Šta je novo?

IDENA: Proof-of-Person Blockchain

Ako nekom treba pozivnica :
adce2196179564fdd4c2a812ae3eade487c882c0d4bff018c75a1df9bf367a2d
 
Ako moze neko pozivnicu da posalje, hvala
 
Ja licno ovde pozivnice vise necu deleti,mislio sam da su ovde ozbiljni ljudi,2 trazene (zadnje) pozivnice zaredom nisu prosli validaciju,jos pisem romane na pitanja zasto idena i dali je isplativo,za ubuduce samo discord.
 
Samo dve ti propale?! Blago tebi :ROFLMAO:
 
Samo dve ti propale?! Blago tebi :ROFLMAO:
Propale su i vise,da je na discordu gde invite samo preusmeris nebi me ni cudilo,ali ovde i pored velikog interesovanja i raznih pitanja ipak propuste validaciju ili jednostavno odustaju,ja kad sam ovde trazio invite isti sam iskoristio i presao u "human" status.
 
Ako nekome treba pozivnica, neka viče ;)
 
Čestitam @smarac na uspešno odrađenoj validaciji :)

Još jedna pozivnica na stanju, kome treba neka se javi u PM.
 
Pozdrav ljudi!

U proteklih nekoliko meseci je došlo do puno promena na mreži, od čega su najistaknutiji IIP-4 i IIP-5 koji omogućuju veću zaštitu i profitabilnost članovima koji doprinose kvalitetu mreže kroz održavanje noda i zaključavanje sredstava.

Više o novostima koje se dešavaju na Idena mreži možete - od pre nekoliko epoha - čitati i na srpskom jeziku. Prevod svakog narednog izdanja će izlaziti sa ciljem da sadržaj bude pristupačniji, kao i da se poveća uključenost korisnika u dešavanja na mreži. Što je više ljudi uključeno u dešavanja, odluke i promene to je veći stepen decentralizovanosti, a time i sigurnosti mreže.

Novosti o promenama koje su nastale u epohi 91 možete pročitati na ovom linku.
 
koliko mesečno može da se zaradi na ideni ako ima neka srednja suma
 
Imas dole na stranici kalkulator samo ukucas koliko stake bi imao, jer je sad skoro svaki reward za validaciju vezan za stake manje vise

APY je trenutno 100-200% jer sto vise staka imas APY se smanjuje kako bi se otklonio nedostatak POS sistema da bogati kontrolisu sve

Generalno zavisi vise od koliko imas stekovano coina na adresi.... pre ovog-a zemlje sa jeftinom radnom snagom su placale takozvane rudare da se validifikuju za njih jer je cena ljudskog rada na primer u indoneziji ispod 1$, sa tim je mreza bila pod konstantin napadom od poolova iz tih zemalja sto namernim pravljenjem loshih flipova, sto pokusajem preuzimanja 51% mreze
Zato je sad dobitak bez staka mininimalan jer nije islo, ljudi koji placaju druge da se validifikuju za interes nemaju interes mreze uopste i skoro su je unistili
 
Pozdrav ljudi!

Puno toga se promenilo u Ideni od kako sam poslednji put pisao. Glavni tim programera je sve vreme neumorno radio a Zajednica je gotovo stalno diskutovala i o starim i o novim idejama za unapređenje.

Novosti možete da ispratite na Ideninom Medium profilu ili možete pročitati moje prevode njihovih Žurnala na mom Medium profilu.

Jedna od najvažnijih vesti jeste da smo postigli integraciju sa Gitcoin Pasošem tako da smo prilikom poslednje dve validacije imali ogroman priliv ljudi. Više o tome možete pročitati na ovom linku.

Podršku mojim prevodima možete ukazati čitanjem i/ili donacijom na sledeću adresu: 0xb0c8027b6f9fedb6c5fdd2352e010215b05c153a (U pitanju je adresa na Idena Blokčejnu koji je potpuno nezavisan od bilo koje druge mreže).

Idena Discord: https://discord.gg/9YVTjnFBGJ
Idena Telegram: https://t.me/IdenaNetworkPublic
Idena Balkan Telegram: https://t.me/balkanidena
 
Nazad
Vrh Dno