Šta je novo?

Hunt: Showdown problemi sa pingom

M!ST!CX

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2004
Poruke
2,309
Poena
380
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD TR2 2920X @4.3GHz Full Custom Watercooling
Matična ploča
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
GPU
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING
Storage
Samsung M.2 NVMe 950 PRO 512GB + GIGABYTE M.2 NVMe 512GB + Samsung SSD 850 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + QNAP TS-431P2 @ 12TB
Zvuk
Logitech Z-5500 Digital
PSU
EVGA SuperNOVA G2 850W
Kućište
Phanteks Enthoo Evolv X
Monitor
27" 27GP850 Nano IPS 180Hz + 27" LG 4K UK650-W + 27" ACER V276HL
Miš & tastatura
Corsair K70 MK.2 & Razer Lancehead Tournament Edition @ Razer Gigantus
Ostale periferije
Razer Nari 7.1
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A34 5G
Pametni uređaji
Samsung Galaxy watch 3 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koliko vas aktivno igra Hunt:showdown? Otvorio sam temu iz sledeceg razloga, posto aktivno igram ovu igru jos od closed bete, igra je oduvek imala probleme sa hit regom, posto je net code igre uzasan, no, to je pocelo ucestalije da se desava od kako je Crytek pre nesto vise od god dana ukinuo EU east i EU west servere (kako bi smanjili troskove) i sve spojio u jedan EU server (to je neki krs data centar), time je i nama skocio ping. E sad, me interesuje da li ste i vi, koji svakodnevno, ili dosta cesto igrate Hunt, primetili da imate hit reg probleme, a posebno me interesuju SBB korisnici, posto su svi drugovi sa kojima igram Hunt, kao i ja, na SBBu, postoji taj neki back end ping, koji je u zutoj zoni, pa zelimo da proverimo da li je to potpuna krivica Cryteka i tog data centra, ili je mozda bas nama SBB korisnicima taj back end ping, iz ko zna kog razloga, previsok, cisto da eliminisemo sve potencijalne uzroke. Stoga je moje pitanje koliki je vas regularni ping a koliki je backend ping i sa kojim ISP-om? i da li vi isto imate povremene hit reg probleme?
 
Poslednja izmena:
Vec ima tema, ali je mrtva (kao sto ce i ova biti).
 
Video sam da ima tema, jedino da onda promenim naziv ovoj, da ne bude zabune, sa razlogom malo ljudi igra ovu igru, ali opet, izlecio sam se od Dote, od PUBGa, od drugih igara i ne ostaje mi nista drugo da mogu da igram sa drustvom, ovo je fantasticna igra sto se zamisli tice, ali je realizacija monstruozno losa.
 
igram svaki dan po 5-6 sati sa ekipom.
Do prosle godine preko SBB mi je ping bio oko 25. otisao na odmor, od kad sam se vratio, ping na SBB mi je 55-65, retko, ali retko kad i to samo u ponekoj partii padne na 35.
Ne da mi djavo mira, prenesem komp pored kod komsije koji ima Yettel optiku, ping 20!!!!!!!!!!!!!!
Zvao sam SBB milion puta, i nismo nasli resenje.
Inace hit reg im je katastrofa, neki totalni desync je na serverima, ponekad ga registruje odmah, ponekad ubijem lika iz blizine, cujem posmrtni ropac njegov, on nekakvim cudom mrtav produzi jos jedan korak i ubije me nozem, trejdujemo se iz neznanog razloga. ponekad dobijem 2 metka jedan za drugim iz scofield pistolja u razmaku od delic sekunde, sto definitivno nema teorije da tako brzo ispali, sto znaci, da im taj netcode brlja do bola, isto tako kad imolatora udaram bokserom, prvi udarac primi sa zakasnjenjem od maltene pola sekunde, a druga dva primi odmah.
Igra je definitivno igra sa najboljom idejom u zadnje vreme koju sam video, ali serveri su im totalni uzas.
takodje i GPU load na serverima isto zna da luduje, ne samo meni, nego su svi primetili, zna da varira od 65-99%. dokaz da je to samo na serverima, svi koji smo to primetili, udjemo u training mod, GPU load zakucan na 99% konstatntno.
Probao sam nekoliko puta da igram na ruskim serverima, tamo mi je ping uvek 60-65, i nikako nemogu da se otrgnem utisku da duplo bolje rade nego EU serveri.
 
igram svaki dan po 5-6 sati sa ekipom.
Do prosle godine preko SBB mi je ping bio oko 25. otisao na odmor, od kad sam se vratio, ping na SBB mi je 55-65, retko, ali retko kad i to samo u ponekoj partii padne na 35.
Ne da mi djavo mira, prenesem komp pored kod komsije koji ima Yettel optiku, ping 20!!!!!!!!!!!!!!
Zvao sam SBB milion puta, i nismo nasli resenje.
Inace hit reg im je katastrofa, neki totalni desync je na serverima, ponekad ga registruje odmah, ponekad ubijem lika iz blizine, cujem posmrtni ropac njegov, on nekakvim cudom mrtav produzi jos jedan korak i ubije me nozem, trejdujemo se iz neznanog razloga. ponekad dobijem 2 metka jedan za drugim iz scofield pistolja u razmaku od delic sekunde, sto definitivno nema teorije da tako brzo ispali, sto znaci, da im taj netcode brlja do bola, isto tako kad imolatora udaram bokserom, prvi udarac primi sa zakasnjenjem od maltene pola sekunde, a druga dva primi odmah.
Igra je definitivno igra sa najboljom idejom u zadnje vreme koju sam video, ali serveri su im totalni uzas.
takodje i GPU load na serverima isto zna da luduje, ne samo meni, nego su svi primetili, zna da varira od 65-99%. dokaz da je to samo na serverima, svi koji smo to primetili, udjemo u training mod, GPU load zakucan na 99% konstatntno.
Probao sam nekoliko puta da igram na ruskim serverima, tamo mi je ping uvek 60-65, i nikako nemogu da se otrgnem utisku da duplo bolje rade nego EU serveri.
To oko SBBa i pinga mi se nikako ne svidja.
A ovo sve ostalo mogu da potpisem, ovo je jedinstvena MP igra, drugacija od svih drugih ikada, u kojoj mnoge stvari nemaju smisla, jedina igra gde ti od kvaliteta servera zavisi fps, nivo detalja, zauzece grafike i tako neke stvari koje nemaju veze jedna sa drugom.
Iskreno ping abuseri mi vise smetaju nego citeri, jer citera nekako i mogu da pogodim, a ove nikako, Romero u grudi sa 2-3m, nema detekcije i zaginem...
 
igra me prosto odusevljava sa glupostima koje se javljaju usred servera: igram u 4K, sve na max, GPU mi je load 98-99% nonstop onda, i imam stabilnih 85-90fps. Ako naklokujem grafu core na 2850 a memoriju na 2200, dobijem jos nekih 10-15fps u tom slucaju, ali nezelim da maltretiram grafu, iako je vodeno hladjena, pa cak ni ne oseca povecanje temperature,.
Smanjim detalje, i sto bi bilo logicno, da dobijem na povecanju FPS, kad ono cvrc!! ako u retkim trenucima kad vuce full load grafe, onda ide preko 130fps, ali onda pocinje misteriozni GPU load da varira i pada do 70% iz neznanih razloga, nema sta nisam cackao i u Riva tuneru i u radeon adrenalinu da limityiram donji FPS, nema sanse da me slusa, .... zakljucak, igra mi bolje i stabilnije radi ako nategnem sve na max setts.
 
igra me prosto odusevljava sa glupostima koje se javljaju usred servera: igram u 4K, sve na max, GPU mi je load 98-99% nonstop onda, i imam stabilnih 85-90fps. Ako naklokujem grafu core na 2850 a memoriju na 2200, dobijem jos nekih 10-15fps u tom slucaju, ali nezelim da maltretiram grafu, iako je vodeno hladjena, pa cak ni ne oseca povecanje temperature,.
Smanjim detalje, i sto bi bilo logicno, da dobijem na povecanju FPS, kad ono cvrc!! ako u retkim trenucima kad vuce full load grafe, onda ide preko 130fps, ali onda pocinje misteriozni GPU load da varira i pada do 70% iz neznanih razloga, nema sta nisam cackao i u Riva tuneru i u radeon adrenalinu da limityiram donji FPS, nema sanse da me slusa, .... zakljucak, igra mi bolje i stabilnije radi ako nategnem sve na max setts.
Ta gpu utilizacija je iskljucivo vezana do trenutne lokacije na mapi i do toga kakav je node na serveru na kom si, ako je dobar imaces bolje zauzece, kazem ti, jedina igra koja ima ovakve stvari koje prkose bilo kakvoj HW logici, ali tako je.
A sto se tice podesavanja, da, igra ne daje najbolji fps kada sve detalje smanjis, sto opet nema smisla, ja igram u 2k i stavio sam podesavanja kako je podesio Rachtaz i zaista sam dobio najbolji fps boost koji sam mogao da postignem i ta podesavanja ne diram sve dok ne updatuju cry engine pa cu onda videti kako ce raditi igra.
 
Ta gpu utilizacija je iskljucivo vezana do trenutne lokacije na mapi i do toga kakav je node na serveru na kom si, ako je dobar imaces bolje zauzece, kazem ti, jedina igra koja ima ovakve stvari koje prkose bilo kakvoj HW logici, ali tako je.
A sto se tice podesavanja, da, igra ne daje najbolji fps kada sve detalje smanjis, sto opet nema smisla, ja igram u 2k i stavio sam podesavanja kako je podesio Rachtaz i zaista sam dobio najbolji fps boost koji sam mogao da postignem i ta podesavanja ne diram sve dok ne updatuju cry engine pa cu onda videti kako ce raditi igra.
ali, kao sto rekoh, ako mi je sve na max podeseno, nema GPU load varijacija, bilo gde na mapi da sam, samo ako smanjim detalje, onda ima......
Imam i 1440p monitor, ako prebacim na njega da igram, tek onda mi je GPU load blagi uzas, samo se iznerviram, kao da GPU radi sa pola snage.... u retkim trenutcima u 1440p kad je navuce na max, ode fps na 185. ali, to je jako retko.....
Evo mi podesavanja:
 

Prilozi

  • Hunt Showdown_2023.10.08-21.08.png
    Hunt Showdown_2023.10.08-21.08.png
    819.4 KB · Pregleda: 7
  • Hunt Showdown_2023.10.08-21.08_1.png
    Hunt Showdown_2023.10.08-21.08_1.png
    812.7 KB · Pregleda: 6
  • Screenshot 2023-10-08 211035.png
    Screenshot 2023-10-08 211035.png
    425.1 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
Ovo su podesavanja koje ja koristim, s' tim sto je Rachtaz ima jos neke stvari postavljene u settings.txt, a nisam nasao sta
Bitnije mi je da bolje vidim Huntera, nego da imam lepu grafiku.
 

Prilozi

  • 20231008211512_1.jpg
    20231008211512_1.jpg
    144.4 KB · Pregleda: 6
  • 20231008211520_1.jpg
    20231008211520_1.jpg
    135.9 KB · Pregleda: 6
Ovo su podesavanja koje ja koristim, s' tim sto je Rachtaz ima jos neke stvari postavljene u settings.txt, a nisam nasao sta
Bitnije mi je da bolje vidim Huntera, nego da imam lepu grafiku.
sinoc, posle jako dugo vremena, ping preko SBB konacno bio stabilan i da kazem normalan, citavo vece, 30-35, s tim sto sam istovremeno i strimovao u 1440p na YT uz podesen upload bitrate od 24000..... valjda su nesto popravili pa da tako i ostane.....
 
To smo i mi juce primetili, da li zato sto je do petka ukinut event wildcard + su oni nesto cackali oko servera ili je zaista SBB nesto menjao, videcemo u petak kada vrate wildcard, ako i tada bude mali ping znaci da je nesto sredjeno, nadam se da ce biti.
 
ja mislim da je do SBB, jer par puta probah preko Yettela, ping 20-25 uvek, bio wildcard ili ne....
a ova agnija sa SBB mi traje skoro godinu dana vec....
Evo i malopre probah, isto dobar ping, za sada super ako ostane tako
 
ja mislim da je do SBB, jer par puta probah preko Yettela, ping 20-25 uvek, bio wildcard ili ne....
a ova agnija sa SBB mi traje skoro godinu dana vec....
Evo i malopre probah, isto dobar ping, za sada super ako ostane tako
Drug isto ima neke probleme sa SBBom, koje vuce vec dugo, povremeni packet loss u Huntu, sve je zivo probao, dolazio SBB par puta, menjao kablove i opet isto.
 
upravo sam sad zvao SBB, posto su imali gomilu otvorenih tiketa sa moje strane, kaze da su svi zatvoreni i da su radili na tome.
daj Boze da jeste tako.
 
upravo sam sad zvao SBB, posto su imali gomilu otvorenih tiketa sa moje strane, kaze da su svi zatvoreni i da su radili na tome.
daj Boze da jeste tako.
Odlicna vest, nadamo se da je zaista tako.
 
kako ti se sinoc ponasao ping?
Meni je malo ludovalo za vreme strima, kad sam iskljucio strim, je bio oko 35
Ima oscilacija, ali je neuporedivo bolje nego sto je bilo, samo da sad u petak ne poludi ponovo kada vrate wildcard pa opet nagrnu ljudi da igraju i preopterete servere, nadam se da su ovi crytek idiotsi nesto sredili oko servera.
 
Ima oscilacija, ali je neuporedivo bolje nego sto je bilo, samo da sad u petak ne poludi ponovo kada vrate wildcard pa opet nagrnu ljudi da igraju i preopterete servere, nadam se da su ovi crytek idiotsi nesto sredili oko servera.
Eto dodje i "contract: vikend, kod mene sve OK bilo, tako da sam ubedjen da je do SBB....
 
Jeste, proslo je juce sve "smooth as butter", tako da,da, sredili su sigurno problem sa njihove strane, sta god da je bio problem (ping u proseku 39 ), i dalje ima malih oscilacija sa strane servera, ali svakako je mnogo bolje nego sto je bilo.
 
Jeste, proslo je juce sve "smooth as butter", tako da,da, sredili su sigurno problem sa njihove strane, sta god da je bio problem (ping u proseku 39 ), i dalje ima malih oscilacija sa strane servera, ali svakako je mnogo bolje nego sto je bilo.
upravo tako :D
 
Bogami ovi iz SBB se bas potrudili, ne secam se kad mi je ping zadnji put u Huntu bio 21-25......
Jos tucem i stream na YT i Twitch sa podesenim uploadom na 30MB (24MB na YT i 6MB na Twitch) u isto vreme
 
Da li opet imate problema sa pingom u igri,ili je do mene?
Zadnjih par dana serveri bas lose rade
 
Meni proteklih par dana bas lose rade serveri, ne pokazuje skok u pingu, ali juce je vracao, trzao server, bacao te po mapi u jednom trenutku je samo pokazao 540 ping i izbacivao sva moguca upozorenja. Naravno pitanje se najvise odnosi da vidimo da li je opet do SBBa ili su ovi idiotsi opet nesposobni da plate normalne servere.
 
Meni proteklih par dana bas lose rade serveri, ne pokazuje skok u pingu, ali juce je vracao, trzao server, bacao te po mapi u jednom trenutku je samo pokazao 540 ping i izbacivao sva moguca upozorenja. Naravno pitanje se najvise odnosi da vidimo da li je opet do SBBa ili su ovi idiotsi opet nesposobni da plate normalne servere.
nije SBB, jer sam zadnja 4 dana igrao sa nemcem i britancem, sve je isto i njima bilo kad i meni..... serveri su im brljali do bola
 
Meni na telekom optici radi dobro kad serveri ne brljave. Ping 22-26.
Igra je odlična ali ima gomilu tehničkih problema (loši serveri, fps nestabilnost itd.) Zvuk je fenomenalan i tako nešto ne postoji u drugim igrama.
Što se tiče stabilnosti fps-a, najbolje rezultate sam postigao sa rtss frame limitiranjem + FreeSync. Imam konstantnih 160 fps na 1440p, osim kad sam u Lower Desalle-u.
Spec: Ryzen 5800X, Asrock 6900XT OC Formula, 16GB 3200Mhz
Ako ima zainteresovanih da igramo ovo je moj Steam 1101590722
 
Nazad
Vrh Dno