Šta je novo?

Image za hdd

afroman

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2012
Poruke
14
Poena
154
Ljudi, potreban mi je savjet ako ima neko da mi predlozi neki BESPLATAN softver za pravljenje slike hard diska i vracanje sa slike na hdd???

Unaprijed veoma zahvalan :)
 

MIslim da mu mozda zasmeta sto mora da bude offline dok radi kloniranje.
Koliko ja znam nema ni jedan dobar besplatan (u stvari ne znam ni jedan) da radi image on the fly i da kasnije ima opciju da uradi restore.
Moj favorit je uvek Acronis, pre par dana sam Win7 sa Acronis True Image Home 2012 bez ikakvih problema uradio backup i restore sa jednog diska na drugi. Takodje server varijantu koristim godinama unazad i nikada problema.
 
Ranije je bio neki WD tools (besplatan) koji je bio cista kopija Acronisa, ali to je bilo pre par godina kad 7-ica nije postojala. Vidi na sajtovima proizvodjaca diskova.
 
Moj favorit je uvek Acronis, pre par dana sam Win7 sa Acronis True Image Home 2012 bez ikakvih problema uradio backup i restore sa jednog diska na drugi. Takodje server varijantu koristim godinama unazad i nikada problema.
Da, ali afroman je trazio besplatan softver, a Acronis to nije.
 
Zasto ne symantec ghost recimo 10.5 koji imas na ranijim berzijama hirenboot-a. Ne instaliras ga pa nije ni bitno da je besplatan. Radi odlicno i preko mreze
 
u pitanju upotreba za korporaciju... Hvala vam na odgovorima. Testiram clonezilu...
 
http://www.thefreecountry.com/utilities/backupandimage.shtml

Ovde imaš sve besplatne programe za pravljenje image-a, vidi jel neki odgovara. Za svaki slucaj vidi jel imaju dozvolu da se koriste u corporate okruženju.

http://redobackup.org/ - ovaj je meni par puta odradio posao za bare-metal restore, ali se isto tako i par puta spektakularno zapucao.

Ko što gore Serpent reče, ako ti treba on-the-fly mogućnost da praviš image, izbor i nije neki. Mozda Odin, ali iskreno ne znam kakav je jer ga dosada nisam probao.
 
Offline bekap je UVEK kvalitetniji. Jeste da mogu da se napravi shadow copy diska, pa nije bitno sta se posle pise, ali tu mogu i neki podaci da ne budu poslednji.
Jedan glup primer, koji bash corporate, ali recimo da imate uTorrent koji radi za vreme bekapa, kada se uradi online image, uT ce biti sludjen, u najboljem slucaju ce traziti Re-check.
Sto mene dovodi do pitanja, kako da se recimo Macrium i ATI nateraju da rade offline image?
 
Ljudi, potreban mi je savjet ako ima neko da mi predlozi neki BESPLATAN softver za pravljenje slike hard diska i vracanje sa slike na hdd???

Unaprijed veoma zahvalan :)

to uvek radis VAN windows-a, tj. recimo pomocu Hirens boot diska koji ima Ghost / Acronis image backup.. ja preferiram Ghost jer imam mnogo iskustva s njim i nekako ti daje malcice vise opcija za manipulisanje sa particijama..
 
Nazad
Vrh Dno