:

Well first you have to go into your bios and turn acpi 2.0 off then all should work but i f you dont have that option try a differnt distro of hackintosh. Hope this helps.

HOW TO RESOLVE - I had same problem and I resolved with this software: Chameleon 1.0.11 JMicron fix.
Try it, it works

Probaj da butuješ i sa CPUS=1
 
Poslednja izmena:
Problem je u sto ja u biosu uopste nemam gore pomenutu ACPI2 opciju..... :(.......u biosu mi je podeseno na AHCI mode naravno i nigde vise ne vidim nista drugo sto bi mozda trebalo da ima veze sa podesavanjem. Negde sam procitao da treba da se iskljuci neki power menagment za procesor???? e da,da li trebaju one kombinacije da se kucaju sa navodnicima ili bez?posto na raznim forumima se raspravljaju o tome da je (ne)potrebno kucati navodnike pre koda?
 
Bez nadvodnika se kucaju komande; Ali mislim da ti je izrada DSDT-a jedino adekvatno rešenje tu... Probaj da izradiš osnovni DSDT pomoću recimo DSDTFixer-a...
 
Bez nadvodnika se kucaju komande; Ali mislim da ti je izrada DSDT-a jedino adekvatno rešenje tu... Probaj da izradiš osnovni DSDT pomoću recimo DSDTFixer-a...

UHhhhhhhhhhhhhhhhh samo mi jos programiranje fali :D..............a kako se inace radi DSDT?potrazicu tutorijale na netu a bio bih ti zahvalan ako bi mi dao par osnovnih instrukcija :)
 
Osnonvni DSDT možeš da izradiš iz Windowsa ili Ubuntua... Modifikovanje istog je već druga priča, za šta bi ti trebao neki računar sa podignutim Mac os-om... Može i iz windowsa, putem evo DSDT simple editora koji postoji za windows ili koalalas acpi patcherom, ali ne garatujem da će ti ovo raditi kako treba jer voziš AMD... Drugim rečima to znači da imaš otežavajuću okolnost... U slučaju da imaš još nekoga ko ima podignut Mac OS, onda je stvar prilično jednostavna jer bi mogao da u tu svrhu koristiš pomenuti program - DSDTFixer koji sve to odradi automatski za dve sekunde. S tim što, ovo opet nije garancija u tvom slučaju jer ne znam dal to važi i za AMD mašine, tj da li ovi programi mogu uopšte da odrade propisno posao za AMD.

Dakle, sve u svemu, moralo bi ovo da se ispoba pa da se vidi dalje šta i kako... ili to ili da zameniš ploču i procesor, heh! ;)
 
Poslednja izmena:
Osnonvni DSDT možeš da izradiš iz Windowsa ili Ubuntua... Modifikovanje istog je već druga priča, za šta bi ti trebao neki računar sa podignutim Mac os-om... Može i iz windowsa, putem evo DSDT simple editora koji postoji za windows ili koalalas acpi patcherom, ali ne garatujem da će ti ovo raditi kako treba jer voziš AMD... Drugim rečima to znači da imaš otežavajuću okolnost... U slučaju da imaš još nekoga ko ima podignut Mac OS, onda je stvar prilično jednostavna jer bi mogao da u tu svrhu koristiš pomenuti program - DSDTFixer koji sve to odradi automatski za dve sekunde. S tim što, ovo opet nije garancija u tvom slučaju jer ne znam dal to važi i za AMD mašine, tj da li ovi programi mogu uopšte da odrade propisno posao za AMD.

Dakle, sve u svemu, moralo bi ovo da se ispoba pa da se vidi dalje šta i kako... ili to ili da zameniš ploču i procesor, heh! ;)

Pa baš o tome intenzivno razmišljam da zamenim ploču i procesor,to bi bilo najisplativije..... :D.....jeste ceo laptop da promenim.....pokušaću nešto da izmuvam duradim :) mada još nisam isprobao na desktopu na kome imam intel,možeš videti moju konfiguraciju :)
 
postovanje,

interesuje me kako da napravim bootabilni usb za mac os x na windows-u. a instalaciju planiram na imac-u 27''?

ako ima i nekog potrebnog software-a moze i na pp.
 
To je to. I posle pri paljenju prtisnem control da bootujem sa usb, pa tamo fisk utility da formatiram hdd i onda instal?
 
Pritisnesh alt odnosno option dugme pri paljenju...
 
Pozdrav imam jedan problem,instaliram OSX i uvek imam jedan problem sve prodje instalacija ubacim kext-ov za zvuk za mreznu ALI komp hoce da se butuje nekad 1 u 10 puta i onda sve radi normalno ovako krene boot hdd radi i kad treba da izbaci sliku kaze mi na TV-u no signal a hdd i dalje radi.Ploca Asus P6T Deluxe V2 i GPU GTX460 da napomenam da kad udjem u system sve uredno prepoznaje i graficku i monitor i cpu.
 
Nazad
Vrh Dno