Šta je novo?

ICQ se gasi 26. juna

Dugo su i uspeli da se održe, najduže od svih ...
 
Beše još davno ista priča posle msn-a (nudge mi i dalje nedostaje), ali dobro su i uspeli još dugo. Mada je za ne verovati da mIRC i dalje postoji.
 
ja sam mislio da je to davno umrlo
pa ko je to jos koristio?
 
Ovo i dalje radi https://www.mirc.com/news.html a matoro je mnogo
Mirc je mnogo stariji....ali licno meni je prvi IM (ali u LAN-u) 2000 i neke bio Borgchat, ali ne znam da li jos postoji i da li ga iko koristi.
Tada sam imao ADSL i preko nescafe kantene delio net okolo, pa smo bili u "LAN-u" zbog chata, igrica, cepao se NFS tada i naravno FPSovi tadasnji...
Eh, neka lepsa vremena, sve dok smart telefoni i sam internet nije postao dosupan za "siroke narodne mase".. ne bih dalje, mracicu.
 
pa tesko da se mirc smatrao instant mesendzerom...

ali da lepa vremena su bila uz mirc,
sumnjam da to danas na isti nacin ljudi koriste.

a tek se pitam za sta ga apdjetuju... 😂
sta on danas moze?
 
Prvo dopisivanje je bilo preko sezam neta, dialup modemi... i "pozivanje" nekih od tadasnjih brojeva nocu, pa ako ubodes slobodnu liniju ubodes, jos je postojao i PCM i dvojne bakarne parice, pa zbog toga je Voja Antonic sa kolegama sa Sezama napravio offline reader "foruma".... da se nakacis, skines poruke, i offline ih citas
Jer sreca je lepa samo kad se ceka :)
 
pa tesko da se mirc smatrao instant mesendzerom...

ali da lepa vremena su bila uz mirc,
sumnjam da to danas na isti nacin ljudi koriste.

a tek se pitam za sta ga apdjetuju... 😂
sta on danas moze?
Što nije bio, imao si privatni čet? Većina nije imala brodbend, pa ni neku ulogu ne bi ni imao IM. Svakako se spojiš i uđeš na IRC kanal.

Ja sam to sve koristio sa Motorole Accompli A008 svojevremeno, kroz GPRS. Jako interesantan uređaj je bio, baš je budio interesovanje kod ljudi. Ja sam ga dobio za dž sa pokvarenom baterijom koju su mi nabudžili negde tad. Ni ne sećam se šta je posle bilo, dal sam ga prodao.
 
vratimo se na temu a koja je kraj ICQ-a. hvala na razumevanju
 
ICQ je odlično radio i na tom telefonu, pored IRC. :D

Probao da se ulogujem danas preko web portala, jok. Pre nekoliko meseci sam se setio da se ulogujem, ali niko online (čudna mi čuda). Sigurno sam imao jedno 100 ljudi na toj listi.
 
Nazad
Vrh Dno