Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Ako niste sigurni, nemojte se zezati. Bilo kakvo prčkanje po sistemu može dovesti do brika, to je logično. Procedura nije teška, ali jedan pogrešan korak može napraviti haos. Ko nije spreman da rizikuje neka ne dira ništa. :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Ma opušteno ja već imam 4 dana Nougat i radi savršeno, imao sam samo jedan bug nešto ga zaglupelo imao sam nekoliko aplikacija pokrenutih u ramu i imao sam poziv, javio sam se završio poziv i tel zaključao a kad sam posle 5 min hteo da ga odključam na otisak dva puta je zavibrirao kao da ne prepoznaje otisak i ništa, stisnu sam dugme za paljenje i blago je osvetlio displej i možda bi se i odglupeo šta znam ja sam drzao power button da se restartuje i više nisam imao problema, Nadam se da ce ovo nekome koristiti, A Nougat kolje Mm u svim stavkama :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
ovde na ovom forumu izgleda ne sme vise nista da se pita,ne znam cemu sluzi onda ako cu na pp da se dopisujem?Postavio sam pitanje ,ko je voljan da pomogne odgovorice a ko ne,preskocice ga...neka nova pravila da bi nas udavila:smash:
 
Ma opušteno ja već imam 4 dana Nougat i radi savršeno, imao sam samo jedan bug nešto ga zaglupelo imao sam nekoliko aplikacija pokrenutih u ramu i imao sam poziv, javio sam se završio poziv i tel zaključao a kad sam posle 5 min hteo da ga odključam na otisak dva puta je zavibrirao kao da ne prepoznaje otisak i ništa, stisnu sam dugme za paljenje i blago je osvetlio displej i možda bi se i odglupeo šta znam ja sam drzao power button da se restartuje i više nisam imao problema, Nadam se da ce ovo nekome koristiti, A Nougat kolje Mm u svim stavkama :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
Sumljam da je bug. To se desava ako ti je palac ili koji je vec prst, mokar, prljav ili je sam fingerprint senzor priljav. Moze mala prasina da napravi problem. Desilo mi se. Pa sam googlao i pronaso da to se cesto desava, a ustvari je rec o ovo o cemu pricam. Sacekao sam nekoliko minuta i proradilo je. Kod mene je vlaga bila u pitanju. Nemoj sa vlazne prsti na fingerprint.
Ako se ponovi, samo prodji senzor sa pamuk lagano i ocisti ga. I nikako sa mokre, odnosno vlazne ruke.

I sad ovo je veoma edukativno za u buduce za onima koji imaju ovaj problem. Nemoj zameriti sto sam postirao.
 
Sumljam da je bug. To se desava ako ti je palac ili koji je vec prst, mokar, prljav ili je sam fingerprint senzor priljav. Moze mala prasina da napravi problem. Desilo mi se. Pa sam googlao i pronaso da to se cesto desava, a ustvari je rec o ovo o cemu pricam. Sacekao sam nekoliko minuta i proradilo je. Kod mene je vlaga bila u pitanju. Nemoj sa vlazne prsti na fingerprint.
Ako se ponovi, samo prodji senzor sa pamuk lagano i ocisti ga. I nikako sa mokre, odnosno vlazne ruke.

I sad ovo je veoma edukativno za u buduce za onima koji imaju ovaj problem. Nemoj zameriti sto sam postirao.
Znam brate za vlažne prste, nije bilo to u pitanju dešavalo mi se ali sam ga rešavao a ovo nije hteo ni Lock Screen da upali kad sam stisnuo power dugme samo kao malo osvetljen crn ekran, verovatno se zaglupeo a i ništa strašno bitno je da za sad radi bez peoblema :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi, hvala za tutorijal. Pre sest sati sam instalirao preko ff proxy_ja I rekao bih da dosta bolje radi, brze, fluidnije.

Pozdrav
 
^ +1

Deluje dosta bolje, brže... Jedino što su izbacili mogućnost za live wallpaper na lock screen. Ne vidim logiku što bi izbacili tako nešto. Ne može da se stavi Pixel live wallpaper na home I lock screen. Na 4.1 je moglo...
 
Ako niste sigurni, nemojte se zezati. Bilo kakvo prčkanje po sistemu može dovesti do brika, to je logično. Procedura nije teška, ali jedan pogrešan korak može napraviti haos. Ko nije spreman da rizikuje neka ne dira ništa. :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Hteo bih da dodam:Mozete u toku preuzimanja Nougat nadogradnje da pauzirate proces ,pa da deinstalirate sve FF varijante,zatim vratite sva podesavanja za vas WIFI/na autonatsko i bez proxy/a/Zatim nastavite sa download nougat nadogradnje kroz updater...Primetio sam da se taj nacin znatno ubrzava skidanje Nougat update...Pozz.
 
Može tako provereno

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
upravo tako skidam B371 verziju, mada nije nesto brze , ali..

Nadam se da ce update proci ok. I dalje mi nije jasna opcija ranih usvojioca nadogradnje, koja je svrha toga kada nikada nije ponudjena neka nadogreadnja?
 
Ja nisam ni pauzirao, samo uključio WiFi i obrisao proxy, a ovaj skidao u pozadini i dalje. :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
^ +1

Deluje dosta bolje, brže... Jedino što su izbacili mogućnost za live wallpaper na lock screen. Ne vidim logiku što bi izbacili tako nešto. Ne može da se stavi Pixel live wallpaper na home I lock screen. Na 4.1 je moglo...

Tako je...Nougat za nas telefon je vrlo stabilan,ispoliran i energetski vrlo efikasan...Koristim ga od juce i sve aplikacije rade besprekorno,ukljucujuci Nova Louncher,Poweramp i Google now koje imam instalirane kao beta varijante.Preporuka svima koji uzivaju koristeci P9 Lite.
 
samo da ga prebacim u dual sim,posto mi je potreban,i radim update na nougat odmah :type:
 
Dali kad prebacis od single sim u dual sim dobijes jos jedan novi IMEI? Zanima me o modelu L21 C432B161.
 
upravo tako skidam B371 verziju, mada nije nesto brze , ali..

Nadam se da ce update proci ok. I dalje mi nije jasna opcija ranih usvojioca nadogradnje, koja je svrha toga kada nikada nije ponudjena neka nadogreadnja?

To je netačno - meni i još nekima je ponuđena nadogradnja, dok su neki kojima nije ponuđena nadogradnja (npr. ti) bili nestrpljivi i rešili da hakuju Huawei servere, umesto da sačekaju regularno da im ta opcija bude ponuđena. ☺
 
Zasto meni Firmware finder ne izbacuje FUll B370? Moze li neko da mi objasni gde gresim? Pratim tutorial i ne mogu da nadjem odgovarajuci firmware...Sta od ovog da skinem? Trenutna verzija mi je B160..
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-04-08-22-10-24.png
    Screenshot_2017-04-08-22-10-24.png
    194.8 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
Jeli se kome desilo da kad uspije napraviti prvi korak u rollbacku da na drugom pise da se ne moze naci firmware za instalaciju iako imam dload mapu sa UPDATE.APP od 2.99gb

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Zasto meni Firmware finder ne izbacuje FUll B370? Moze li neko da mi objasni gde gresim? Pratim tutorial i ne mogu da nadjem odgovarajuci firmware...Sta od ovog da skinem? Trenutna verzija mi je B160..
Koliko vidim po screenshotu nisi sve uradio. Uđi u FF settings i uključi "Use new firmware base".

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Za koliko stize kod za otkljucavanje bootloadera?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ma odmah, to dobijes odmah na toj stranici

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

Ja sam vec uzeo, ko zna mozda mi zatreba. ;)

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Ipak nije tako loša baterija na B370 - ovo mi je novi rekord za SOT, bolje nego na MM. ☺ Sve na 4G mreži, uglavnom browsing. Istina, na oko 16h rada. Buljilo se čitav dan u fon,krastavac.:p

Screenshot_20170408-231003.png
 
Ljudi odradim sve po uputstvu i kad treba da krene update nemam internet, gde gresim, hvala unapred
 
Ako menjas proxi podešavanje onda tu grešiš

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Mora. server je localhost ,a proxi 8080

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ali kad pronadje update I krenes da ga skidas proxy iskljuci I krenuce sa skidanjem,bar je kod mene bilo tako kada sam B335 skidao
 
Ma to i jeste problem, posle podesavanja oko proxy findera kad odem na update nestane mi internet
 
Ako ti je meni na srpskom ides na Mobilna mreza-ime pristpne tacke-Apn tacke-novi Apn. I onda ga aktiviras. Ne diras nista tvoje Wifi podesavanje. Tvoj wifi treba da je stalno ukljucen. Cim ucita 0% udjes opet tu u Apn tacke i vratis na Vip, Mts ili Telenor

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Kakva su vam iskustva sa htc telefonima? Imam ponudu za trampu da dam ovaj p9 lite za htc 825 jel su bar tu negde ili je p9 lite bolji?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno