Šta je novo?

i5 4690 temperatura

jole99

Cenjen
Učlanjen(a)
05.11.2013
Poruke
164
Poena
169
Pozdrav, zanima me da li su ove temperature normalne tokom igranja? (GTA 5/zahtevnije igrice su u pitanju)

B0EV2XZ.png

U pitanju je stock intelov kuler, trenutno u kucistu nemam ni jedan fan (zato sto je ovaj originalan iz kucista crko)
 
Nisu. Treba to da ide najvise do 70 stepeni.

Otvori stranicu kucista pa vidi onda. A svakako planiraj da stavis neki ventilator (ili dva) u kuciste.
 
sada cu skinuti stranicu pa cu okaciti rezultate, i da, planirao sam da stavim barem 2 ventilatora u kuciste, mislio sam jedan cooler master jetflo 120 pozadi i jedan nzxt enthusiast od 140 gore (oba exhaust naravno) a ako temperature opet budu ovakve, kupicu neki kuler.
 
Poslednja izmena:
evo i temperatura posle skidanja stranice

69YDkNx.png

max temperatura je dosta pala, ali bi ipak moglo i bolje...
 
To je ok, kada ide do 70.

Vidi da sredis provetrenost kucista, a ako zatreba cooler - LC Cosmo 95.
 
Provetrenost je u prvom planu, a kada skupim jos para onda ce leci i cooler. Takodje hvala na preporuci :)
 
I ja da dodam da sam sklopio danas kumu isti CPU sa stock kulerom na gigabyte Z97P D3 u voretex kucistu V4 sa 8GB rama i GTX970 grafikom i samo na aida64 test CPU posle 5 minuta je isao na 75C nisam smeo dalje...pri tom GTX 970 nije ni palio kulere....hmmm...ne znam,rekao sam da je u sobi toplo sto jeste ali nisam imao srca da preporucujem kupovinu kulera zato sto su iskesirali blizu 1400EU za taj komp i bez ikakvog OC sam mislio da ce sa stock da lepo radi ali sam se razocarao....u loadu je inace na 35C tako da mislim da nije do kucista i jos ima jedna 12 koja pored njega izbacuje...stavio sam alarm na 80 pa da vidimo,mozda u igricama nece toliko da ide....sta mi je ciniti,iako sam AMD-ovac ovo mi se ne svidja?
 
Ocajno kuciste sa nikakvim protokom vazduha. Nema nijedan ventilator koji ce da ubacuje hladan vazduh.
Ne znam na sta su pljunuli 1400e, ali ocigledno ne na kuciste :). Takodje ako su dali 1400e, mogu jos 20e za neki LC CC-100/120, ali to nece resiti sve probleme jer jednostavno kuciste zadrzava previse toplog vazduha i nema hladnog odakle da dovede.
 
Poslednja izmena:
Hm,da,ali nije bash ocaj mada si u pravu da je najeftiniji deo...i5,ploca Z97,ANTEC 750,SAMSUNG ssd250gb,WD 1TB,MSI gaming gtx970,8GB kingston 1866,dell ips 2314...

Jeste soba bez klime,juce 35 bilo i jeste u stolu sa stranicama ali kako grafickoj nije nista...i sta sad,neku 12 da ubacuje od napred,ili, ima otvor odmah iznad cpu sa gornje strane kucista...ili ipak neki TX3 na CPU?...napominjem da nema govora o OC i komponente su nove znaci nema prasine...kao AMD*ovac sam imao lepo misljenje o stock intelovim kulerima za normalnu upotrebu i nisam ovo ocekivao...za sada sam iz straha pustio stok kuler na MAX a vidim da ona 12 pozadi u kucistu samo 1000rpm ima...preventiva dok ne dobijem savete od "Intelasa"...
 
Poslednja izmena:
Nikako u sto sa stranicama! To je moglo u vreme Pentiuma 3, danas racunari trose tri puta vise struje i greju se jos tri puta toliko. Intelovi quadovi traze u principu dobre kulere, i3 moze sa stockom, i5 vec ne.
 
jole99 pod hitno kupi neki bolji kuler za procesor i ostavi otvorenu stranicu kucista.
 
@Yugo
Pomoci ce malo ako stavis gore 12-icu da uduvava. Nije idealno ali sta ces. Jedino sto mozes. Spreda je toliko zablokirano kuciste ovim kavezima i maskom i svime, da bi morao da stavis neke 2k RPM ventove koji kostaju koliko i to kuciste da bi ista vazduha ugurali .

Ako promena kucista nije u opticaju, ja bih tu verovatno uradio da taj iza vent uduvava, a na krovu izbacuje. Ali i dalje ostajes na tome da grafa ne dobija nista svezeg vazduha.. jos je hotbox u zatvorenom stolu i pitanje da li ce ti ventovi da vuku vruc vazduh :S:
 
Poslednja izmena:
Da,u pravu si,mnogo kablova od napred...ok,stavicu od gore jedan pa cu probati...zahvaljujem
 
Ja sam popravio onaj ventilator sto je dosao uz kuciste (premestio molex zice da radi na 7v), stavio ga kao intake i dodao jos 2 NZXT ventilatora da rade kao exhaust. 1 gore, 1 pozadi. Temperature mi jos nisu presle 70 stepeni.
 
Dobro je to. Sad ce jesen i nesto hladnije vreme pa nece biti nikakve brige.
 
Nazad
Vrh Dno