Šta je novo?

Ima li neko neku ideju???

joker-ns

Slavan
Učlanjen(a)
15.11.2005
Poruke
20
Poena
304
Imam problem sa nekom trojcicom oko instalacije XP-a!
Zapocnem instalaciju, formatiram particiju,usnimi sve potrebno i onda izbacuje windows slicicu sa odbrojavanjem minuta od 39-tog i negde oko 30 minuta mi izbaci slicicu DSCF3258b.jpg

i tako stalno!!!

Probao sam hard u drugom kompu - radi, zamenio memoriju - isto, promenio IDE kabel - isto

Ima li neko ideju???

Vodim na kolace :banana:
 
mislim da ti je s....n cd sa win-om
 
Poslednja izmena:
Mozda CPU??!! :wall:
 
Koliko sam saznao na net-u u pitanju je grafička kartica.
 
Imam problem sa nekom trojcicom oko instalacije XP-a!
Zapocnem instalaciju, formatiram particiju,usnimi sve potrebno i onda izbacuje windows slicicu sa odbrojavanjem minuta od 39-tog i negde oko 30 minuta mi izbaci slicicu Pogledajte prilog 18512

i tako stalno!!!

Probao sam hard u drugom kompu - radi, zamenio memoriju - isto, promenio IDE kabel - isto

Ima li neko ideju???

Vodim na kolace :banana:

Pokusaj da instaliras win na defaultu. Znaci bes OC-a.
Memorija te *ebe. :D

poz

A kolaci? :D
 
Hvala sto se trudite kao prevo!!! :)

Probao sam isti cd sa istom instalacijom i sve je protrcalo kako treba.
Probao sam drugu memoriju i isto se ponasa, sada sam doneo i trecu.
Graficku jos nisam probao ali i to nije problem probati!

Ajde ljudi....bas mi se jedu kolaci!!!

P.S. Ako neko ima iskustva.. da nije MB ili Bios????
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao istoi problem i resio sam ga tako sto sam ocistio memorijske kontakte sa gumicom i promenio sam slot za mem.
 
Memorija nije najverovatnije
ono "nv4" sto ti stoji u poruci znaci da je vezano za nvidiu tj. drivere za graficku
promeni drivere za graficku,ako mozes
da nije mozda win x64 u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Kako se kaze ekran smrti. S obzirom da je to pri samom pocetku instaalcije neverejum da je stigao do drajvera za graficku. Jedna opcija je da se proveri pasta na hladjaku za CPU, druga opcija da se vade sve kartice i ociste gumicom (obicna gumica kojom osnovci brisu ono sto je pisano grafitnom olovkom), naravno samo pinovi tj. kontakti, treca opcija posto je covek siguran da nije memorija, mada je treba proveriti u memtestu, da se proveri hladjak na chipsetu da se mozda on ne pregreva.
 
odbrojavanjem minuta od 39-tog i negde oko 30 minuta mi izbaci slicicu

Kada se instalacija blokira negde do 33. minuta znači da je problem sa hardware-om.
Problem sa grafičkom može da se desi i ako ti je frekvencija monitora bila previsoka pre instalacije, mada to ne bi trebao da bude problem ako si pregazio sistemsku particiju.
Proveri rezoluciju, odnosno frekvenciju monitora i smanji je na neku normalu, ako možeš.
 
Evo RESENJA!!!

Konacno sam uspeo da instaliram!
Ubacio sam dve nove uparene memorije u masinu i instalacija je prosla kao podmazana, a tako je i sistem nastavio.
Dakle memorija je po svemu svudeci bila u pitanju, koju mi nije ni padalo na pamet da vise vadim iz kompa! Instalirano radi i to je to!

Hvala svima na trudu, bila je zaista dobrodosla!

A sada!
Ko ce na kolace??
 
Ja volim slatko.

Ponovo je uspesno zavrsila tema!!!!!
 
Nazad
Vrh Dno