Šta je novo?

i7-4770K, specijalno izdanje - Hiroshima verzija :) !

Flex bajo moj, kakav strug..
 
Imam nekog haswell celerona koji se vuče po fiokama neko vreme. Ako se odlučiš da menjaš ihs, tvoj je.
Jedino ne znam da li ima razlike u debljini.
 
Testirao procesor.
U fulloadu (CPU-Z Bench tab - Stress CPU), dodje do max 63c.
Drzao test oko 10 minuta.
Tako da mislim da moze da prodje :)
Evo slika.20210514_113218.jpg20210514_113358.jpg
 
kakva je to parcijalna crvena lajna na monitoru 😅
 
Cpu je u Najb0(jem s+@nju, rqdi bzzzz gr€8#ke....
 
Sta ste se uvatili za test monitor.
Ako bas zelite da znate, ima jos jedna takva linija na drugom delu monitora, simetricne, jednako udaljene od ivica 🙄

A naravno da necu da prikrivam stanje procesora.
A da radi bez greske, radi ;)
Ide na dobos, a u opisu oglasa ce biti link ka ovoj strani :)
 
Na tankoj si liniji ako misliš ovako koristiti forum za sređivanje i preprodaju krša. Living on the edge...
 
A sta sam ja to tacno sredio ?
Sve ono su bile slike koji je prodavac na oglasu postavio.
Juce mi je stigao racunar, nista nisam dirao, ostavio procesor na ploci i sam kuler.

Sta bi bilo da sam po savetu ovde uradio zamenu IHS-a, to bi po tebi bio skandal svetskih razmera :)
Sasvim moguće, vredi ispolirati malo, staviti kuler, pa videti rezultate. Možda nema potrebe za detaljnim glancanjem. Da je 4460 bio bih siguran da može da radi i ovako, ali ovaj 4770K se lepo greje koliko se sećam, pa ga treba proveriti detaljnije.
Pa evo ti mi dajes savet, a nisam ga ispostovao, jer mislim da nema potrebe.
I ne prodajem ja nikakav krs, ako nesto radi onda radi.
Kupac ce imati sliku na uvid i radnu garanciju, tako da ne vidim sto ti meni dajes tu neke petparacke savete i ocene, hvala ne treba ;)
 
Dobronamerne savete dobijaš pod pretpostavkom da stvari kupuješ za sebe (prođeš povoljnije, ućariš, uštediš, šta god), a ne da od foruma očekuješ asistenciju za tezgu.
 
Dobro, ta prva recenica nije bila istinita :), ali je to bila bela laz (mislim da se tako kaze).
Racunar sam kupio na limundu i to su bile slike sa aukcije.
Dakle racunar je vec kupljen i iskoristio sam period dok nije stigao do mene da otvorim temu, da vidim sta se tu moze uraditi i ocekivati.
Zato sam i postavio slike ekrana, gde je bila pikselizovana slika, a ne slike samog procesora.

Juce stigao racunar, danas test odradio.
Nema prevare nikakve :)
Dobronamerne savete dobijaš pod pretpostavkom da stvari kupuješ za sebe (prođeš povoljnije, ućariš, uštediš, šta god), a ne da od foruma očekuješ asistenciju za tezgu.

Tvoj post sam ocenio kao da si me napao da pokusavam uvaliti nesto sto nije ispravna, a forum koristim da nesto pokusam da popravima i predstavim da je ispravno.
Nije ovde takav slucaj :)
Tako da izvini na reakciji, mozda sam preterao.

Ja sam samo bio iznenadjen da procesor u tom stanju moze da radi.
Ocekivao sam ogromne temperature i dakle neispravnost.
Ali to na kraju nije bio slucaj.
 
Poslednja izmena:
Prvi test (temperaturne) stabilnosti kada sam odradio, pogledao detaljnije i vidim da procesor radi na 32x100MHz = 3200 MHz.
A znam da bi trebalo po defaultu da radi na 3500 i da ga dize na 3900 MHz. Max T tada bila 57.
Reko to u tom zecu lezi grm :), mora da je prodavac downklokovao takt procesora zbog visokih temperatura.
Otisao u bios, uradio load bios default, procesor se vratio na taktove kakve treba da ima, max T porasla za 6c.
 
Prosipaj bele lazi negde drugde, idi i ne vracaj se vise, molim te...
 
Znaci nije mi se samo onako ucinilo da komentarise u vise tema (kao i jos jedan novajlija) cisto da bi nabio broj postova (verovatno) zbog oglasa... :)
 
...jos jedan kaze... previse ih je, a sto je najgore, cak se i stari clanovi poceli konvertovati u preprodavce... unosan posao izgleda.
 
Nazad
Vrh Dno