Šta je novo?

Indukcione ploče za kuvanje

Jel neko uzimao

Rešo indukcioni ELIT IC 21 slim

  • Snaga: 2000W
  • Napon: 220V / 50Hz
  • Kontrole osetljive na dodir
  • LED ekran
  • regulacija temperature 8 nivoa: 80°C - 270°C
  • Timer 240 minuta
  • Funkcija odlaganja ventilatora: 240 sekundi
  • Funkcija automatskog isključivanja bez unosa komande u roku od 2 sata
  • Funkcija zaštite od pregrevanja i zaštita od podnapona i prenapona
  • Automatsko prepoznavanje posuđa
  • IGBT prenapon, visoka temperatura, funkcija zaštite od kvara senzora
 

Prilozi

  • 20551-1_Reso indukcioni ELIT IC 21 slim-800x600.jpg
    20551-1_Reso indukcioni ELIT IC 21 slim-800x600.jpg
    119.9 KB · Pregleda: 12
Računaj da će raditi isto ili slično kao i ostali kineski rešoi.
 
Kanio se da ga uzmem na Ananasu, no trebale mi pare. 😁
 
Jel neko uzimao

Rešo indukcioni ELIT IC 21 slim

  • Snaga: 2000W
  • Napon: 220V / 50Hz
  • Kontrole osetljive na dodir
  • LED ekran
  • regulacija temperature 8 nivoa: 80°C - 270°C
  • Timer 240 minuta
  • Funkcija odlaganja ventilatora: 240 sekundi
  • Funkcija automatskog isključivanja bez unosa komande u roku od 2 sata
  • Funkcija zaštite od pregrevanja i zaštita od podnapona i prenapona
  • Automatsko prepoznavanje posuđa
  • IGBT prenapon, visoka temperatura, funkcija zaštite od kvara senzora
4200 Gorenje na Metalcu. Nema razloga juriti ove druge brendove.
 
A Vorner, Sapir, Caso, Clatronic, Bauer, Linea i slični su bolji?!?

Čemu ovakvi postovi? Lično iskustvo poređenja sa drugima sličnog ranga i cene?
 
Imam pravo da komentarisem ono sto sam koristio, Gorenje mi se ne svidja, nije kvalitetna i ne preporucujem je ?!?
A svako moze da sabere i da kupi ono sto zeli. :)
 
A svako moze da sabere i da kupi ono sto zeli. :)
Pa jeste, ali za to bi bilo lepo se na forumu da i neki koristan savet. Šta da sabere iz "meni se ne sviđa"?!?

U čemu je taj Gorenje ind. rešo lošiji od bilo kojeg drugog u rangu cena 4000-5000din?!?

Baš taj Gorenje imam na dva mesta, u firmi (10ak kafa dnevno, tu i tamo viršle, jaja, kukuruzi leti...) i kući kao putni (nosimo ga u kampove), a opet neki Vorner i neke druge generičkih brendova sam koristio kod roditelja, na selu kod babe, imaju ga tetke... Mama je to kupovala kao rođendanske poklone celoj široj familiji. Nailazio sam na njih i u nekim iznajmljenim prostorima. Gorenje je isto to, uz čak i malo lepši dizajn. Single staklena ploča dizajn se daleko lakše čisti od ovih sa dugmićima i rotacionim prekidačem. Vorner kod tetke se čak i kvario.

Gorenje servis nije Miele usluga, ali je i dalje daleko bolji od Linea/Vorner/Clatronic/Caso...
 
Znaci ne moze niko da komentarise proizvod sa kojim nije zadovoljan, nego prvo mora da kupi 5-6 drugih uredjaja. Znaci neko ko kupi MB, laptop, monitor... bilo koji drugi uredjaj i ako nije zadovoljan ne moze da kritikuje dok ne kupi jos 5-6 drugih uredjaja i dok ih ne uporedi. Besmislice...
 
@Protos ukoliko je tvoj komentar
Gorenje je prilicno ocajna.
I nemaš dodatno obrazloženje, zaista nije bilo potrebe da ga iznosiš.

Napiši bar dve rečenice, zašto je očajan? Šta ti se ne svidja? Šta si bolje očekivao?
Sa čime si ga poredio?

Rečenica koju si napisao bi se mogla okarakterisati kao SPAM.

BTW meni je Gorenje baš nisko kotiran kao brand i čak verujem da to što si napisao ima smisla, ali eto,...
 
Dužina garantnog roka nema, ili ne mora da ima, direktne veze sa ukupnim kvalitetom uređaja. Smatram da to ne treba da bude baš jedini kriterijum.
Dosta puta su ovde pomenute Beko ploče; možda ti malo pomogne.
 
Gledam sad Beko ima na ugradne redene i ploce 7 godina garancije. Dal su tolko dobrog kvaliteta ? :D
Razmisljam se da uzmem njihovu indukcionu ugradnu.

Pročitaj celu temu. Spominjano je da neke Beko ugradne ploče rade loše na manjim snagama, da imaju izražene start-stop periode, kao i spominjani jeftini ind. rešoi.

Niko nije rekao da to važi za sve njihove modele, ali za neke važi sigurno.
 
@Protos ukoliko je tvoj komentar

I nemaš dodatno obrazloženje, zaista nije bilo potrebe da ga iznosiš.

Napiši bar dve rečenice, zašto je očajan? Šta ti se ne svidja? Šta si bolje očekivao?
Sa čime si ga poredio?

Rečenica koju si napisao bi se mogla okarakterisati kao SPAM.

BTW meni je Gorenje baš nisko kotiran kao brand i čak verujem da to što si napisao ima smisla, ali eto,...
Mislis da bi se i slozio, ali je i SPAM u isto vreme, ali eto...
Ako procitas prethodna pitanja mislim da sam imao razloga da iznosim kao odgovor na savet da kupi Gorenje koji je 1300 vise od uredjaja za koji je neko pitao, posto ne smatram da toliko vredi to sam i napisao, a takodje ne vidim zasto neko mora uopste da kupi uredjaj ako je ponuda takva kakva je trenutno u Srbiji. Licno ga ne bih ponovo kupio i ne preporucujem ga.
Ako je nekoga zanimalo detaljno, moze da pita i odgovoricu ono sto znam.
Na primer dizajn, tokom koriscenja smetaju neka resenja i nacin kako je sta postavljeno. Start-stani nacin rada vise smeta nego sto sam ocekivao. Stampa je losa i slaba sto ne vidim sta bi bio razlog osim neka sitna usteda s njihove strane...
 
Baš to što si naveo neopravdava "da je prilično očajna", jer se deo odnosi na estetiku (subjektivno), a drugi deo se odnosi na problem koji imaju sve indukcione ploče sličnog cenovnog ranga. Jedino smisleno je za ovu razliku u ceni, ali onda nije očajna, već skuplja.
 
Uzeo sam Lidlov indukcioni rešo kada se otvorio Lidl u mom gradu za 2500 dinara, stoji mi u blizini kompa, svakodnevno kuvam čaj ili podgrevam vodu za kafu 2 u 1 već preko 2 godine, voda u džezvi proključa za 55 sekundi. To je uređaj koji je namenjen brzom spremanju hrane (kuvanje supe, špageta, prženje jaja), nije za kuvanje pasulja ili slično... Ja sam prezadovoljan .. Ne koristim te funkcije L1,L2.... već biram jačinu od 200w do 2000 wati. Kad voda proključa za 55 sec smanjim na najmanje da bih dodao crnu kafu inače nema šanse da ne pokipi :)
 
Baš to što si naveo neopravdava "da je prilično očajna", jer se deo odnosi na estetiku (subjektivno), a drugi deo se odnosi na problem koji imaju sve indukcione ploče sličnog cenovnog ranga. Jedino smisleno je za ovu razliku u ceni, ali onda nije očajna, već skuplja.
Dizajn nije samo estetika nego i funkcionalnost. Da, jeste i subjektivno. OK, ako je kupis prenesi utiske.
 
Поздрав људи, ишчитао сам целу тему и поприлично се загрејао за куповину индукционе плоче. Реновирамо кухињу и уместо уградне класичне стакло-керамичке, озбиљно се размишљамо о индукцији. Колико видим, уз све "мане", сви су пре за индукцију уместо за стакло керамику. Оно што мене занима јесте препорука за неку плочу ранга око 60.000 дин, може и на пп.

Видим да има разлике у класи и квалитету између јефтинијих и скупљих модела, а ми бисмо узели нешто поузданије квалитетније да не размишљамо, па ако неко има неку препоруку, био бих вам захвалан.
 
Gorenje indukcione ploče su odlične (bar bile do nedavno, ograđujem se, jer to je sada Hisense), a dalje sa Bosh ili Elektrolux nećeš pogrešiti, koji god model da uzmeš. Znam za još jednu Whirpool i Candy oko mene, i obe rade odlično.

Mislim, sve te poznatijih brendova rade super. Ne znam (niti mogu da izgooglam), kako rade jeftine Vox i slične 4-zone ugradne ploče. Vrv su pročitao za problem na jeftinim rešoima, start/stop periodi na low power, i to jedino što može biti različito između dobre i loše ploče. Ostalo su zvonca i praporci.

Ovde kroz temu je posvedočeno da tako (loše) rade i neke Beko ploče. Ali niko nije niti potvrdio niti opovrgao da im sve tako rade.

Zanimljivo da gotovo niko od silnih stručnih YT testera ovaj feature ne spominje niti komentariše?!? U radnjama, pa čak i u servisima, nemaju pojma o ovim razlikama. Čak ni proizvođači ne ističu da neka ploča radi kako treba na low power.
 
Za 60k može da se kupi Bosch ili Electrolux ploča. Ja lično ispod toga ne bih išao.
Za taj iznos ima modela i sa kombi zonom.
 
Видео сам и да људи баш не препоручују комбиновани систем, бем ли га... Погледао сам и ове снимке спорог загревања и капирам да и то зависи од серије, или јефтиније плоче. Кума са друге стране одвраћа моју жену, каже зезнуто је споро кување, печење паприка, сарме итд :)

Није да се ми разбијамо од кувања, али кувамо и супе и готова јела, а електричар ми каже да код крчкања и и кувања на благој ватри треба нешто да се исподешава. Иначе и он ме тера да је купим, каже да се никад не би вратио на стакло керамику.
 
Indikcionu ploču koristimo već 10 ak godina, i nikada nismo imali problema sa sporim kuvanjima. Bar na ovoj što se ne vide start/stop periodi.

Ploču kod nas čak koriste i dve babe od 70+ godina, koje su svoje kuvarske početke imale na smederevcu. Ni njima ništa ne smeta na ind. ploči. Čak su sebi kupile ind. rešoe.
 
Ako je ploča dobra, nema šta da se podešava. Stavi se na manju snagu i lepo se krčka, bilo supa, bilo pasulj, bilo sarma...
Još bolje ako je šerpa sa debelim dnom, onda njena toplotna inercija dodatno pegla stani/kreni intervale, koji su kod boljih uredjaja neprimetni.
Pre kupovine obavezno proveriti minimalne dimenzije posuđa koje uređaj podržava - na nekima manje džezve ne rade.
Pozdrav
 
Kvalitetna šerpa sa debelim dnom, bar 6mm, ja perferiram 12mm, je bitna za dobro kuvanje.

Za 60k bih bez problema preporučio gornji segment Gorenje. Ima i drugih dobrih, ali ovo iz prve ruke, jer se kod nas kuva kao u kafani maltene. Milina za upotrebu.
 
Kvalitetna šerpa sa debelim dnom, bar 6mm, ja perferiram 12mm, je bitna za dobro kuvanje.
Nisam siguran da debljina igra ulogu, koliko slojevi. Svakog jutra spremam isti doručak, u skoro istoj količini, i imam 3 šerpice koje koristim. Na prvoj, na 9 držim skoro celim procesom kuvanja.
Na drugoj posle minut spuštam na 6-7.
Na trećoj devetku smem da držim maks 30 sekundi, spuštam na 7 i završavam na 5.

Debljina dna, srednja je najtanja, pa prva i ova najbrža, zaista jeste najdeblja.

Najmanja vrednost kod obe, znači da sam ostavio lagano da krčka.

Ploča je Bosch serija 6, ne znam model. Često rade sve 4 ringle zajedno. Za dve godine dušu smo joj izvadili. Toliko, da sam joj oprostio što je pukla sama od sebe prilikom prve upotrebe. Pukotina je preko 30cm, ali ako ne znaš da je tu, jedva se primeti.

I na indukcija je gornja površina "staklo keramika", ali ako pričamo o klasičnim Stakklo keramika pločama, to je po meni najveći promašaj. Bolje obične ringle. Osim estetike.
Imao sam je još 90ih, to je bilo totalni hit. Uništili smo je za nekoliko godina i onda je bila grozna, izgubivši jedinu prednost.
 
Saglasan. Klasična infra ploča je potpun promašaj, samim tim i pola kombinovane indukcione. Možda neko ima neki poseban sud i razlog, ali ja savetujem da se rešite posuda koje nisu za indukciju.

Jedino upitni je EM zračenje, ali prežive čovečanstvo mikrotalasnu, i ovo će još lakše.
 
Видео сам и да људи баш не препоручују комбиновани систем, бем ли га...
Mislio sam na "kombi zonu" - funkcija da se dve grejne zone spoje u jednu veliku zonu. Zgodno za velike sudove.
 
Мислио сам да мислиш на комбинацију индукције и обичне електро плоче.
 
Nazad
Vrh Dno