Šta je novo?

Indukcione ploče za kuvanje

Ja sam recimo kupio Vox EBI 444 plocu,prikljucna snaga joj je 7kw,dve su 160mm a dve su 210mm.trazio sam da bar 2 ringle budu 210mm i mogu reci da su bas jake,brze,plus su sve cetiri booster.ja sam njome za sada zadovoljan,kupio sam je u Aprilu 2022,za sada radi bez greske.Za tu Bosch mi je malo sumnjivo da je ta prikljucna snaga,mozda je greska u specifikaciji!🤔
 
Mislim da nije greška jer i ostali modeli te serije imaju sličnu priključnu snagu. Ovo je serija 4, vidim da je od serije 6 oko 7kw
 
Sta znaci ovo indukcione sa okvirom i bez okvira (Frame / Frameless), jel to samo dal ce hrana prljavstvina da se skuplja izmedju indukcine i radne ploce ili je u pitanju estetika ili neka zastita?

Gledam da pazarim Bosch ugradnu indukcionu pa me taj detalj buni :D Vecina pise bez okvira.
 
Estetika i funkcionalnost, nema veze sa time da li je ploca indukciona ili ne.

Frameless su kao fensi-moderne, ali prvi jaci udarac serpom o ivicu i ode staklo...
 
Čisto da se ljudi ne prepadaju, ja već nekih 7-8 godina u apartmanima za izdavanje imam ove bez okvira, doduše obične staklokeramičke, al to nema veze. Imam ih jedno desetak. Oštećene su dvije, jedna više, nekih 7,8 cm, mogla se koristiti jer sama ploča za kuvanje nije bila oštećena, ipak je zamijenjena, i druga, nekih 1 cm, samo ćošak okrnut. Radi bez problema i neću je zasad mijenjati. Gosti koji tu dolaze sigurno mnogo manje paze nego što će "domaći" tako da ne bih brinuo previše ako je bez okvira. Sad sam sebi uzeo indukcionu, bez okvira.
 
Čisto da se ljudi ne prepadaju, ja već nekih 7-8 godina u apartmanima za izdavanje imam ove bez okvira, doduše obične staklokeramičke, al to nema veze. Imam ih jedno desetak. Oštećene su dvije, jedna više, nekih 7,8 cm, mogla se koristiti jer sama ploča za kuvanje nije bila oštećena, ipak je zamijenjena, i druga, nekih 1 cm, samo ćošak okrnut. Radi bez problema i neću je zasad mijenjati. Gosti koji tu dolaze sigurno mnogo manje paze nego što će "domaći" tako da ne bih brinuo previše ako je bez okvira. Sad sam sebi uzeo indukcionu, bez okvira.
Izvini, jel znaš možda koliko troše prosečno po satu korišćenja?
 
Čisto da se ljudi ne prepadaju, ja već nekih 7-8 godina u apartmanima za izdavanje imam ove bez okvira, doduše obične staklokeramičke, al to nema veze. Imam ih jedno desetak. Oštećene su dvije, jedna više, nekih 7,8 cm, mogla se koristiti jer sama ploča za kuvanje nije bila oštećena, ipak je zamijenjena, i druga, nekih 1 cm, samo ćošak okrnut. Radi bez problema i neću je zasad mijenjati. Gosti koji tu dolaze sigurno mnogo manje paze nego što će "domaći" tako da ne bih brinuo previše ako je bez okvira. Sad sam sebi uzeo indukcionu, bez okvira.
Ne smeta im pri radu,to je tacno ali ako nesto iskipi i prodje voda unutra mozes da je bacis posle toga,kako staklokeramicku tako i indukcionu.frame ili ram bas sluzi zato da zastiti ivice stakla jer su ivice najosetljivije na krzanje i pucanje.
 
Pa kada napukne ploca i ako ti izlipi nesto,voda prodje kroz tu pukotinu i zamisli sta moze da se desi?znam iz licnog iskustva....
Ili kupis polovnu neku plocu pa zenis staklo,moze i to.
 
Sta znaci ovo indukcione sa okvirom i bez okvira (Frame / Frameless), jel to samo dal ce hrana prljavstvina da se skuplja izmedju indukcine i radne ploce ili je u pitanju estetika ili neka zastita?

Gledam da pazarim Bosch ugradnu indukcionu pa me taj detalj buni Vecina pise bez okvira.


Imali smo jednu (sa ramom), a sada imamo drugu (bez rama).
Ipak je bolje sa ramom. Ram idealno legne na radnu ploču i ništa i ne može da se podvuče ispod. Kao kada biste ravan nož naslonili na ploču pod velikim uglom.

Mislim, nije ni bez rama problem. Naša ploča za kuvanje samo leži svojom težinom u otvoru u radnoj ploči. Nije učvršćena (neće ona nigde :p )
Kada bih baš da čistimo ivice, zavučem ruku odole pod ploču i časkom je izdignem da se počisti ispod rubova.

I ove framless imaju gumeni dihtung ispod ploče i ništa ne može da prođe dalje, ali se ipak do te gumice zavlači prljaštvina koja se vidi te ružno izgleda.
 
Ima li neko iskustvo koriscenja ekspres lonca na indukcionoj ploci?Po uputstvu lonca pise da se na pocetku pojaca na najvisi stepen grejanja,pa kada odreaguje radni ventil,smanji na najnizi.Da li isto vazi i za indukciju?Ukoliko ima 9 stupnjeva jacine,prvo na 9,pa onda na 1?Buni me jer je 1 bas slabo,hoce li to biti to?Nigde u uputstvu ne pise posebno nesto o radu na indukciji.Iskustva korisnika su mi dobrodosla.Hvala.
 
Uglavnom citam pozitivna iskustva, sa gledista komfora. Da li neko zna da li ima uticaj na zdravlje coveka primenom istih?
 
Ništa negativno nije dokazano, a uzgred ne provodiš toliko vremena neposredno pored. Ne može ona ni mnogo da rasipa kad ima sa druge strane masivan prijemnik em zračenja.
 
Mislim da nije problem direkto zracenje na coveka, vec na hranu koja se priprema.
 
Indukcioni rešo... biće dobar da se skuva kafa, čaj i za slične upotrebe.
 
Mislim da nije problem direkto zracenje na coveka, vec na hranu koja se priprema.

To ne treba da te brine, hrana je u faradejevom kavezu od lonca, a i da nije, nema šta u njoj da promeni EM zračenje. U svakom slučaju nikakve štetne stvari nisu ni u teoriji, ni u praksi dokazane.
 
Da li neko ima slican problem, bosch indukciona ploca zagreva samo u sredini a ne celom povrsinom tiganja, tako prilikom pecenja samo ono sto je u tom srednjem delu se pece, dok sve strane dosta slabije ili cak uopste ne.
Ima 4 ringle i na svakoj je isto, pokusao sam sa vise razlicitih tiganja, ali uvek isto.
 
Da li postoje razlike kako radi na većoj a kako na manjoj ind. zoni?
 
Nama se pre neki dan desilo, u sred pečenja palacinaka, dva komada, jedan za drugim, baš to što si opisao, sredina odlično pečena, a krajevi, jedva da su uhvatili. S tim što je tiganj veći od najveće ploče. Sledeći sam ja namestio tiganj, mrdnuo ga malo po dijagonali, tipa 1-2 cm i ostatak je ispečen bez problema, kao i uvek.
 
Nama se pre neki dan desilo, u sred pečenja palacinaka, dva komada, jedan za drugim, baš to što si opisao, sredina odlično pečena, a krajevi, jedva da su uhvatili. S tim što je tiganj veći od najveće ploče. Sledeći sam ja namestio tiganj, mrdnuo ga malo po dijagonali, tipa 1-2 cm i ostatak je ispečen bez problema, kao i uvek.
Da, to je taj problem, i kod mene je tiganj malo veci od najvece ploce i onda moram da pomeram tiganj levo desno da se ispeku i krajevi. Pokusacemo sa jos nekim malo manjim tiganjem koji ima drugaciji premaz, mozda se pokaze bolje, jer nisam zadovoljan kako sad funkcionise.
Inace kod kuvanja i svega ostalog bez problema, tu smo bas zadovoljni, samo kad se nesto przi ili pece u tiganju mora da bude u sredini ili da se pomera tiganj.
 
Možda ima veze i do samog tiganja. Ja imam neki čudan kojeg ne prepoznaju sve ringle, pa ga zato i vrlo retko koristimo.
 
@Brenx mi nismo primetili problem, evo tek pre neki dan. Tiganj je bukvalno bio izašao sa ploče, pomerio sam ga malo, skoro da je došao iznad brojeva za kontrolu ploče i onda je radio OK. Ako ga stavim baš preko brojeva za kontrolu, počne da pišti, isti zvuk kao kada je zona za kontrolu mokra, i isključi se.
 
Da li su u pitanju klasične kružne indukcione zone, ili one FlexInduction?
(Bosh ih zove tako, ali svi imaju tako neke kombinacije, četvrtaste zone gde dve mogu da rade spojeno i zajedno)
 
Nemam pojma. Ima 4 krsta. Nema oznaku da je nešto spojeno. Ovo se sada desilo, ne bih ni pomenuo, da čovek nije naveo istu situaciju.
Generalno radi odlično, osim što je na prvu upotrebu puklo staklo. Pukotina skoro 40cm, ali zapravo je I ne primetim, jer realno, ne zagledaš ploču dok stojiš pored. A baš sam bio ljut na kompletan brend.
 
Dojmim se da sam uspeo da pohvatam kako razlikovati indukcionu ploču koja radi kako treba na malim snagama (ne vide se uočljivi start/stop preiodi) od onih koje rade lošije na manjim snagam (izzuzetno izraženi start stop periodi).

Uzmite to sa rezervom, ali reklo bi se da ove prve, lošije, imaju 9-10 nivoa snage. One bolje imaju 15-20 nivoa snage.

Gotovo svi imaju displej (jedan po "ringli") koji ide do broja 9, ali ovi sa više nivoa imaju i međukorake prikazane decimalnom tačkom (tipa, između nivoa 7 i 8, postoji nivo 7. ) . Vidim u Gorenje uputstvima, neki modeli imaju označeno da je tačka međukorak, a neke ne. Predpostavljam da ove bez imaju 9 nivoa snage, a ove sa 15-20.

Neki proizvođači imaju i jedne i druge u ponudi (Beko i Gorenje npr), neki imaju samo sa 9 nivoa snage (Tesla npr), neki ne deklarišu javno (VOX npr), dok neki imaju uglanvom ove sa većim brojem nivoa (Bosh npr, samo jedan model serije 2 ima 9 nivoa, svi ostali 17 do 19). Moja Elektrolux ima ukupno 15 plus Powerboost.

Reklo bi se da kontrolere i regulaciju za skoro sve indukcione ploče radi jedna firma za sve brendove.
 
Ja već više od dvanaest godina imam neku Boshovu koja ima od 0-9 i boost (B) kao poslednji nivo ali sa tim međukoracima sa tačkom koje si pominjao.

Radi sasvim OK, mada mi se čini da je ringle koja se najviše koristi malo usporila u odnosu na početak.

Ako bih je menjao to bih uradio upravo zbog zona koje ograničavaju veličinu i oblik posude pošto moja ploča ima samo četiri okrugle ringle (dve manje i dve veće od rekao bih 26cm)...
 
Imate li kakvu preporuku za ugradnu plocu sa 2 zone, koja radi na malim snagama bez start/stop perioda?
 
Zar može indukciona na malim snagama da radi bez prekida? Prosto ne može da pobudi metal ako je magnetno polje preslabo.

Rešenje je uvek dobro posuđe, sa debelim intertnim dnom (12mm). Svakako je to bolja i trajnija investicija nego kombinacija napičene ploče sa lošim posuđem. Ja taj ciklus prekida primećujem samo na maloj džezvi, ni na čemu drugom.
 
Nazad
Vrh Dno