Šta je novo?

Imam pitanje u vezi foruma...

1672811399729.png
Ne vidip ih, mislim da morašda budeš ulogovan.
 
Onda ti je pristup istim uklonjen. Sačekaj nekog moda da ti potvrdi/razjasni situaciju.
 
Sad tek videh da nemaš 250 postova. A to je potrebno da bi imao pristup oglasima. Pročitaj pravila.
 
Stara verzija foruma je dozvoljavala. Nova ne.
 
Imam discourage vec dosta dugo, da li neko moze da mi kaze da li ce da istekne i, ako hoce, kada?
 
Zašto postoji delay od tri minuta između započinjanja novih konverzacija? Anti-spam?
Takođe između odgovora u temama uopšte, samo manji ....
 
Zašto postoji delay od tri minuta između započinjanja novih konverzacija? Anti-spam?
Takođe između odgovora u temama uopšte, samo manji ....
Zato što je jedno vreme bila najezda botova.
 
Botova je blo i biće uvek.
Uh, valjda može na osnovu staža/postova/štaveć da se to malo olabavi.
 
Zašto postoji delay od tri minuta između započinjanja novih konverzacija? Anti-spam?
Takođe između odgovora u temama uopšte, samo manji ....
Ogranicenje platforme, posto nista nije dirano.
Moram da pitam: koliko cesto zapocinjes nove konverzacije kada ti to predstavlja problem?
 
Do skora retko, međutim, u poslednje vreme su se baš navrzli na mene ... 🙃
Pa kad imam 3-4 u nizu, bezveze čekam
 
Imam pitanje zasto mi je zabranjeno pisanje u temi chatGPT. Veoma temeljno sam sa trestirao program, pisao koje greske pravi program, program pravi iluziju da brzo odgovara jer kao kuca na tastaturi, svaki drugi pretrazivac dao bi daleko vise podataka za to isto vreme. Program maniplise tako sto ono sto mu se poturi u pitanju odmah koristi za pocetak odgovora, meni je za princes krofne naisao poreklo hrvatska jer sam kucao na latinici, kad sam jos malo ubacio na tu temu poturio sam mu u pitanju da princes krofne poticu iz Zanzibara i najvise se koriste u Skandinaskim zemljama. Odmah je u nastavku konverzacije sledilo je Zanzibar i Skadinasvkse zemlje. Kad sam programu postavio pitanje ko odgovara za pogresne odgovore ako se masi namece da je to jedna jedina istina a pre toga se servira da program moze da gresi. Odgovor je da treba proveriti i druge izvore a ko odgovara cvrc. Sta ce mi program koji nema reference na izvore podataka, moze da daje pogresne odgovore i da bi u nesto bio siguran treba da proveravam druge izvore. Opasna manipulacija masama, dosad je bio google i wikipedija i jos neki koji daju odgovore za specificne oblasti a sad program koji daje odgovor koji nije tacan ili mu na vest nacin kroz pitanje poturis pogresan odgovor. Program neume da napise bash skriptu a ja sam je napisao radi 5 minuta a linuxom sa bavim kao amater jer iao sam bio informaticar, negove tri skripte nisu radile jedna je uletela umrtvu petlju a kad je kao na kraju program napisao skriptu za zadati trivijalni problem izvrsenje te skrite trajalo je 30 minuta.
 
Ovim postom si sam sebi odgovorio...
 
Pre par minuta vam pukla baza. Proverite da li je do servera ili DB.
 

Prilozi

  • benchmark database error.jpg
    benchmark database error.jpg
    13.9 KB · Pregleda: 50
Svakodnevni, tacnije svakonocni bekap baze, tada je naravno forum nedostupan.
 
Šta mu fali ? Privremenomožeda bude i 100 godina, ništa u poređenju sa svemirom :LOL:
 
Nešto se poremetio header ali i ostatak glavne strane, kao i sidebar.

Screenshot (2).png
 
To je nešto do tvog brozera
Očisti keš, za početak
 
Očistio, proverio u Chrome, Brave, Firefox, Safari... svuda isto.
 
Chrome, Opera, SlimJet i Edge ...svuda OK kod mene
Antivirus/Firewall?
 
Nazad
Vrh Dno