Šta je novo?

Indukcione ploče za kuvanje

Dobre su obe. Bosch je lepša. To oko veličine zone, tja. koliko često ćeš koristiti baš takve kombinacije zona istovremeno da nešto možeš uraditi na jednoj a ne možeš na drugoj?!?
Indukcija podržava i manje i veće sudove od same definisane zone.
 
Poslednja izmena:
Da pitam nekog da li vrede ove serpe za indukcionu plocu da li ce radeti i jel imo neko iskustva sa ovim serpama
Pise da mogu na indukciju evo o slike
221642881.jpg
slika-Plitka-serpa-Coca-Cola-Metalac-2021-285036305v800h600.jpg
 
Da radiće normalno.

Emajlirani sudovi su čelični. Svi čelični sudovi rade lepo na indukciji.

Problem može biti sa aluminijumskim sudovima, i sa inox 18/10. Ti materijali nisu magnetni i indukcija ne radi sa njima.

Ali! Nove varijante alu i inox sudova se rade tako što je dno posude sendvič tipa, upresuje se jedan sloj magnetnog materijala, obično nerđajući magnetni čelik, i takvi sudovi rade na indukciji. Većina novih Alu i Inox sudova su takvi. Svi novi Metalac Inox rade tako. Danas retko viđam sud koji ne radi na indukciji.

A još ako je i proizvođač specificirao da je za ind, nema šta da se brine...
 
Da radiće normalno.

Emajlirani sudovi su čelični. Svi čelični sudovi rade lepo na indukciji.

Problem može biti sa aluminijumskim sudovima, i sa inox 18/10. Ti materijali nisu magnetni i indukcija ne radi sa njima.

Ali! Nove varijante alu i inox sudova se rade tako što je dno posude sendvič tipa, upresuje se jedan sloj magnetnog materijala, obično nerđajući magnetni čelik, i takvi sudovi rade na indukciji. Većina novih Alu i Inox sudova su takvi. Svi novi Metalac Inox rade tako. Danas retko viđam sud koji ne radi na indukciji.

A još ako je i proizvođač specificirao da je za ind, nema šta da se brine...
Imao sam ja slučajeve za one kineske što ih valjaju u Rodi, Texell ili kako se već zovu, da piše da može indukcija, ali da ne radi.
 
Pa jeste, uvek može naleteti nekih fake proizvoda. :(

Mi smo iznenađujuće uspešno prodali Zepter komplet iz '80-ih, i od tada nismo naletli na sud koji ne radi na indukciji. Da ima ih i sada novih, ali lako se izbegnu. Ja pogledom na dno posude danas znam dal' će raditi na indukciji ili ne.

Ostalo nam je da živimo sa greškom kupovine kombinovane ploče, pola indukcija pola staklokeramika. :(
Staklokeramiku smo jednom isprobali dok je bila nova, i posle je više nikada nismo upotrebili. Da se i tako živeti jer gotovo nikada ne kuvamo istovremeno na više od dve zone.

...'oće li neko da kupi kombinovanu ploču? :unsure:

:p
 
Iskreno nikada nisam kuvao na vise od 3 ringle odjednom. Mozda par puta da su tri koriscene. Uglavnom jedna ili dve pa mi je zato interesantna ploca sa dve zone. Da sam sam 100% bih takvu kupio.
Moj Metalac ekspres lonac je inox 18/10. Je l' to znaci da on nece da radi i ako se na njega lepi magnet. A imam i neki Turski manji sa buvljaka koji dole izmedju ostalih znakova ima i znak za indukciju i takodje se na njega lepi magnet.
 
Ako se na dno lepi magnet, radiće. Inox 18/10 je materijal suda u kojem je hrana. Dno je od drugog, magnetnog materijala.
 
Pominjao sam u ovoj temi da sam imao neku no name džezvu, kupio novu, baš zbog indukcije, probao u prodavnici magnet, lepi, ploča detektuje praznu posudu i mogu da uključim grejnu površinu, ali kada naspem vodu, ploča se isključi.

Hoću reći, nije ni magnet 100% garancija da će da radi.
 

NShappy

Da radiće normalno.

Emajlirani sudovi su čelični. Svi čelični sudovi rade lepo na indukciji.

Problem može biti sa aluminijumskim sudovima, i sa inox 18/10. Ti materijali nisu magnetni i indukcija ne radi sa njima.

Ali! Nove varijante alu i inox sudova se rade tako što je dno posude sendvič tipa, upresuje se jedan sloj magnetnog materijala, obično nerđajući magnetni čelik, i takvi sudovi rade na indukciji. Većina novih Alu i Inox sudova su takvi. Svi novi Metalac Inox rade tako. Danas retko viđam sud koji ne radi na indukciji.

A još ako je i proizvođač specificirao da je za ind, nema šta da se brine...
hvala ti na pomoci
 
Kupih malopre indukcionu plocu Gorenje IT 640 BX, nadam se da nisam pogresio.
 
Ako je skuplja od xiaomi jesi 😁. Nema bolje
 
Kupih malopre indukcionu plocu Gorenje IT 640 BX, nadam se da nisam pogresio.

Kada je montiraš i probaš, bilo bi lepo da preneseš utiske u vezi rada na manjim snagama. Pogledaš u videu u prvom postu teme kako to može da izgleda na različitim pločama.

Mene sada okolina baš često propituje koju ind. ploču da kupi, a zapravo me pokolebala ovde iznesena iskustva o npr. nekim Beko pločama, i nemam pojma kako rade razni ostali modeli drugih proizvođača.
Ja mislio da sve te four zone full ugradne rade kako treba.
 
Kada je montiraš i probaš, bilo bi lepo da preneseš utiske u vezi rada na manjim snagama. Pogledaš u videu u prvom postu teme kako to može da izgleda na različitim pločama.

Mene sada okolina baš često propituje koju ind. ploču da kupi, a zapravo me pokolebala ovde iznesena iskustva o npr. nekim Beko pločama, i nemam pojma kako rade razni ostali modeli drugih proizvođača.
Ja mislio da sve te four zone full ugradne rade kako treba.
Pogledao sam od ranije tvoj video u vezi indukcionih ploca. Kad bude ugradjena u kuhinju napisacu ovde utiske da bi i drugi bili informisani da li radi kako treba ili radi kao Beko na koje se puno njih zali. Bice informacija za 15-tak dana kada se montira i uselim u stan. Hvala tebi na pomoci jer da nisam ovde procitao komentare u vezi indukcionih ploca, ja bi uzeo sa hi light grejacima. Mogla bi pomoc i u inbox ako ima informacije u vezi Elecktrolux ves masina. Jer imam jos par dana da se odlucim u vezi ves masine. Hvala unapred
 
Aha, ajd' sada i ti, kao i Ilke, kada ugradiš i probaš, iznesi utisak rada na manjim snagama, shodno primeru iz videa iz prvog posta teme.

Tvoja ploča inače spada u najnaprednije, sa tim multizone zonama. To valjda mogu dve zone da rade kao jedna velika (staviš npr. komplet tepsiju na ploču, ili onu veliku roštilj ploču), a takođe i optimalnije rade sa sudovima različitih prečnika.


Mogla bi pomoc i u inbox ako ima informacije u vezi Elecktrolux ves masina. Jer imam jos par dana da se odlucim u vezi ves masine. Hvala unapred

Sorry but ne mogu pomoći oko veš mašina. Situaciju pratim kada ja nešto kupujem. Poslednje sam pratio oko veš mašina je bilo pre 5 god, kupio sam LG i od tada nemam pojma ima li novosti.
Ind. ploča mi zanimljiva kao novost na mass tržištu, pa sam tu malo angažovaniji.
 
Te ploče deluju jako zanimljivo. Nisam ni znao da ih ima.
Taj e-lux koliko vidim nema kod nas. Ponegde ima gorenje (oznaka GPCI240) i Bosch (HEZ390522).
Nigde ne nalazim kako izgledaju sa donje strane... Ne bih uzimao nešto što izgleda ovako:

ploča.jpg
 
Gde nađe ovu sa slike?

Ima tih što su predviđene za kružnu indukcionu zonu, a imaš i te druge za velike fleksi zone. Ove prve, ne znam nešto koliko se ravnomerno greju dok rade.

Bosh-ova flexi zone je nešto idiostki skupa (obzirom da je samo obična metalna teflonizirana ploča). I ova Elektrolux, ako sam dobro preračunao iz kuna u eur, izađe preko 200e, samo metalna ploča?!?
Ali dojmim se da ima i drugih zamenskih za mnogo manje para.
Gorenje je podnošljivije cene, ali izgleda out-of-stock svuda. A i to što kažeš, ne nalazim da li su dole kružne ili multizone. Mada, Gorenje je od livenog gvožđa, trebalo bi da radi celom površinom.

To sa kružnom zonom kao što si linkovao, ko nema flexi zone ploču, mora da ide na takve. Imaš nešto ovakvo: https://www.vitapur.rs/grill-ploca-rosmarino-black-line, jest' jeftino, ali malo tupavo što je pola grill a pola ravno. :unsure:

Meni ideja baš zanimljiva za korišćenje, samo da izbunarim šta ima povoljno i nabavljivo. Video sam nešto slično u Lesnina XXL, ali je i cena bila nešto blesava.

Ako je novost na tržištu, očekujem uskoro i mnogo jeftinije third-party proizvođače.
 
Poslednja izmena:
Sliku sam našao negde na Amazonu...
Cene jesu jake (osim za gorenje), ali opet kupio sam Tefal Talent pro grill tiganj (kockasti) za skoro 8000din. Gledano sa te strane, to je tu negde. U Gigatronu Bosch ploča je 16k.
Gorenje mi deluje najbolje (prvenstveno zbog cene :) ), ali ne bih uzimao dok ne pogledam prvo. Ne volim da kupim online, pa da vraćam... Mada je sada i nigde nema.
U te vitapur i delimano nemam poverenja.
 
Mislim da ta oznaka (kao wifi u šerpi) ima veze sa podešavanjem temperature kuvanja.
 
Trebalo bi da je oznaka za funkciju PowerBoost, podeljeno je na levu i desnu stranu
 
To, taj što kažu WiFi u šerpi, bi trebalo da znači da je ta zona kuvanja kompatibilna sa tim nekim Bosh-ovim senzorom temperture.
To je neko "dugmence" koje se zalepi za posudu spolja, javlja ploči dole koje je tempretura posude, a ploča onda održava zadatu temperturu, ili šta već korisnik zahteva od nje.

Powerboost postoji na sve četiri zone.
 
I ja sam mislio da je powerbust, ali različita ikonica i probao, sve 4 imaju PB.

Perfect Cook, Koliko vidim, ima samo serija 8, a valjda bi bilo navedeno da ova moja to ima.

Evo kako izgleda kod mene. Otvorena šerpa sa WiFi?
 

Prilozi

  • IMG_20210517_132823.jpg
    IMG_20210517_132823.jpg
    163.7 KB · Pregleda: 23
Pa ako imaš taj simbol, onda valjda imaš i nogućnost da koristiš senzor temperature.
Imaš i dole iznad broja 6 na tastaturi isti simbol. Služi da povežeš temp. senzor na ploču. Da ih upariš.

Piše li štogod u manualu?
 
Otvori stranu 6 u uputstvu i naćićeš Senzor za prženje :D
Pogrešno se krenulo od šerpe a tiganj je u pitanju :ROFLMAO:
 
GORENJE IS 645 BG indukciona ploca
evo slike da vide ljudi kako ploca izgleda,postavio je samo nisam je jos prikljucio treba da kupim trofazni kabli
da pitam kako se ploca pricrvscuje na radnu plocu ja nisam dobio nikakve zabice uz plocu samo dobio neku diht gumu
pitanje za Ilke KV je si ti dobio zabice uz tvoju plocu?
IMG_20210519_013811466.jpg
IMG_20210519_013841655.jpg
 
Nazad
Vrh Dno