Šta je novo?

iCloud

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
da li ga je neko probao?

ja upravo cekam da se zavrsi update svega :) pa da vidim da li napokon radi "magicno" :D



dok se sve ovo ne updejtuje evo price o iCloudu iz 1997.



(naravno, i drugi su ovo najvaljivali ali do sada ni jedno resenje nije radilo "magicno", a cesto je prouzrokovalo vise problema nego sto je donelo koristi)
 
Ja se samo ulogovao posle update-a. Probacu detaljnije kad se vratim s posla.
 
da li ga je neko probao?

ja upravo cekam da se zavrsi update svega :) pa da vidim da li napokon radi "magicno" :D

dok se sve ovo ne updejtuje evo price o iCloudu iz 1997.



(naravno, i drugi su ovo najvaljivali ali do sada ni jedno resenje nije radilo "magicno", a cesto je prouzrokovalo vise problema nego sto je donelo koristi)


Uh, znao je Stiv da prezentuje stvari. Pravo je uzivanje gledati njegove prezentacije. Od onih kojih vise nema (a nisam ih poznavao) mi najvise fale on, i Fredi Merkjuri.
 
Pa radi, što ne bi radilo, samo što mi ne pada na pamet šta i zašto da bekapujem sa MBP? Imam TM bekap. Muziku i slike ne delim između uređaja pa mi i to ne igra. Samo možda po neki dokument ali već koristim Google Documents.

Korisno za iPhone, iPad, iPod Touch.
 
Uh, znao je Stiv da prezentuje stvari. Pravo je uzivanje gledati njegove prezentacije. Od onih kojih vise nema (a nisam ih poznavao) mi najvise fale on, i Fredi Merkjuri.

Bravo za Fredija! ;)

I ja bih to isto mogao reći...
 
Poslednja izmena:
hm... jel neko stavio iOS 5 i uradio redsn0w jailbreak ?

ja sam tu stao... :)
 
Ja:)
Uradio sam najpre backup preko iTunes-a, pa onda clean restore na iOS 5 (prethodno skinut firmware). Potom sam vratio sve podatke i podešavanja iz backup-a, a onda ga i propustio kroz najnoviji redsn0w_mac_0.9.9b4.
Sve je prošlo kako treba i sve je bilo tu i onako kako je bilo na prethodnom iOS-u.
Da bi se pokrenula Cydia moraš još jednom da provučeš kroz redsn0w (sa opcijom just boot).
To je to. Od aplikacija su mi sve do jedne radile (i rade još uvek), osim CallerIDFix sa Cydia-e koji izgleda da ne radi (morao sam sve telefone da prebacim u +381 oblik i onda radi), a oprezni budite i sa BiteSMS-om, zato što na iOS radi beta verzija 6.0, ali ne poslednja beta 7, koja crashuje, već prehodna, beta 6. Kome treba objasniću kako da se zaobiđe update iz Cydia-e i instalira prethodna verzija.
iMessage radi, probao (vidi se kao plavi oblačić u kome je poruka).
Wi-Fi sinhronizacija radi, probao.
iCloud radi, probao (i zeznuo se), ali me nervira što ne mogu da brišem pojedinačno slike, nema opcije????
Ostalo manje-više, nisam nešto drndao, iOS radi nešto brže od prethodnika i tečnije, rekao bih.
Sve u svemu, ja sam u principu zadovoljan, mogle su neke stvari možda drugačije, ali svima nikada ne možeš udovoljiti.
 
offtopic:
(morao sam sve telefone da prebacim u +381 oblik i onda radi)
kako si to uradio? ja sam probao sa par programa ali do kraja sam zavrsio sa Export > TextWrangler > Import ...
 
Pa ručno:d
800+ kontakta, crk'o sam.

edit: Izašao BiteSMS 6.0 beta 8 i ne crashuje, ali kad mi stigne poruka na zaključanom ekranu nemam tastere da odmah odgovorim, nego moram da uđem u aplikaciju i iz nje

Mnogo me nervira ovaj iCloud, uradio sam prebacivanje slika iz foldera u iPhoto-u u Photo Stream i sad ne vidim način da ih obrišem???
Ne može ni iz iPhoto-a (bar ja ne vidim kako), ni sa telefona??? Kakva glupost, ovo je najflagrantnije kršenje privatnosti koje sam video u životu!!! A i ja sam budala što sam uopšte uključio iCloud, sad su mi slike (nema lascivih sadržaja, da ne bude nesporazuma) sa odmora tamo negde, "u oblaku" i nemam mogućnost da ih obrišem odatle.
A da, u iPhoto mi prikazuje da je od 250 slika u Photo Stream-u 249 (jedna se ne vidi), ali zato na telefonu imam svih 250????
OGROMAN MINUS od mene za Apple, ogroman!!!


edit 2: ipak sam se malo zaleteo... može sve, odradio sam, a evo i kako: http://support.apple.com/kb/HT4890?viewlocale=en_US&locale=en_US
 
Poslednja izmena:
Fotke u iCloud/Photostream se brišu automatski nakon 30 dana, ako hoćeš da ih sačuvaš imaš toliko vremena da sinhronizuješ sa nekim uređajem
 
Pa ručno:d
800+ kontakta, crk'o sam.

edit: Izašao BiteSMS 6.0 beta 8 i ne crashuje, ali kad mi stigne poruka na zaključanom ekranu nemam tastere da odmah odgovorim, nego moram da uđem u aplikaciju i iz nje

Mnogo me nervira ovaj iCloud, uradio sam prebacivanje slika iz foldera u iPhoto-u u Photo Stream i sad ne vidim način da ih obrišem???
Ne može ni iz iPhoto-a (bar ja ne vidim kako), ni sa telefona??? Kakva glupost, ovo je najflagrantnije kršenje privatnosti koje sam video u životu!!! A i ja sam budala što sam uopšte uključio iCloud, sad su mi slike (nema lascivih sadržaja, da ne bude nesporazuma) sa odmora tamo negde, "u oblaku" i nemam mogućnost da ih obrišem odatle.
A da, u iPhoto mi prikazuje da je od 250 slika u Photo Stream-u 249 (jedna se ne vidi), ali zato na telefonu imam svih 250????
OGROMAN MINUS od mene za Apple, ogroman!!!


edit 2: ipak sam se malo zaleteo... može sve, odradio sam, a evo i kako: http://support.apple.com/kb/HT4890?viewlocale=en_US&locale=en_US

ja ne pronadje kako da obrisem pojedinacnu sliku iz clouda :(
 
Pojedinačno ne mere, što je i jedan od feature-a na koji korisnici bacaju drvlje i kamenje po forumima.
Dakle, izabereš, uploaduješ na iCloud i tu su ti 30 dana. Ako se predomisliš možeš uvek da ih obrišeš, ali ceo paket, pojedinačno ne.
 
Ali zasto? Mora da ima neki razlog. Da li postoji neko zvanicno obavestenje?
 
Kako mogu da vidim slike iz photo stream-a na windows racunaru ili je to samo za Mac uredjaje da se automatski prebace?
 
iCloud je zamišljen kao vrsta bekapa. E sad, nema logike da nešto bekapuješ, recimo "phote stream" a zatim brišeš i dodaješ slike. Analogija tome bi bila da možeš otvoriti bilo koji bekap fajl i čačkaš po njemu što naravno, gledajući profesionalno potpuno nenormalno.
 
Aha, kapiram. A jel mogu onda nekako da kopiram te slike na moj komp iz photo stream-a? Kad on odradi backup.
 
Aha, kapiram. A jel mogu onda nekako da kopiram te slike na moj komp iz photo stream-a? Kad on odradi backup.
Naravno, to je ideja, samo moraš da apdejtuješ iPhoto ili Aperture (ako nisi do sada) i aktiviraš "Photo Stream" u jednom od programa (ili oba ako koristiš oba). Onda možeš i da dodaješ slike na postojeći strim sa bilo kog uređaja koji pristupa iCloud. Kao inkrementalni bekap :)
Evo, pročitaj: http://help.apple.com/icloud/index.html#mmbc402b84
 
Kapiram. Instalirao sam za Windows 7 iCloud control panel i odlicno radi photo stream. A sta se desava npr. kada obrisem sliku iz photo stream-a na kompjuteru iz tog foldera gde ih skladisti, jel brise automatki i sa servera ili?

I ona opcija za mail u iCloud-u, jel to sluzi da mi cuva sve moje mail-ove sto imam na iPhone-u, tj imam dva naloga jedan gmail a jedan hotmail pa njihove mail-ove jel cuva ili?

I zbog cega mi se desava da kada preko iCloud control panel-a hocu da uradim sihronizaciju sa outlook-om imenika i otvorim Microsoft outlook da pogledam kontakte on mi se samo izbaguje i pise waiting for responding?
 
@stolex
Photo stream se čuva i samo se dodaju stvari, kod mene (MBP) je poseban folder (ili deo foldera) i slike ne mogu da se brišu, samo da se dodaju. Ne znam za Win.
Za mejlove ne koristim iCloud, malo mi je glupo da bekapujem nešto što je na serveru i što se po automatizmu bekapuje, takođe i kontakte, ne mogu da ti odgovorim.
 
Kao što rekoh... počeo sam da ga koristim čim sam instalirao iOS5 na četvorku. I bekapovao sve na njega. I kada sam pre skoro mesec dana doneo 4S, posle onog android-like start-up wizarda (mada i to nije android-like, imao ga je još i Sony Ericsson :)), ukucao sam šifru za wireless i šifru za iCloud i sve mi je svukao iz "oblaka".... dakle bez iTunes-a...

sjajna stvar, pogotovo find my iphone...

nego, jel neko koristi ono za lociranje prijatelja?

ako hoće da se dodamo :)
 
Drugari, imam jedan mali problem.

Uradjen je backup na cloud, i pokusao sam da vratim fajlove sa klauda, na ipad.

Nakon transfera sa oblaka, ipad me izvestava da je transfer obavljen uspesno (nije izbacivao nikakve greske i sl.), medjutim, ja tih fajlova nemam... Da li neko zna kako bih mogao da im pristupim?

Hvala!
 
Malo ozbiljnosti, nije ovo 4chan. Tema je iCloud a ne slike koje su procurele.
 

I na kraju se pokazalo da leak-ovane fotke nemaju veze sa sigurnoscu iCloud-a vec je najverovatnije u pitanju klasican phishing (sto je bilo i indikativno jer je dosta fotki u EXIF-u imalo podatke da su uslikane Android uredjajima a i u arhivama su se mogli naci dropbox getting started guide-ovi). Naravno nista lepse nego pljucnuti po Apple-u (mada je i krajnje sumnjivo da nesto sto je prikupljano duzi vremenski period bude leak-ovano nedelju dana pred prezentaciju novog iPhone-a).
 
Vecina uopste nema pojma da im je iCloud aktivan, a jos manje koji tipovi zastite pristupa postoje. Apple, a i ostali, Google, MSFT.. naravno hoce da svi koriste njihove servise pa se na svakom koraku korisniku potura dugme za aktivaciju tih servisa, upakovano tako da izgleda da je sasvim bezbedno i preporucljivo. U svakom slucaju ako je pass moguce dobiti online brute-force metodom, znaci da kriterijum za kreiranje passworda nije dovoljno dobar, i da ne postoji nikakva zastita od takvih radnji.
 
Jeste, i sve "one" imaju "golišave" slike negde, to se samo slika golo i onda ih obriše a one ostanu tamo negde, ma sve ako ne poverujem da su baš znali ko ih ima i baš njihove naloge hakovali. Kako neko može da veruje u sve što pročita? Čist viral!
 
Kod malo bolje razmislim, većina najpoznatijih glumica i starleta je konstatno na udaru raznoraznih medija i paparaca. Neretko imaju svoje telohranitelje i ko zna šta još sve ne, pa je logično da su do sada naučile kako da zaštite svoju privatnost. Malo je glupo i nelogično za poverovati da su toliko nepromišljeno postupile i da se nisu setile da provere sve moguće tipove zaštita koje postoje na njihovim telefonima i računarima, gde čuvaju svoje najintimnije fotose... Mislim malo zvuči neverovatno, jer nije reč o jednoj ili dve osobe, već je lista pogolema. Ajd da kažemo da je taj hacker tačno znao šta radi pa čak i kako da probije icloud za šta je trebalo svakako vremena ako se služio bruteforce metodom, ostaje pitanje kako je uspeo da selektivno dođe do tačnih naziva naloga poznatih? Preko Fejsa, možda... heh... ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno