Šta je novo?

Imate li tehnickih uslova za ADSL?

Imate li tehnickih uslova za ADSL?


  • Ukupno glasača
    235
Ponovo, nova centrala nije preduslov za ADSL, vec da su u objektu gde se centrala nalazi instalirani uredjaji za multipleksiranje - DSLAM... Na gomili digitalnih centrala (a i analognih) nema opreme uopste i pitanje je kada ce je i biti... Na kojoj si tacno centrali?
 
Centrala Vozdovac, ovih dana rade nesto na toj centrali, skoro sam siguran da je ugradjivanje dodatne opreme za ADSL :) Preporucujem ti da zoves Beotel sredinom sledece nedelje i vidis sa njima :)
 
Pre jedno 20 dana dobio sam pismo od neobee ADSL-a.

"Nakon sto smo proverili mogucnost instalacije ADSL prikljucka na Vasem
telefonskom broju 011 262****, obavestavamo Vas da, na zalost, trenutno ne postoji
tehnicka mogucnost realizacije ADSL servisa.

Po ispunjenju tehnickih uslova od strane Telekoma Srbija AD, odnosno pocetka
isporuke ADSL-a u Vasem gradu, ponovicemo zahtev za proverom mogucnosti
instalacije prikljucka na Vasem telefonskom broju i ponovo Vas izvestiti o
mogucnosti realizacije Vaseg zahteva."

Da li neko zna broj telekoma na kome mogu da pitam kada cu dobiti tehnicke uslove?
Posto sam potpuno nov u ovome,
da li mi neko moze detaljno opisati zbog cega bih mogao da nemam tehnicke uslove
(Sta je to PCM,Dslam kapacitet...kako da znam da li imam novu ili staru centralu?

Iz Beograda sam - Stari grad, blizu Skadarlije.
 
Hvala Sylvestere, našao sam ja varijantu da dobijem jedan lični dslam "preko veze", ali nije u redu što mi to nisu omogućili legalnim putem do sada.
 
Ja sam se prijavio kod Neobee-a i Beotela pre jedno 2 nedelje i niko ziv mi ne odgovara. Kakva neodgovornost. Zar njima nije u interesu da to sto pre uvedu buducim korisnicima?!
Posto imam veze u Telekomu proverio sam da li je na mojoj centrali Telekom upgrade-ovo opremu za ADSL i dobio sam potvrdan odgovor.
Jednom recju, bezobrazluk !!!!
 
Kada sam ja uvodio ADSL jedino mi je Sezam odgovorio !!
 
Ja sam kod Vukovog spomenika, i imam dvojnika. Kako sam invalid ko boga bitaj dokada?! Ipak, s'jedne strane me cudi zasto mi nije dodata 2ka, jer mi je jos stara centrala 45****

Ima li nacina kako to da se proveri, kada ce i sta ce???!
 
SpawnSCG je napisao(la):
Ja sam se prijavio kod Neobee-a i Beotela pre jedno 2 nedelje i niko ziv mi ne odgovara. Kakva neodgovornost. Zar njima nije u interesu da to sto pre uvedu buducim korisnicima?!
Posto imam veze u Telekomu proverio sam da li je na mojoj centrali Telekom upgrade-ovo opremu za ADSL i dobio sam potvrdan odgovor.
Jednom recju, bezobrazluk !!!!

nemaju prikljucaka zato ti ne odgovaraju. Dzaba ti teh. mogucnosti, moraces da se strpis malo. (jos malo)
 
Neobee je pre nekih možda mesec dana meni poslao odgovor možda 3-4 dana nakon što sam poslao zahtev. Naravno odgovor je bio negativan.
 
hejvule je napisao(la):
Kada sam ja uvodio ADSL jedino mi je Sezam odgovorio !!

Haha ne obracaj paznju na to, u pocetku sezam je svima odgovarao i po njemu su svi imali tehnicke mogucnosti za uvodjenje :p
 
zna li neko da li ce u Mirijevu proraditi ADSL evo ovih dana se navrsava godinu dana od kada sam uplatio u Sezamu kako bih dobio besplatan modem, ocekivao sam da ce proraditi do leta 2005, pa jeseni 2005 pa nove 2006 ali sve vise gubim nadu.
 
Evo malo i nas Novosađana... :)

Imam uslove - zvali me iz Sezama da pitaju želim li da mi uvedu (proverili su u Telekomu i može), no još ne uvodim... He, dobar im je bio onaj štos sa poklon karticom od 100 dindži u novogodišnjem PC-u... :D
Pošto ne skidam ništa, a na Net-u provedem par sati dnevno surfujući - još uvek se pitam koji će mi to? Lepo je, ne kažem, no to bi mi u ovom trenutku bilo oko 1000 din plus na ostale "komunalije"...
Uvešću naravno, kada još pojeftini ili konačno pošizim na dial-up. Za sada sam na novoj centrali i piči dobro - za moje potrebe...
 
deky je napisao(la):
Haha ne obracaj paznju na to, u pocetku sezam je svima odgovarao i po njemu su svi imali tehnicke mogucnosti za uvodjenje :p

Tacno, :smash:, ja dobio nakon 6 meseci, iskoristio 2 meseca besplatno i
odmah ih otkacio i presao kod yubc-a. Sezam je bio ordinarna navlaka, pogotovo taj deo sa uplatom, pa mail-om, tipa jao Telekom je kriv, pa vi u stvari nemate tehn.mogucnosti.
 
pre neki dan sam zvao onog lika iz telekoma (broj se vise puta spominjao na forumu) i rekao mi je da nemam teh. mogucnosti, sto su mailom potvrdili skoro svi provajderi...Ali, mi je zato lik rekao da mogu preko telekoma da uvedem ADSL, ali ce me to kostati 12k dinara, dok je najeftiniji paket 256k za oko 3600din... sto ce reci dranje...
e da, u pitanju je centrala Gundulicev venac, a brojevi telefona pocinju 324XXXX jedan i 3035XXX (isdn) drugi...
 
samo da se pohvalim,stigao mi je adsl i to verovatno nocas,posto sinoc do pola 12 nije bilo a jutros oko 7 je signal pusten.
 
Evo ljudi sta se meni izdesavalo! Pre nekih godinu dana nisam imao uslova za ADSL. Bio sam na staroj centrali 62****. Posle mesec dana, dosli neki likovi iz PTT-a i kazu uvodimo vam opticke kablove u zgradu i menjamo centralu, kazu donacija opstine Stari Grad. Ja kazem super i pitam ih da li to znaci da cu imati mogucnosti za ADSL s'obzirom da dobijam i dvojku ispred svog tel. broja, oni kazu da mi nece ni trebati ADSL jer ce toliko brzo da ide preko obicnog modema da mi nece trebati :). I tako provuku oni te kablove do svakog stana u zgradi izbuse mi rupu u predsoblju i provuku opticke. Ja ih pitam kad ce da prikljuce oni kazu za koji dan.
Evo dan danas cekam da mi prikljuce!!! :) Izem ti PTT. Kako sam video da nema vajde od ADSL-a ubacio pre nekih 4 meseca kablovski i uzivam.
 
iNCUBUs je napisao(la):
Meni i dalje nije jasno kako nemam uslova za ADSL, a imam novu centralu (na 2ku). Stoka.

Mozda si isturen stepen neke centrale... i ja sam na novoj centrali... 50 metara od nje... ali sta vredi kad je kao neka grana centrale na konjarniku (koja btw ima mogucnosti)... Pitam kad ce biti mogucnosti i na ovom mom isturenom stepenu... nemaju blage veze... cak mi ni ne kaze do kraja godine... Znaci do 2010... :d
 
deky je napisao(la):
Haha ne obracaj paznju na to, u pocetku sezam je svima odgovarao i po njemu su svi imali tehnicke mogucnosti za uvodjenje :p
Naprotiv, meni je Sezam odgovorio da nemam tehničke mogućnosti, a ja sam imao tehničke mogućnosti. Doduše, greška je ispravljena 15-tak minuta pošto sam njihovo obaveštenje demantovao e-mailom.
 
wiz011 je napisao(la):
Naprotiv, meni je Sezam odgovorio da nemam tehničke mogućnosti, a ja sam imao tehničke mogućnosti. Doduše, greška je ispravljena 15-tak minuta pošto sam njihovo obaveštenje demantovao e-mailom.

Poenta posta je bila da su oni od cele stvari napravili sprdnju , sireci dezinformacije korisnicima :p Totalno neozbiljno s'njihove strane :trust:
 
Nazad
Vrh Dno