Šta je novo?

iMac 2011 video input

Ahsen

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2006
Poruke
54
Poena
310
Na koji nacin se moze povezati neki eksterni video uredjaj na ekran od iMaca, posto nema vise Mini Display Port-a, sada je tu Thunderbolt.

Konkretno imam Telekom IPTV uredjaj koji mi stoji zaludan, pa bih ponekad mozda pustio TV preko iMaca, kakve su sanse za to, sumnjam da kod nas moze da se nadje Thunderbolt kabl za to.
 
Thunderbolt port je unazad kompatibilan sa Minidisplay port-om.
Samo ti utakni MDP 2 šta-hoćeš i vozi.
A što se tiče IPTV, kako si mislo da ga povežeš sa iMac-om?
 
Hvala za tu korisnu informaciju.
Nisam siguran da ce i dalje ovo biti izvodljivo, pre svega zato sto je ovaj Telekomov uredjaj poprilicno 'ustrojen' sa izlazima.

Od prikljucaka poseduje sledece:
RJ45 mrezni ulaz
USB
SPDIF Digital Out
Audio Visual Out (ovo je S-Video ako se ne varam, preko toga sam ga i kacio koristeci sa jedne strane SCART, a sa druge ovaj prikljucak)
Coaxial Out
Coaxial In

Sad vec ne gajim prevelike sanse, ali ako neko ima ideju kako sliku sprovesti do iMaca, Mid 2011, svaki savet je dobrodosao.
 

Prilozi

  • IMG_1122.JPG
    IMG_1122.JPG
    147.9 KB · Pregleda: 37
  • IMG_1121.JPG
    IMG_1121.JPG
    125.6 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
Da li bi nesto od ova 2 doslo u obzir:
Kod:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=279568328726923&set=a.279558348727921.91297.140679142615843&type=1&theater
ili
Kod:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=279568975393525&set=a.279558348727921.91297.140679142615843&type=1&permPage=1
 
taj telekomov uredja vidim da ima 7 pinova za video izlaz a S-Video ima 4. najverovatnije ti treba neki adapter da bi dobio standardni S-Video.

Mislim da je jedino resenje da kupis neki USB TV tuner sa S-Video ulazom. ili mozda TV tuner koji ce ti zameniti ceo Telekomov uredjaj ako je to moguce...

pogledaj Miglia http://www.miglia.com/ uredjaje, nisu skupi, mogu da se nabave preko ebayja. Ja sam uzeo MigliMicro i radi odlicno.
 
Ovo sto ja mislim da je S-Video radi tako sto u njega ubodem jedan kraj a na drugoj strani imam SCART. Tako da klasican cinc out za audio video nije problem, problem je in za isti u iMac.
 
problem je in za isti u iMac.

...kao sto rekoh: http://www.miglia.com/

frontpage_r1_c1.jpg


za porucivanje vidi sa korisnicima: driver, ringeraja....
 
Ako ima IPTV onda možda može da priključi direktno mrežni kabl i koristi neki IPTV softver da gleda program.
 
Mozes li mi preporuciti neki software tog tipa za iMac?
 
Pravo da ti kažem, ja to nikad nisam koristio jer nemam IPTV, samo pretpostavljam, a i mislim da se jednom ranije na forumu pričalo o sličnoj stvari.
 
Nastavlja se moja saga o video ulazu, tj dovodjenju tv signala u iMac.

Kupih ovu karticu povoljno (eyeTV 3 je podrzava)
Kod:
http://www.hauppauge.co.uk/site/products/data_novatstick.html
Te istu zakacih na iMac, program eyeTV je prepoznao bez problema, ali rekao da ne moze da nadje kanale za istu.
Mislim da je problem sto kartica prihvata samo DVB-T signal, a nisam siguran da li je to ono sto IPTV salje preko koaksijalnog kabla. Da li neko zna koji je signal u pitanju?

Krajnja ideja koju zelim da ostvarim je da dovedem signal u iMac, i onda ga saljem na iPad i iPhone preko eyeTV app, ako bih to uspeo, mogao bih da bacim oko na tv cak i kad nisam kuci, naravno zadovoljio bih se i samo gledanjem na iMac-u.
 
Poslednja izmena:
IPTV nije DVB nego je to što ime kaže - IP, odnosno zasnovana je na običnoj računarskoj ethernet mreži. Znači imaš onaj mali prijemnik za IPTV, u njega ulazi mrežni kabl (na znam tačno iz čega), a iz njega izlazi TV kabl sa analognim signalom.

Dakle trebalo bi da možeš da uzmeš taj mrežni kabl koji ide u taj prijemnik i tako golog ga priključiš za računar. A onda ti još samo treba program koji može da komunicira sa IPTV serverom na drugoj strani i primi video striming.
 
'samo', taj software nisam jos nigde video za Mac i uopste :)
iz tog malog prijemnika koliko se ja razumem u sve to pretvara se slika u format pogodan za sve nase televizore, mene samo zanima da li uredjaji dvb-t mogu citati taj signal na antenskom izlazu tog malog uredjaja.
 
Pa to na antentskom izlazu je običan analogni signal. Za to ti treba kartica koja ima analogni prijem (jel ta tvoja možda samo DVB).

p.s. I da znaš za u buduće DVB-T je standard za digitalni signal kroz vazduh (bežično), kao obića televizija, samo digitalna, ali se to neće raditi u Srbiji jer u Srbiji od Nove Godine kreće DVB-T2 (nova verzija), a na kablovskoj za digitalni prenos postoji DVB-C standard. IPTV nema veze ni sa jednim ni sa drugim. Jeste digitalan sistem prenosa, ali je totalno drugačiji princip rada.
 
Nazad
Vrh Dno