Šta je novo?

Indukcione ploče za kuvanje

Ja sam pravio kokice na indukcionoj i nisam primetio to što pišeš. Ja prvo zagrejem ulje (na oko 2/3 snage) a tek onda stavim kukuruz.
Pozdrav
 
Može objašnjenje, na indukcionom rešou ima opcije snage od 400 do 2000 ,kao i podesavanje temperature od 60 do 240°c, kako je podesiti npr. za kuvanje kafe ?
 
Pa na max dok ne provri voda, onda da se zakuva malo manje od max. Malo eksperimentisanja je dobrodošlo :)
 
*mnogo manje od max; 400-600W je sigurno dovoljno da opet "baci kljuc" da se zakuva, kafa + pena + preko 1000W i eto kafe po resou.
 
Ne znam baš za rešo, ali na indukcionoj ploči uvek stavim na max. (broj 9) dok ne provri, a onda na 7 da se zakuva. Nema prosipanja.
 
Nema sanse kod mene na resou lol, 2000W max i dva stepena nazad je 1600W, prejako na resou.
 
Zavisi jako i od količine kafe (dal' kuvamo jednu ili četiri kafe), i od veličine džezve (tj. površine dna posude). Jedna manja kafa u većoj džezvi proključava trenutno. Četiri navrhane do vrha ipak sporije.

U principu, max dok ne proključa. Za zakuvavanje, iskustveno.
 
Поздрав можда сам омашио тему можда и нисам да не бих отварао нову потребна ми је препорука од неког искуснијег о стварима о којима аполутно немам појма.Наиме, потребна ми је препорука за уградну рерну и уградну машину за прање судова.Неке стандардне цене од 25000-50000 (имају неки попусти на картицама па може мало да се узме и јевтиније).Што се тиче уградне плоче одлучио сам се за индукциону (иначе користим обичну индукциону плочу задњих 4-5 година презадовољан сам) плочу Whirpool WBL3360NE гаранција 5 година, пристојна цена и једна велика зона која може да се комбинује у 2 мање ако имате неки бољи предлог радо ћу га чути.Проблем настаје код уградне рерне и машине за судове.Оно што би се мени уклапало и што ми се свидело су: GORENJE BA737EX (има је моја сестра презадовољна је а уједно је и најјевтинија 25000 такође 5 година гаранција), BO745YB, BO747A33BG и BO76SYB, ELECTROLUX EOD3C50TX, EOD3H50TX, KOCEH70X и EOD6P60X, CANDY FCE825XL WI FI (некако ми се највише свиђа), BOSCH HBF154YS0 и HBA513651, WHIRLPOОL AKZ9 6270 IX и AKZ96230 IX.Што се тиче машина за прање судова GORENJE GV5510 и CANDY CDSN 2D360PX.Не знам шта треба да се гледа код ових уређаја осим рецимо енергетске ефикасности и наравно гаранције а што се тиче функција благо речено шпанско село за мене.Гаранција на BOSCH је 2 године док је на остале 5 година с тим што ми је фабрика Горење у комшилуку а сервисер кућни пријатељ и мајстор радиша за разне ствари по кући што може бити предност у односу на остале уређаје.Хвала унапред.
 
Ако није "помоћ око куповине уградне плоче и рерне" не знам која би могла друга да буде.Писао сам брзо извињавам се ако сам упао у погрешну тему па бих замолио модератора да пребаци ову моју преписку у одговарајућу или ако може да овде сачекамо срећног добитника хладног Ваљевског пива тј. неког ко ће да да прави савет у 2-3-4 реченице.
 
Rerna BOSCH HBF154YS0 ili Electrolux KOCEH70X.Gorenje Simplicity isto nije losa.Masina za sudove Beko DIN28428 ili DIN28429. Ploca Gorenje GIT 641 XC
Koji je tacan model Whirlpool ploce, ovaj drugi model Bosch ugradne rerne i masine za sudove Gorenje?Kod Candy je opao kvalitet. Ne znam kakve su im rerne, ali masine za ves i susenje su lose.
 
Whirpool WBL3360NE уградна плоча ту бих узео.Други модел рерне BOSCH је HBA513BS1 a Gorenje je GV5510.У ценовном, рангу Беко машине за судове могу да се купе много боље марке или грешим?И зар и поготово Беку није пао са квалитетом бар што се тиче машина за судове?Хвала на одговору.
 
Mogu da se kupe mnogo bolje marke. Imas Bosch SMV46AX02E ako nije problem sto nema 3 korpu ona je isto ekstra.
Beko su mozda najbolje id jeftinijih.Da nisi za Gorenje mislio GV551110?
 
Poslednja izmena:
Гледао сам баш ту Бош али тренутно је нема у једној радњи где имам леп попуст могу рећи да ми се свиђа.У принципу најтеже ми је одлучити се за ту машину за прање судова покида ми живце најрадије бих уградну али не бих бежао ни од самосталне битно је да је способна да опере и квалитетно запрљано посуђе оно да не мораш прво ручно да переш па онда у машину не знам ни да ли су боље на таблете или на гел или могу и једно и друго.На Горењу пише GV55110 изоставио сам једну ознаку.
 
Poslednja izmena:
Rerna BOSCH HBF154YS0 ili Electrolux KOCEH70X.Gorenje Simplicity isto nije losa.Masina za sudove Beko DIN28428 ili DIN28429. Ploca Gorenje GIT 641 XC
Jeli nešto od toga imaš/koristiš ili si bar probao? Ili onako lupiš iz glave jer si pročitao opis na sajtu?
Baš tu HBF154 imam i ne bi je nikom preporučio. Bačene pare.
 
Kako si je ti kupio ? Neko ti preporucio ili si citao na sajtu ?
 
Bila "dobra" cena :)
Zeznuo sam sebe samog.
 
Ето ко би рекао за Бош.Мада сам од сервисера разних (не Бош значи има доза резерве да не наводе воду на своју воденицу) да се Бош за наше поднебље производи негде у Мађарској или Румунији и да није то то.А и гаранција на Бош је 2 године.Ако гледамо Беко мада мислим да за исти новац може да се узме квалитетнија машина шта мислите о Beko DFN 28422S?
 
Poslednja izmena:
Гледао сам баш ту Бош али тренутно је нема у једној радњи где имам леп попуст могу рећи да ми се свиђа.У принципу најтеже ми је одлучити се за ту машину за прање судова покида ми живце најрадије бих уградну али не бих бежао ни од самосталне битно је да је способна да опере и квалитетно запрљано посуђе оно да не мораш прво ручно да переш па онда у машину не знам ни да ли су боље на таблете или на гел или могу и једно и друго.На Горењу пише GV55110 изоставио сам једну ознаку.
Nemam mašinu za sudove, ali mislim da takvo nešto ne postoji, makar ne u kućnoj varijanti.
 
Jeli nešto od toga imaš/koristiš ili si bar probao? Ili onako lupiš iz glave jer si pročitao opis na sajtu?
Baš tu HBF154 imam i ne bi je nikom preporučio. Bačene pare.
Probao.Zasto nisi zadovoljan sa rernom sta joj fali?
Ето ко би рекао за Бош.Мада сам од сервисера разних (не Бош значи има доза резерве да не наводе воду на своју воденицу) да се Бош за наше поднебље производи негде у Мађарској или Румунији и да није то то.А и гаранција на Бош је 2 године.Ако гледамо Беко мада мислим да за исти новац може да се узме квалитетнија машина шта мислите о Beko DFN 28422S?
Bosch se proizvodi u Turskoj, Poljskoj i Nemackoj. I mali uredjaji Kini. Jos negde se Bosch proizvodi. Beko se pravi u Rumuniji.
 
Poslednja izmena:
...најтеже ми је одлучити се за ту машину за прање судова покида ми живце најрадије бих уградну али не бих бежао ни од самосталне битно је да је способна да опере и квалитетно запрљано посуђе оно да не мораш прво ручно да переш па онда у машину не знам ни да ли су боље на таблете или на гел или могу и једно и друго...

Sve kućne mašine za sudove peru manje više isto.

Šta znači "...da ne moraš prvo ručno da pereš pa onda u mašinu...?!?"

Kao i svi uređaji u kući, treba malo pohvatati cake.

Sudove NE pereš pre mašine za sudove. Treba sa ukloniš ostatke hrane, ono, KRUPNE komade, istreseš mrvice sa tanjira, zaostali pire krompir il' zrna graška/pasulja/pirinča/mesa... :p
Nama je mašina za sudove tik uz sudoper, i one prljavije sudove plahnem kratkim shootom hladne vode tek toliko da spadne nešto krupnije zalepljeno. Tanjiri, šerpe, lonci, tiganji, uradiš to odmah posle upotrebe pre nego se to sve sasuši i skori, te odmah ide u mašinu. To je deo "ceremonije" pravljenja reda u kuhinji i trpezariji posle jela ili kuvanja. Prljave sudove sa stola ili kuh. elementa "odlažeš" odmah u mašinu. To tamo stoji i čeka da se mašina napuni do kraja, (kod nas retko kada duže od pola dana). I dalje je to masno i prljavo, ali nema krupnih komada hrane i mrvica. Opraće se i ako to sve ne radiš, ali se tada više štroke skuplja na filteru.

Soc od kafe naravno isplahneš hladnom vodom, nećeš soc gurati kroz mašinu.
Ono čistije, čaše/tanjirići/šolje/escajg, ne mora uopšte ni da se plahne. Ide odmah u mašinu.

Gel ili tablete, rade i jedne i druge (naravno, ne u isto vreme). Kupiš šta ti je isplativije.

Najtopliji program, najbolja hemija i pravilna postavka u mašini opraće i naj.naj.najzaprljanije posuđe, ako se pere koliko toliko neposredno posle korišćenja (tipa u sledećih max dan-dva).
Neće se oprati tepsije/tiganji koje par godina unazad nisu oprani kako treba i u kojima se već 10-ak godina redovno dopržavaju ostaci hrane od prvih upotreba.
Ali takvu tepsiju baciš i kupiš novu. Novo posuđe redovno prano u mašini je uvek čisto kao da je novo.

edit: Zašto ja ovo pišem u temi o indukcionim pločama?!? :unsure:
 
Poslednja izmena:
Добро ок хвала на саветима али никако да дођемо до суштине а пар рерни нестало са стања и нема у набавци у фирми у којој сам планирао да их узмем:).Ако може препорука за конкретне моделе рерни и машина за судове био бих веома захвалан ценовно од 30000-50000 што дужа гаранција (не знам да ли смем да напишем гледајте у фирми са почетним словом Г).NsHappy. чим узмем неку машиницу јављам се пп за конкретне савете:).
 
Moze, napisace neko u temi o rernama ili u "šta da kupim", možda...
 
Ок хвала на помоћи написаћу ја када купим уређаје.
 
Pozdrav svima, opremam novi stan i zelim da predjem na indukciju. Koju bi ste mi Miele indukcionu plocu do 1500€ preporucili? Ne mora biti striktno Miele, moze neka druga marka i jeftinije, takodjer mi je bitno da ima fleks zonu.
 
Za taj novac teško da možeš da pogrešiš. Miele, Bosch, verovatno i Electrolux... Odeš na sajt i izabereš šta ti se sviđa :)
Mislim da je Miele jedinstven da može 7.3kW snage da isporuči na flex zonu, ostale idu do 3.7kW - mada je i to sasvim OK.
Ne znam ima li prednosti i to što može da se poveže na sve tri faze...

Ja sada teško da bih kupio bez neke prethodne probe. Ne bi me mrzelo niti bilo blam da ponesem dve šerpe u salon i probam ploču. Prosto da proverim da nema pulsiranja (ili bar da je svedeno na neki minimum). Za ~1500 Eur ne sme da bude mnogo kompromisa, a lcd ekrani slične fensi stvari ne pomažu ako osnovne stvari ne rade savršeno.
 
Šta misliš, u koliko salona imaju 3f povezane ploče za probu?!? :p :D
 
U stvarnom životu, u čemu bi bila prednost flex zone snage 7KW u odnosu na 3.5KW? Grejanje bureta sa 200l vode bi bilo brže, i šta još?
Zna li neko koje staklo se koristi na skupljim pločama? To je deo koji se vremenom haba, grebe, pa ako je isto i na skupljim i na jeftinijim...
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno