Šta je novo?

IBM (ne Lenovo!) od 15" i 15,4 Wide.... postoji nesto?

Nagy

Slavan
Učlanjen(a)
20.02.2006
Poruke
382
Poena
319
Posto nisam u toku a znam da ovde ima nekoliko vrlo istaknutih poznavatelja IBM masina, zamolio bih da mi neko odgovori na sl. pitanja:

1. Dal postoji laptop iz T serije IBM sa 15" wide ekranom?

2. Koja je fakticka razlika izmedju R i T serije? Po izgledu ne bih mogao da kazem...

3. Koji je po vama best buy IBM notebook now? Ne Lenovo nego bas IBM.... uz uslov da ima min 15" display.

Hvala na pomoci'

:wave:
 
1.Imao sam par komada i nijedan nije bio veci od 14,1",niti sam ja cuo da postoji veci od 15"(odnosno taj 15.4" koji trazis) pa verujem da ne postoji!
2.Fabricka razlika treba da je (posto nisam imao R seriju) to sto je T serija biznis klasa,titanijumski kavezi za komponente,skener otisaka prstiju,veoma mala debljina zbog upotreba iskljucivo (po mom saznanju) Pentium M procesora,dok je R neka terenska varijanta na kojoj akcenat nije stavljen toliko na kvalitet i izgled,pa su malo skripavi,deblji!
3.Jedino da nadjes neki polovan,novih odavno nema koliko ja znam,a ja sam ekstra bio zadovoljan sa T43 (uopste serija T40 je odlicna) i mislim da njega mozes naci sa 15"ekranom!
Pozdrav ,)
 
MI u firmi imamo t60w 15.4 wide i on je naravno lenovo (mada tu i tamo negde pise ibm na njemu), ali ima jasno napisano lenovo na kutiji...
Zadnji t za koji ja znam da je bas IBM je t42, t43 je vec lenovo. imamo i njega u firmi i cesto ga koristim i ne fali mu bas nista sto je lenovo |))
Razlika izmedju t i r je ko sto lomnica rece u kvalitetu materijala, pre svega oklopa (magnezijmsku oklop na txx i plastika na r), tako da ovi t prezive mnogo toga sto r ne bi i t su uglavnom laksi... ako ga neces puno vuci unaokolo, r ti je sasvim dovoljan, jer je i ta plastika bolja od npr acer, msi, toshibe (jeftinih modela naravno)...

Ibm je prodao thinkpad lenovu pre 2 godine, tako da neces naci racunar noviji od 2 godine a da nije lenovo, takodje komplet support je prebacen na lenovo sajt (ibm te redirektuje...), tako da drajvere i ostalo cak i za stare modele skidas sa lenovo sajta...
Treba jedino razlikovati Lenovo Nxxx i slicne masine od Thinkpad masina, jer iako je isti proizvodjac, masine nisu ni blizu... a to sto sad thinkpade potpisuje lenovo ne znaci i da su puno gori nego ranije...

Da dodam samo... ne mislim da i jedan thinkpad moze da bude bestbuy, jer su uvek skuplji od konkurencije, moze samo da bude pitanje koliko para si spreman da izdvojis i sta ti ustvari treba.
 
Poslednja izmena:
Fala Lomnica!

Evo upravo nadjoh ovo:

http://www.notebook.hu/notebook/lenovo/tpt/thinkpad_t61_nh96qhl

Izgled da ipak postoji - ima cak i slika, IBM je or'ginal....samo je cena malko (360.000 Ft /250 u EUR)....pa trazim polovni - mada ga nisam nas'o. I garancija je 3 godine, sto je OK.... Mada, zeleo bih da cujem nekoga ko je imao iskustva u radu s tim modelom. I ja sam cuo za T40 series da je really OK....al ne i za ovog :)

Thnx in every case, svi saveti dobrodosli :banana:


:wave:
 
dzaba se ja raspisao... pa cak ti i u linku lepo pise LENOVO, "..notebook/lenovo/tpt/thinkpad_t61_nh96qhl"

NEMAS ibm mladji od 2 godine.
 
@Nagy

Ako malo bolje pogledaš ispod slike na linku koji si okačio lepo piše Lenovo, a tako je i na samim laptopovima. Na svim modelima pored IBM Thinkpad logotipa imaš i Lenovo logo.

Ja koristim R60 već nešto više od godinu dana i nisam primetio neku razliku u kvalitetu u odnosu na ranije serije koje je proizvodio IBM. Urađen je od odlične plastike, i ne škripi kao što to Lomnica_city kaže. Kvalitet izrade je odličan, šarke za na kojima stoji ekran su metalne, tastatura je odlična i ne ugiba se. Jedinu zamerku imam na trajanje baterije. Meni drži između 2,5 i 3 sata ali mi često treba više. Doduše, zbog administratorskih zabrana ne mogu da menjam Power profile, pa mi procesor uvek radi na maksimumu. Verovatno bi optimizacijom potrošnje kada je laptop na bateriji mogla da se produži autonomija.
 
Fala obojici! Daniel, mimoisli smo se s replyima pa nisam omak vid'o tvoj reply... Elem, fala na odgovoru, ja sam vid'o da na samoj slici na kompjuteru pise "IBM" pa se ponad'o.... Imao sam u rukama par modela Lenovo i nisu mi se svideli, ne znam koji su modeli bili al cim se tastatura ugiba - meni to nit treba nit je to IBM - sto u stvarnosti vise i nije. Znam da je IBM prod'o brand poodavno al se reko nadam da im je nesto zaostalo u magacinima

Eh, videcu sam sta mi je ciniti
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta si imao u rukama, ali se ni jednom thinkpadu ne ugiba tastatura |) cak ni onim jeftinim RXXe
jedini koga znam da se zalio na t43 by lenovo je broz na ovom forumu (ako nisam nesto pobrkao)... ova nasa lenova podnose sve sto su i ibm-ovi podnosili, t serija naravno...
 
Jedan R je ipak podlegao |PP a i kevin je recimo poceo da skripuce posle 3-4 godine (relativno neznog koriscenja...)
 
Nemoj da me pogrešno shvatiš Nagy, ali mislim da praviš veliku grešku. Ako sam dobro shvatio, ti si spreman da kupiš računar koji je >2 godine star i da ga platiš više nego što realno vredi, samo zato što želiš da imaš notebook koji na sebi ima ime IBM, tj samo zato što te je neko ubedio da je jedino IBM umeo da napravi notebook?

Strast prema odredjenom brendu nam je svima jako dobro poznata, i to je ok, ali ipak razmisli još malo pre nego što (po meni) napraviš glupost. Čak i da je IBM bio toliko toliko kvalitetniji od ostalih (što nisam siguran) to je bilo pre dve godine - i zaista sam siguran da nema ni teoretske šanse da taj idealni savršeno očuvani IBM od pre 2+ godine bude ni blizu nekih sadašnjih "heavy-weight" takmičara, a zna se koji su to trenutno.
 
Nemoj da me pogrešno shvatiš Nagy, ali mislim da praviš veliku grešku. Ako sam dobro shvatio, ti si spreman da kupiš računar koji je >2 godine star i da ga platiš više nego što realno vredi, samo zato što želiš da imaš notebook koji na sebi ima ime IBM, tj samo zato što te je neko ubedio da je jedino IBM umeo da napravi notebook?

Strast prema odredjenom brendu nam je svima jako dobro poznata, i to je ok, ali ipak razmisli još malo pre nego što (po meni) napraviš glupost. Čak i da je IBM bio toliko toliko kvalitetniji od ostalih (što nisam siguran) to je bilo pre dve godine - i zaista sam siguran da nema ni teoretske šanse da taj idealni savršeno očuvani IBM od pre 2+ godine bude ni blizu nekih sadašnjih "heavy-weight" takmičara, a zna se koji su to trenutno.

Ma znam ja Alexa to... Fora je da sam naisao na dosta OK IBM-a T klase, cene za nove -il do 12 meseci stare sa 2 il 3 godine garancije i nisu bas male, tacno, ali ja stvarno ne mogu da podnesem ultra shit tastature, skart microfone (dosta ga koristim i NECU da dodajem externi mic jer me nervira i moram da extra teglim sve....), skripanje i uvijanje.....pa yato ya kucanje, ako imam nesto duze, uzmem stari Compaq i - voila! Zato bi zeleo da nadjem neki kompromis: 3-4h baterija, exrra kuciste, 15 zoll ekran, SUPER tastatura, OK zvuk, microfon itd... Pa ja sam se sokiro kad sam video da neki HP NX klase nema integrisani microfon (il to il je od kako je kupljen neispravan, koristim ga kod kolege pa sam proguto to da NEMA integrisani mic....a placen je preko 1000 EUR pre oko 1 godinu....), 2 puta je iso na service, kabal za ekran otiso u kilenc, sad se razdrmala uticnica za LAN..... a moj prastari Compaq, neka je mir s njim, stekce ko zmaj, baterija mu traje 3h i nesto malko preko, tastatura strava, nista mu ne fali, microfon kvalitetan da mogu da pricam sa skype-om i sam 2-3 metra, zvuk solidan.....ekran je vec malko zastareo, jelte, al to je u sustini to...

Zato sam mislio, posto nemam preko 2000 eur, pa ni 1000 da dam za comp za te svrhe za koje mi treba, da je IBM T najbolja solucija ;)

Dal sam u pravu - ne znam, al eto, nadam se da sam pojasnio malko...

p.s. ne sfacam na sta si tacnoo mislio kad si pomen'o "heavy weight" takcicara :) Pls rayjasni :)

:wave:
 
cek bre... neces nikako kupiti posten nov T ispod 1000, cak blize 1500 ako neces bas totalni entry...
mislim da je to covek hteo da ti kaze... a objektivno za te pare mozes kupiti jednog msi-a i jednog hp-a i da ti ostane za rucak...
 
cek bre... neces nikako kupiti posten nov T ispod 1000, cak blize 1500 ako neces bas totalni entry...
mislim da je to covek hteo da ti kaze... a objektivno za te pare mozes kupiti jednog msi-a i jednog hp-a i da ti ostane za rucak...

Pa, nov svakako ne, ali nasao sam u Budimpesti recimo u notebook radnji T40, 41....sa garancijom, ko nov, ispod 500 EUR...garancija 1 ili 2, uz ca. 80 EUR doplate sa 1 na 3 godine itd... Refabrished? Mozda, pojma nemam, a i nije mi bitno. Izgleda ko nov, garancija je dovoljno dugacka da ne moram da brinem, sve je originalno (punjac, kablowi, etc.). Ne znam sta podrazumevas pod total entry al ovo su obicno P IV 1600-2000 MHZ, 40-80 gb HDD, 512-1gb ram...etc.

Video sam na ebay.de ima nesto slicno od 450 do 600 EUR vec leeeepi. E, sad, mene je iznerviralo sto sam samo R klasu nasao sa 15 zoll monitorima (u Pesti) a malte ne svi iz T klase su sa 14,1 zoll :( Zato sam pito....

EDIT: sad videh da sam gledo i na US ebay...rodjaka mi dolazi iz USA uskoro pa sam i na to pomislj'o, tamo su bas jeftini :) ali ne znam dal uz njih ide WWide garancija... Pomesao sam cene sa par mesta....al ne mari, nesto ce da upali :)

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih uzimao P4 laptopove iz IBM T serije (ako su uopste i postojali) jer njih imas u T43 varijanti,a verujem i u jos ponekoj,sa Pentium M procesorima koji omogucavaju da laptop bude mnogo tanji i laksi i da ima znatno vecu autonomiju,a ja licno nisam imao Lenovo IBM T43 posto vidim da neki pominju ovde da je T43 bio prvi model koji je izasao pod Lenovo IBM imenom,na mom je bilo samo IBM i ja bih ti njega jedino i mogao mirna srca preporuciti,mislim da ga je bilo u verziji sa 15"ekranom!?
Pozdrav ,)
 
Nazad
Vrh Dno