Šta je novo?

i7-8700k i 2400mhz memorija?

Učlanjen(a)
10.09.2003
Poruke
2,304
Poena
680
promenio sam procesor a memorija je vec na putu, vidim da je njegova base frekfencija 2600mhz. da li ce se to oesetiti naspram 2600mhz memorije?
u pitanju je 2 x HyperX 16GB Predator DDR4 2400MHz CL12 HX424C12PB3 / 16
tnx
 
Hmm? Base freq ti je 3.6ghz, boost @6c je 4.3ghz, ispod toga neces biti nikad. Vece freq rama ti daju malo vise performansi, preko 3200mhz nema svrhe ici. Ne zaboravi samo ram u biosu da podesis na taj njegov rated speed, bice ti na default-u 2133mhz.
 
Poslednja izmena:
mislio sam na base frekfenciju RAM busa (ili kako vec :) od i7 8700k je 2666mhz, nisam bio jasan bas u predhodnom postu. a ja cu na plocu da gurnem 2400mhz memoriju umesto 2600mhz. pa se pitam da li ce to biti osetno na performansama ili jok.
 
Koju plocu imas ti uopste? Idi na sajt proizvodjaca, ukucaj ime ploce i vidi u listi podrzanih ram dim-ova da li je tvoj medju njima.


I dalje nisam siguran da razumem sta te tacno buni, frekvencija rama? Ako je to u pitanju, sve od 2133 pa do 4000mhz radi sa 8700k, ali je pitanje moze li ploca da izgura preko 3000mhz. U tvom slucaju ne brini.
 
Poslednja izmena:
@Zfast4y0u - ploca u pitanju je gb Z370 HD3P i ona podrzava do 4000+hz, buni me da li da menjam ram za brzi ili da se ne glupiram, turim 2400mhz( kada sam ga vec pazario) i uzivam. ne bih da gubim lovu, ako je razlika bzvze. to sam hteo da proverim. i ja kapiram da je razlika od 1 do 5%, no rekoh ipak da proverim posto nisam menjao konfu xy godina i kao domacica/domacin sam sada, ono, pojma nemam, a svasta sam izguglao pa ne znam sta da misllim. od toga da mi je memorija 200hz sporija bottleneck procesoru, do toga da nema skoro nikakvog ucinka u realnom radu.

@Censored - sto je lepo kada procitas ono sto zelis da cujes :)
 
Poslednja izmena:
Ma razlika izmedju 2400mhz i 2600 je mizerna, jedino ako hoces nesto na 3200mhz i preko onda gledaj razlike. Ako planiras da se igras evo ti video pa pogledaj koliko frekvencija rama utice na performanse. U tvom slucaju nikako mi ne bi padalo na pamet da kupujem 2600mhz ram kad vec imam 2400mhz. Ako ti se ne svidja kako radi na 2400mhz, ljudi kazu da je 3200mhz sweet spot. Tako da...

Ovaj prvi video ti pokazuje razliku u fps-u kada je u igrici CPU bottleneck a ne GPU, tada vidis ovu razliku i onda frekvencija rama igra ulogu, kada je GPU bottleneck sto je inace i slucaj 99%, razlika ce ti biti manja. Ako je bude i bilo. U drugom klipu ti je poredjenje (do duse 8400 cpu) kada cpu nije bottleneck nego GPU, kao sto vidis nema razlike. Zavisi sta radis sa kompom, ali kako god, razlika nije tolika (kad je uopste i ima) da sad trebas menjati ram.





 
Poslednja izmena:
ma da, ostajem na njoj. ne treba mi 3200mhz, treba mi za final cut pro video editing, rendering i tako to na hackintoshu. igru nisam nazalost upalio 100 godina. sin mi ima 3200mhz predator pa cu bas da istestiram ima li razlike u rendering vremenu kada mi stigne sve iz subotice i sklopom komp.

tnx svima na dogovorima

p.s uostalom kloknucu je na 2666mhz da udovoljim i7 8700k busu i mirna backa :d
 
Poslednja izmena:
treba mi za final cut pro video editing, rendering i tako to na hackintoshu. igru nisam nazalost upalio 100 godina. sin mi ima 3200mhz predator pa cu bas da istestiram ima li razlike u rendering vremenu kada mi stigne sve iz subotice i sklopom komp.
Odmah da ti kazem da je razlika u renderingu prakticno nula (Premiere, After Effects). Ne zaboravi da je, osim frekvencije, za perfomanse memorije bitna i CAS Latency.
 
mek ne voli overklok :D

kada klokujem procesor na 4.5ghz i memoriju na 2700mhz rezultat u geekbench-u je single 5600 i multi core 22000
a na default setingu je single 6000 i multi 27513 . :d:smash:
 
mek ne voli overklok :D

kada klokujem procesor na 4.5ghz i memoriju na 2700mhz rezultat u geekbench-u je single 5600 i multi core 22000
a na default setingu je single 6000 i multi 27513 . :d:smash:

Kako kod koga :D kod mene se rezulatat povecava srazmerno kloku :)
 
Nazad
Vrh Dno