Šta je novo?

Instal Wina na Asus vivobook problem???

terzazak

Čuven
Učlanjen(a)
27.02.2007
Poruke
2,353
Poena
805
Imam problem prilikom instalacije win-a na Asus vivio book 1502, tacnije nikako ne mogu da instaliram drajver za wifi (mrezu).
Prodje instalacija wina ok, ali drajver koji sam skinuo sa sajta Asus-a, za ovaj model, nece pa nece, ne radi.
Win ne prepoznaje drajver kad mu ponudim da instalira sa fleske, a i kad rucno pokrenem instalaciju nakon restarta nema network adaptera na spisku. Opet se nije instalirao drajver.
Probao sam vise drajvera ni sa jednim ne radi.
Zamolio bih ko se razume i ako zna u cemu je problem da mi javi jer nije moj lap, instaliram komsiji. a zapeo sam na ovoj gluposti..
Ostaje mi da nabavim usb-lan adapter i da mu prikljucim lan kabli za internet prilikom instalacije. Ali ne znam sta ako me i tad zezne ..
 
Na nekim laptopovima je pre instalacije WiFi drajvera potrebno pritisnuti keyboard kombo za aktivaciju WiFi adaptera. Neki laptopovi imaju imaju dedicated dugme za tako nešto dok je kod nekih potrebno pritisnuti Fn + taster koji je za to mapiran. Obično ima WiFi ikonicu na sebi. Kod nekih laptopova je ponekad potrebna instalacija chipset i USB drajvera, pa tek onda ide instalacija WiFi drajvera. Takođe imaj na umu da postoje laptopovi koji imaju istu oznaku ali su različite revizije. Na primer, postoji Vivobook sa Intel AX210 WiFi čipsetom a onda imaš isti takav na kojem je sve isto osim WiFi modula koji je MediaTek. Zbog toga uvek tražiš drajver preko serijskog broja a ne po modelu.
 
Resio sam sa usb-lan adapterom, odradio apdejt drajvera i wina i sad sve radi ok..
 
Windows 11 update ima 90% drivera a mogao si i preko hardware ida da trazis:

Screenshot 2024-03-17 182632.png
I moj laptop nema LAN sreca pa mi je sam nasao driver za WIFI. Za 5 godina kada laptopovi ne budu imala obicne USB portove nego samo Type c ima da kupujemo Type c na LAN :)
 
Poslednja izmena:
Na pocetku instalacije win 11 dodje do "potreban je internet za dalju instalaciju" i nece da mrdne dalje, blokira..Kod 10-ke mi daje opciju da nastavim bez neta. Tako da sam ubacio win10 pa ako hoce komsija nek odradi apgrejd. 😁
Inace, uopste nisam video u device menager-u network adapter, jednog trenutka sam pomislio da je mozda neispravna mrezna kartica. 🙃 Srecom ima usb-lan adaptera pa resih ovu banalnost.
 
Moze Windows 11 Pro For Workstation imas "domain" opciju for work and shcool da izbegnes internet i napravis local account.
 
Ma uopste je bezvezno da prilikom instal win-a nema drajver za mreznu. Trazi drajver, a da dodjem do njega treba mi net, a da dodjem do neta treba mi drajver.. 😁 😁
Na stranu sto nije hteo da prihvati drajver sa asusovog sajta, ni jedan koji je za taj model.
 
Isti problem sa lenovo t14s gen 2,intel procesor i w10.Laptop nema lan i jedina mogućnost je usb-wifi adapter.
 
Ma kupis ove tp link wifi usb adaptere proizvedene od 2015 do 2020 90% ima Windows 11 i 10 drivere u sebi a da ne pricamo oni od 5 evra sto jedva hvataju domet.
 
Doneo mi je kum od brata Laptop Hp 250 G8 nije imao wifi driver u sebic i prilikom instalacije Windows 11 odradio sam "Continue with limited setup" Windows 11 Pro for Workstation , samo sam napravio New text document u usb flesci i kopirao hardware id od wifi drivera(Network Controller) i na drugi laptop sam skinuo driver nasao na google a pre toga Winrar i vratio nazad u taj laptop i odmah je instalirao , ali eto vidis na Asus nece to bas me cudi da to ne radi.
 
Nazad
Vrh Dno