Šta je novo?

IDE to sata adapter, GEMBIRD ili Winstars?

Roksab

Slavan
Učlanjen(a)
25.03.2008
Poruke
290
Poena
319
Potreban mi je ovaj adapter za DVD rezac.
Imam i sata rezac ali moram da ostavim ovaj stariji posto za neke stvari pravi bolje kopije...
Jel zna neko razliku izmedju ove dve firme?
 
Nema tu neke razlike, gotovo sve to pravi ista firma, samo ovi zalepe drugu nalepnicu. Sa tim stvarima sam imao jako loša iskustva, pa bi ti savetovao da ako baš hoćeš da zadržiš stari rezač, ili uzmeš PCI karticu, ili još bolje USB eksterni enclosure.
 
Tek kada si rekao USB eksterni enclosure, setim se da imam neki Pionner (usb) koji sam uzeo da bih mogao da pravim backup (2 puta koristen) sa netbook.
Rasturio sam ga, ubacio rezac i sve radi kako treba...
Hvala na pomoci!

Koliko vidim PCI IDE moze da se nadje vec od 1200din...
 
Nema na čemu i drugi put. :)

Čisto da dodam da ako neko nekad naleti na ovu temu, da izbegava one adaptere što se bodu u ploču ili na sam IDE uređaj. Znaju da zadaju ogromnu glavobolju i gubljenje živaca.

PCI ide kartice ne moraš nove da uzmeš, čak bi ti pre preporučio da ganjaš nešto polovno po "aukcijskim" sajtovima, jeftinije je, a i starije kartice (bar što se tih kontrolera tiče) su bolje.
 
Aj' da se i ja javim posto imam 2 komada Pioneer 108 iz 2004. , oba rade perfektno, ne zelim da ih menjam i dalje. Jedan sam jos pre koju godinu nakacio na SATA koristeci Vantec ATA to SATA converter koji sam uzeo u SADu.
Drugi mi je ostalo da resim ovih dana jer sam uzeo ASUS E-350 plocu koja ima samo SATA portove. PCI kartice su ok ali mogu biti problematicne sa drajverima (imao sam neku koja nije imala drajvere za Win7), takodje se desava da ne moze da se butuje sa uredjaja koji su nakaceni na tu karticu.
Danas sam uzeo Digitus ATA to SATA converter za 1000 din, i odlicno radi. :) SATA portovi su u AHCI modu i sve radi bez problema. Adapter na sebi ima JMicron cip, i za razliku od vecine nema floppy napojni vec klasican 4pin molex konektor. Takodje sama plocica je postavljena vertikalno tako da zauzima malo mesta.

bigimg.jpg
 

Prilozi

  • bigimg.jpg
    bigimg.jpg
    6.2 KB · Pregleda: 97
Ja sad gledam sve ove varijante i koliko vidim Winstars nije dvosmerni već samo za kačenje sata uređaja na ide konektor na ploči?
A taj Gembird vidim piše da je dvosmerni, e sad samo ostaje pitanje da li zaista radi :)

Čisto da dodam da ako neko nekad naleti na ovu temu, da izbegava one adaptere što se bodu u ploču ili na sam IDE uređaj. Znaju da zadaju ogromnu glavobolju i gubljenje živaca.

Evo ja sam naleteo na temu :), pa ako bi mogao da mi kažeš konkretnije o tim problemima? Jer ne kontam što bi ih pravili ako ne rade, a jako je prosta stvar u pitanju, znači po mom mišljenju to ili jednostavno radi ili ne. Možda zavisi od slučaja do slučaja (tj ploče i uređaja), pa ako neko ima iskustva sa ovim Gembird nek napiše. Jer PCI kartica nije opcija pošto nove ploče koje nemaju ide takođe i manjkaju sa PCI slotovima pa nikako neću imati jedan viška.

A ovaj Digitus je koliko vidim drugačiji, ne bode se u ploču? Znači visi tako, uređaj ide kablom u adapter, pa sata kablom u ploču?
 
Poslednja izmena:
Ja sad gledam sve ove varijante i koliko vidim Winstars nije dvosmerni već samo za kačenje sata uređaja na ide konektor na ploči?
A taj Gembird vidim piše da je dvosmerni, e sad samo ostaje pitanje da li zaista radi :)



Evo ja sam naleteo na temu :), pa ako bi mogao da mi kažeš konkretnije o tim problemima? Jer ne kontam što bi ih pravili ako ne rade, a jako je prosta stvar u pitanju, znači po mom mišljenju to ili jednostavno radi ili ne. Možda zavisi od slučaja do slučaja (tj ploče i uređaja), pa ako neko ima iskustva sa ovim Gembird nek napiše. Jer PCI kartica nije opcija pošto nove ploče koje nemaju ide takođe i manjkaju sa PCI slotovima pa nikako neću imati jedan viška.

A ovaj Digitus je koliko vidim drugačiji, ne bode se u ploču? Znači visi tako, uređaj ide kablom u adapter, pa sata kablom u ploču?
Gembird ja probao na MSI E350 ploci, nakacen IDE disk i radi. Posto je dvosmerni postoje neki switchevi koje treba postaviti u odredjen polozaj, i to je pogresno u manuelu adaptera. Sem te "brljotine", adapter je ok. A da, zaboravio sam da mi se ne dopada sto plocica stoji vodoravno, pa deluje nekako nestabilno.

Digitus se bode u IDE uredjaj, znaci nista ne visi, IDE kabl ne treba, samo SATA i molex naponski. Kada se obode u IDE uredjaj stoji vertikalno, i deluje stabilnije od Gembirda.

Od ta 2 ako nije potrebno da je dvosmeran, moja preporuka za Digitus. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa meni i treba prvenstveno za stare diskove na ploču bez IDE konektora (H61 recimo), tako da onda mogu oba. Da mi ne bi ta IDE glupost diktirala i poskupljivala izbor ploče. Nije da mi treba stalno ali zna da zatreba za tuđe diskove, a i svoj sekundarni trebam ponekad zakačiti radi bekapa sitnih a bitnih stvari. Tako da nije bitna ni čvrstina, onda će mi oba odgovarati jer će samo povremeno da se ubode.
Hvala :wave:
 
Poslednja izmena:
Pa meni i treba prvenstveno za stare diskove na ploču bez IDE konektora (H61 recimo), tako da onda mogu oba. Da mi ne bi ta IDE glupost diktirala i poskupljivala izbor ploče. Nije da mi treba stalno ali zna da zatreba za tuđe diskove, a i svoj sekundarni trebam ponekad zakačiti radi bekapa sitnih a bitnih stvari. Tako da nije bitna ni čvrstina, onda će mi oba odgovarati jer će samo povremeno da se ubode.
Hvala :wave:
Sta ce ti oba? Sto ne uzmes samo Digitus?
 
Ma samo kažem onda mi oba odgovaraju, znači sveden izbor na to a Winstars otpada...
Neću to sad uzimati, tek u narednih par meseci, nakon što zamenim komp. Samo je bitno da znam da to radi i da može da se nađe za male pare
 
Digitus je ~1000 dinara, a ako se dobro secam i Gembird je tu negde, mozda 100-200 din skuplji. Gembird bih preporucio sam ako trebaju oba smera inace je Digitus bolji izbor.
 
Nazad
Vrh Dno