Šta je novo?

Indukcione ploče za kuvanje

Mi imamo tu kombinovan, dve indukcione zone i dve klasične staklokeramika. Te dve staklokeramičke zone, sada godinama kasnije, izgledaju kao nove. Nemaju nikakve tragove korišćenja...

...zato što ih nikada nismo ni koristili...

:p :D
 
Vidim nema nesto Xiaomi indukcionog resoa u prodaji. Bar ne u zvanicnoj ponudi. Mozda budem gledao Gorenje.
 
Ima u CG da se nađe Xiaomi. Problem: poslali račun mailom, a rešo nikako.
Mogao bih da odštampam račun pa da probam da kuvam na njemu?
E da, firma je PC-gamer, tako da znate koga da zaobilazite.
 
Sve ovde napisano o tim rešoima se odnosi na praktično sve njih. Bez obzira koju oznaku brenda ima.
 
Meni je onaj Xiaomijev često znao da izbaci E10 grešku pa me smorilo više da ga koristim...
 
Meni dosad nije, a koristim ga svaki dan.
Xiaomi uređaji se ponekad apdejtuju preko neta, da li si probao da ga vežeš na wifi?
 
Da, up to date je, nosio ga u Comtrade,kuvali na njega kafu nedelju dana bez greške, ja ga ponio kući posle par dana paf, E10 :)

Onda kad se "ohladi" posle par sati radi opet nekoliko dana i sve tako...
 
Da li vredi razlike od 10k dinara ploca it641bcsc u odnosu na git641xc? Obe su gorenje, obe imaju iste velicine indukciona polja, obe su iste snage? Ili uzeti trecu, tipa electrolux eit60420c i preskociti gorenje...

 
Uzeo na kraju it641bcsc.
Da li treba da ima vidljive start stop intervale na jacini do 6-ice, na 7-ci konstanto vri voda?
Jel to ok ili da vracam plocu?

 
Poslednja izmena:
Ploča koju imam (Bosch) ima slične intervale kada na recimo levoj strani uključiš obe ringle, i to na većoj snazi (7 i dalje). Kad je samo jedna ringla uključena, kao ovde na snimku, nema nikakvih intervala.
Stavi šerpu sa debelim dnom pa ćeš onda bolje da sagledaš. Ne bi onda trebalo ništa da se primeti.
Po ovom snimku radi lošije od Bosch ploče.

Ostavio sam video ovde
Post in thread 'Indukcione ploče za kuvanje' https://forum.benchmark.rs/threads/indukcione-ploče-za-kuvanje.480064/post-6332590
 
Pa jeste manje primetno, jer na 6-ci uopste ne vri voda, em veca kolicina vode, em deblje dno.
Primecujem po mehuricima na dnu koji se pojavljuju i nestaju.
Kod ove ploce je na manjim snagama izrazen start i stop.

Ne znam koliko ovo moze praviti problem pri spremanju hrane, jer nam je ovo prva ovakva ploca, ne znamo ni kako bi trebalo da radi, da li je ovo ok.
 
Ploča koju imam (Bosch) ima slične intervale kada na recimo levoj strani uključiš obe ringle, i to na većoj snazi (7 i dalje). Kad je samo jedna ringla uključena, kao ovde na snimku, nema nikakvih intervala.

Meni se na Bosch, serija 6, već nekoliko puta desilo da kada je na jednoj ringli baš velika šerpa, generalno je veća od površine ringle, na nekoj drugoj ringli šerpa u veličini ringle, treća/četvrta ringla ne detektuje posudu.

Ako su manje posude, sve 4 ringle rade zajedno bez problema.

O ovome vri/ne vri smo već pisali. Kod mene se ne dešava ili bar nisam primetio za ove dve godine.
 
Za ovaj novac sam ocekivao vise, vraticu ovu, kupicu drugu...
Jel mogu plocu da vratim u prodavnici ako sam narucio online i stigla kurirskom sluzbom? Koja je procedura za povratak?
@desp , @PJ ,koja je oznaka te vase bosch serije 6?
 
Ja mislim da se više ne proizvodi model koji imam, prošlo je više od 2.5 godine. Sad ih menjaju kao modnu garderobu :)
Od sadašnjih, ova je najbliža, bar izgledom i cenom.
 
Poslednja izmena:
Za ovaj novac sam ocekivao vise, vraticu ovu, kupicu drugu...
Jel mogu plocu da vratim u prodavnici ako sam narucio online i stigla kurirskom sluzbom? Koja je procedura za povratak?
Uglavnom ne može. Da bi vratio online kupljenu robu uglavnom moraš da je kurirskom službom šalješ na adresu servisa za reklamacije (o svom trošku, i ne prihvataju da im lično doneseš), uz popunjene obrasce.
Onda to tamo čuči neko vreme dok oni ne odluče da li prihvataju proizvod ili ne.
Pad kad jednom prihvate, onda čekaš još vremena dok ti ne vrate pare.

Očekuj da ćeš pare dobiti nazad u roku od 3-4 nedelje.

U svakom slučaju, što se procedure tiče najbolje zovi call centar onoga gde si kupio, pa će ti oni reći.
 
Uglavnom ne može. Da bi vratio online kupljenu robu uglavnom moraš da je kurirskom službom šalješ na adresu servisa za reklamacije (o svom trošku, i ne prihvataju da im lično doneseš), uz popunjene obrasce.
Onda to tamo čuči neko vreme dok oni ne odluče da li prihvataju proizvod ili ne.
Pad kad jednom prihvate, onda čekaš još vremena dok ti ne vrate pare.

Očekuj da ćeš pare dobiti nazad u roku od 3-4 nedelje.

U svakom slučaju, što se procedure tiče najbolje zovi call centar onoga gde si kupio, pa će ti oni reći.
Sta bi sa onim, mogu da vratim u roku od 7/14 dana, bez objasnjavanja razloga sto je vracam. i Sto bih vracao servisu za reklamacije.
Da napomenem jos jednom, juce je stigla ploca kurirskom sluzbom, sinoc probao, ne svidja mi se kako radi... i plus sto je stigla u otvorenoj ambalazi a nema ni uputstvo s njom niti bilo kakve papire..
 
ma lako ces vratiti plocu, da vidis kako je zeznuto kada treba da vratis ves masinu koja ima 90kg a oni traze da se dostavi u zajecar i ako je dosla iz BG
 
Sta bi sa onim, mogu da vratim u roku od 7/14 dana, bez objasnjavanja razloga sto je vracam. i Sto bih vracao servisu za reklamacije.
Da napomenem jos jednom, juce je stigla ploca kurirskom sluzbom, sinoc probao, ne svidja mi se kako radi... i plus sto je stigla u otvorenoj ambalazi a nema ni uputstvo s njom niti bilo kakve papire..
Servis za reklamacije procenjuje stanje u kojem je vraćaš, da ne ispadne da je polomiš/pokvariš ili tako nešto i onda zbog toga vraćaš.
Morao si da dobiješ obrazac za odustajanje od ugovora na daljinu. Ako ne uz ploču onda mailom.
 
Za ovaj novac sam ocekivao vise, vraticu ovu, kupicu drugu...
Jel mogu plocu da vratim u prodavnici ako sam narucio online i stigla kurirskom sluzbom? Koja je procedura za povratak?
@desp , @PJ ,koja je oznaka te vase bosch serije 6?
Recimo ovako nešto,

Verovatne svake godine promene naziv. Rekao bih da je raspored malih i velikih zona različit.
 
Razmišljam se između ove dvije ploče, cijena potpuno ista:
koju preporučujete?
Koja je najveća šerpa koja se može staviti na indukcionoj ploči, na ovima piše da pordžavaju 210 mm? Da li to znači da mogu da stavim šerpu od, npr. 23, 24cm? Dalje, da li ovo 210 znači da podržavaju do 210 pa ako stavim, recimo 15 ili 18 cm da se taj dio do 21 neće zagrijavati ili hoće, kao kod staklo keramičkih?
 
Veća šerpa od ploče može. Radi ok. Zagreva se samo onaj deo šerpe koji leži na induktoru. Iole valjana šerpa to kompenzuje svojim dnom.

Manji sud takođe može. Zagreva se opet samo šerpa, a ploča pored posude se uopšte ne zagreva, osim indirektno, koliko toplote primi od same posude.
Ne može mnogo manja šerpa od indikcione zone. Npr, malu džezvu od 10-ak cm ne možeš koristiti na najvećoj indukcionoj zoni.
Čak i na najmanjoj indukcionoj zoni, mnogo manji sud neće raditi. Ali za to ti već treba šerpica ili džezvica od 8 cm da bi zaista imao problem i na najmanjoj ind. zoni.

Ne znam baš kako rade ove flexi zone. Proverićeš kada kupiš, ali veruj da će ti 99 potreba raditi. Ako jedan dva suda zezaju, promeni ta dva suda.
 
Ljudi jel moze neko da mi objasni koja je razlika između skupljih i jeftinijih ploča. Vidim da imaju ploče koje su oko 40000 dok imaju i one koje su četiri puta skuplje. Naravno želeo bih da prodajem što jeftinije al da to radi kako treba. Videh da se neki žale na način rada beko ploča pa ću njih preskociti. Al evo da li neko moze da preporuči konkretne modele koji su trenutno u ponudi i koji su provereno dobri
 
Izaberi neku od jeftinijih Bosh-a, Elektrolux-a, ili jaču Gorenje u tom rangu cena.

Za te "jeftinije" jačih brendova, bar znamo da rade kako treba na manjim snagama (pogledaj video iz prvog posta teme), a to je ono što ih realno razlikuje od jeftinih single zone rešoa, i (na malom uzorku iskustava) od nekih Beko ugradnih ploča (zaista niko ne zna da li to važi za sve Beko modele).

Ja ne mogu da nađam nikakvo realno iskustvo sa najjeftinijim ugradnim 4-zone pločama Vox-a ili Tesle, koje koštaju 25-30000din.
Ako rade kako treba na manjim snagama (u čega ipak sumnjam), i one su skroz ok investicija.
 
Koliko sam uspeo da nađem najjeftiniji modeli Boscha i elektroluxa su:
Electrolux EHH6240ISK - 42000 dinara
Electrolux EIT60428C - 41000
Bosch PUE611BB5E - 42000
Bosch PUE645BB5D - 40000

Nadam se da svi sa ove liste rade normalno na manjim snagama
 
Moje pitanje je da li ce neki od ovih najjeftinijih modela raditi pristojno ili bi iz nekog razloga ipak bilo bolje dodati malo vise novca i kupiti nesto bolje. U sustini nisam ogranicen budzetom ali ne zelim da dam vise ukoliko za time nema potrebe :)

I jos jedno pitanje... da li neko ima iskustva sa Franke i Smeg proizvodima. Nisam ih ranije vidjao kod nas.
 
Poslednja izmena:
Samo da razjasnim za moju Bosch serije 6....nije problem da nekad neće da uključi treću ili četvrtu ringlu, već neće mnogo mala posuda da radi na većoj ringli. Čim je prebacim na manju ringlu, radi.
 
Moje pitanje je da li ce neki od ovih najjeftinijih modela raditi pristojno ili bi iz nekog razloga ipak bilo bolje dodati malo vise novca i kupiti nesto bolje. U sustini nisam ogranicen budzetom ali ne zelim da dam vise ukoliko za time nema potrebe :)
Osnovni modeli Bosh i El.lux rade kako treba.

Te dve Bosh što si linkovao se razlikuju samo za ima/nema metalni ram. Pitanje dizajna i izgleda. Ja bih još i rekao da se na tim sa metalnim ramom lakše čisti površina na koju su montirane jer se nečistoće manje zavlače pod samu ploču.
 
Пре тачно 5 година сам купио Electrolux плочу, изабрао сам најјефтинији модел који има могућност да се две рингле споје у једну зону. Ту функцију сам иначе искористио тачно ниједном. Тај модел је био за нијансу скупљи у нашим радњама од овог 6240 модела. Наручио сам је преко типа са КП, изабрао модел на мађарском сајту, он је само пренео и послао. Изашло ме је са све поштарином 70 евра мање него код нас.
Моје искуство са овом плочом је да бољи апарат у кући немам (не могу да замислим да имам било шта другaчије за кување), кувам и пржим храну свакодневно по више пута. Верујем да вреди инвестирати и у квалитетно посуђе (са дебљим дном). Ту преферирам Металац инокс.
Топла препорука за Electrolux, а верујем да ни са Bosch-om не би било грешке.
 
Nazad
Vrh Dno