Šta je novo?

Indukcione ploče za kuvanje

У суштини ту кад изгори процесор нема рентабилне поправке, јер само овлашћени сервис може да набави процесор са програмом у себи. Ја имам старији Цептеров индукциони решо, који је ипак копија кинеза, имао сам среће да ме добро служи, поправљао сам га, али кад буде изгорео процесор мораће у канту.
Данас је поплава индукционих кухињских направа, јефтинијих и скупљих, ја бих се одлучио за јефтинију варијанту, бар ће 2 године да траје или ће бити замењен док траје гаранција.
 
У суштини ту кад изгори процесор нема рентабилне поправке, јер само овлашћени сервис може да набави процесор са програмом у себи. Ја имам старији Цептеров индукциони решо, који је ипак копија кинеза, имао сам среће да ме добро служи, поправљао сам га, али кад буде изгорео процесор мораће у канту.
Данас је поплава индукционих кухињских направа, јефтинијих и скупљих, ја бих се одлучио за јефтинију варијанту, бар ће 2 године да траје или ће бити замењен док траје гаранција.
Upravo zbog toga sam ja uzeo Vox indukcionu plocu sa 4 ringle,za sada radi odlicno.Sa garancijom od 5 godina i cenom od 24.000 je sasvim dobra kupovina.ako bude radila i preko garantnog roka bice super,a ako bude kvar tipa procesora posle garantnog roka ide u kantu naravno.
 
Слично је данас са свим производима, мада ако се купи баш скуп производ, вреди размотрити трошак за оправку. Средина није рентабилна.
 
Možeš li močom te na pišeš kako se ta ploča ponaša, tj. kako radi na manjim snagama. Pogledaj video u prvom postu teme, razlika mizmežu jeftinog single zone rešoa i bolje ploče. Vidljivi start/stop periodi na manjim snagama.

Kako VOX 4-zone ploča radi na malim snagama?
 
Ima li mozda neko iskustva sa ovom pločom Electrolux EHH6240ISK, najvise me interesuje da li imaju ta "pulsiranja" na nekim zonama?
 
Na malim snagama isto radi odlicno, senzori rade odlicno na ukljucivanju i iskljucivanju dok se kuva.kada poklopim sud smanjim na 4 i ona ukljucuje i iskljucuje i kuva. Kazem vam ja sam isto bio skeptican sto se tice Vox-a ali sam prijatno iznenadjen kako radi,i sto je jos najbitnije garantni rok od 5 godina.
 
Kažeš kada smanjiš na 4 ona uključuje i isključuje. Da li ti znači da su primetni ti intervali.
 
Pa dobro, ako na manjim snagama uključuje-isključuje sa vidljivim periodima, onda radi kao osnovni indukcioni rešoi.
Bolje ploče nemaju vidljive start//stop periode na manjim snagama.
 
Ja pokušavam saznati koliko novca je minimalno potrebno izdvojiti za te bolje ploče i koju su to modeli. Za sad je to elektrolux koji kreće od 40000 pa naviše. Ne znam dal ima jeftinijih koji rade kako treba bez izraženih intervala.
 
Šta je zapravo mana tog start stop rada?
Imamo na poslu neki najjeftiniji rešo i pre neki dan sam grejao nešto na minimalnom mogućem podešavanju i dešavalo se baš to. Ali nekako diskretno, ne vidim da smeta samoj hrani.

Može da bude problem za višesatno kuvanje supe, da je zamuti, ali drugi problemi mi ne padaju na pamet. Osim što irirtatno izgleda :)
 
Pa to je razlika između boljih i lošijih ploča (a single zone rešoi su izgleda svi takvi).

Nekom smeta nekome ne. Generalno, impuls snage kada u periodu "radi" nije mali i može zasmetati da nešto stigne da počne da kipi.
Kada treba duže da se nešto krčka na laganoj vatri, mož' da smeta. Kuvanje testa npr.
Ili prženje mesa na nekom non-stick tiganju, kada se ovaj progreje. Imaćeš trenutke kada počne da cvrči, pa onda umukne.

Što deblje dno posude, to će manje da se oseti. Ali ne može potpuno da nestane.

Imamo i 4zone Bosh ploču i Gorenje ind.rešo, na poslu i privatno pa sam mogao da poredim jedno i drugo u realnom radu i dužem periodu.
Meni iducka na živac.
 
Ja kontam da su te indukcione ploce nesto poput mikrotalasne, ali mi onda opet jasno zasto im treba bas celicna serpa za tu indukciju
kako to da ne radi i na staklenoj?

Zgodno jeste ali nisam siguran da li bi se bas odrekao staklokeramicke, vise bi voleo da postoji neka kombinovana.
 
Ja kontam da su te indukcione ploce nesto poput mikrotalasne, ali mi onda opet jasno zasto im treba bas celicna serpa za tu indukciju
kako to da ne radi i na staklenoj?

Zgodno jeste ali nisam siguran da li bi se bas odrekao staklokeramicke, vise bi voleo da postoji neka kombinovana.
Indukcione ploče nisu ni nalik mikrotalasnima.
Indukciona ploča pomoću magnetnog polja indukuje struju u dnu posude i time ga zagreva. Da bi indukcija radila posuda mora biti od feromagnetnog materijala (ili da se u dnu nalazi feromagnetni materijal)
Mikrotalasna proizvodi mikrotalase koji prolaze kroz hranu i teraju molekule da vibriraju, time je zagrevajući.
 
Kod mene na resou nije ni jednako pulsiranje na 200 i 800W, "krckanje" nekih jela bi bilo normalno na nekih 200-400W, a tu je bas povelika razlika u tom pulsiranju, previse bude ugaseno.
 
Zgodno jeste ali nisam siguran da li bi se bas odrekao staklokeramicke, vise bi voleo da postoji neka kombinovana.

Postoje kombinovane 4-zone ploče gde su dve zone indukcione a dve klasične staklokeramičke. Malo su ređe ali se mogu naći.
Čitajte malo ljudi temu, ama baš SVE je već napisano...

Mi imamo tu kombinovanu, dve indukcione zone i dve klasične staklokeramika. Te dve staklokeramičke zone, sada godinama kasnije, izgledaju kao nove. Nemaju nikakve tragove korišćenja...
...zato što ih nikada nismo ni koristili... :p
 
Te kombinovane nemaju nekog smisla danas. Ljudi obično koriste samo deo gde je indukcija, a klasične se nikad ni ne upale.
 
Kažeš kada smanjiš na 4 ona uključuje i isključuje. Da li ti znači da su primetni ti intervali.
Primetni su ali ne mnogo i interval je otprilike sekundu a mozda i manje.dok se nesto kuva ili przi uopste je neprimetno da ukljucuje i iskljucuje,na foru resoa.meni to ne smeta jer sam navikao i na reso i sada sa plocom.naravno da ima razlike izmedju skupljih i jeftinijih ploca,ali ako je samo razlika u tim intervalima on/off onda biram jeftinije ploce,i to dosta jeftinije od skupljih brendova,skoro pa duplo skupljih.
 
Da li ti je teško da snimis kako to ključanje izgleda na manjim snagama. Meni a verujem i mnogima sa foruma bi značilo da vidimo to u praksi i na kom podešavanju počinje da se primećuje pulsiranje. Ukoliko je to beznačajno ili podjednako kao i kod višestruko skupljih modela drugih proizvođača onda je taj vox za 20ak hiljada odličan izbor
 
Ima li mozda neko preporuku za ciscenje ploče, iscurila žuta masnoća (ona sto se hvata obicno za dno šerpe), malo sam preletio krpom i onim Frosch sredstvom za ciscenje, a izgleda da ce morati neka jača hemija da ono skine?
 
Još nisam čuo da je neko nešto sa Frosch uspešno očistio :D
Žuti Axcel, ostaviš malo da stoji i obrišeš ubrusom. Ponoviš nekoliko puta. Na kraju, da se ne vide mrlje od brisanja, onaj clin/glass za staklo.
 
Još nisam čuo da je neko nešto sa Frosch uspešno očistio :D
Žuti Axcel, ostaviš malo da stoji i obrišeš ubrusom. Ponoviš nekoliko puta. Na kraju, da se ne vide mrlje od brisanja, onaj clin/glass za staklo.
Probacu baš taj žuti Axel, imam i ovo samo se bojim se da ne bude preagresivno.
 

Prilozi

  • IMG_20230105_182519.jpg
    IMG_20230105_182519.jpg
    103.5 KB · Pregleda: 41
Čim piše Eco, u najavi ne čisti :)
Taj Arf deluje kao nešto što bi moglo da reši problem. Samo ga prvo pipni prstom, da ne bude nešto abrazivno. Ne deluje da jeste, ali bolje proveri.
 
Još nisam čuo da je neko nešto sa Frosch uspešno očistio :D
Možda ne pričamo o istom Froschu, ali meni je Frosch na staroj staklo-kreamičkoj radio sasvim pristojan posao (kod zapečenih stvari). Pošto se na indukcionoj ne zapeče, tu čisti opušteno.
 
Kod mene je ovaj.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-01-06-11-17-10-408_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2023-01-06-11-17-10-408_com.android.chrome-edit.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 38
Ovaj je blago abrazivan, ali u kombinaciji sa Vileda sunđerom za teflon čisti sve a ne oštećuje staklo.

frosch_cream_cleaner_citrus_500ml_ukr_product_detail.png
 
Probacu te kombinacije, zahvaljujem.
 
Ne razumem vas, ja evo vec godinu ipo imam indukcionu plocu i izgleda kao da sam je sad ugraduo. Svaki dan se sprema, kuva, przi. Ja posle zavrsetka kuvanje ili przenja sacekam da se ploca ohladi da se skloni sa displeja ( H ). Onda uzmem viledin sunjdjer mekan i mlaka voda i sipam feri i obrisem indukciju, onda isperem sundjer i obrisem ocistim da pokupim penu, kad je ploca cista prebrisem ubrusom da je osusim i onda uzmem naprskam alkohol i obrisem i ploca se sija kao nova.
 
Da, ni nama se za 10ak godina korišćenja indukcionih ploča nikada nije nahvatalo nešto što detedržent za sudove plus grublja strana sunđera ne ukloni u nekoliko poteza.
Papirni ubrus posle toga i sjaji se k'o nova.

Ako baš 'oćemo da sjaji k'o izlog zlatare, ide neko sredsvo za stakla ili baš za ploče u raspršivaču plus magična krpa.

Inače, ima tui sarme i šnicli i pasulja i domaće supe i prženja i sa uljem i bez ulja...
 
Razmišljam o kupovini ploče BOSCH PUE611BB5E ili neke u tom rangu. Zbunjuje me malo priključna snaga koja je u slučaju ove ploče 4.6 kw.
Pritom ima 4 zone:
  • Prednji levi: 180 mm, 1,8 kW (maks. snaga 3,1 kW).
  • Zadnji levi: 180 mm, 1,8 kW (maks. snaga 3,1 kW).
  • Zadnji desni: 145 mm, 1,4 kW (maks. snaga 2,2 kW).
  • Prednji desni: 210 mm, 2,2 kW (maks. snaga 3,7 kW).

Snage svih zona kad se saberu su 7.2kw (ne računajući boost). Da li to znači da neće moći sve zone da rade istovremeno jer je priključna snaga 4.4kw? Recimo kod Electrolux EHH6240ISK priključna snaga je 6.6kw, kod LIV63431BK je 7.35kw čak i osnovni Vox model EBI 400 DB ima 6.5kw.
 
Nazad
Vrh Dno