Šta je novo?

Huawei P60, P60 Pro

Stormae

Poštovan
Učlanjen(a)
16.01.2023
Poruke
64
Poena
65
Verovatno ce u martu biti predstavljena nova P serija, neke glasine :


Nadam se da ce P60 ponovo biti battery king kao sto je bio slucaj sa P30 serijom, dok bi ostalo sve, a najpre kamera trebalaopet da oduva konkurenciju.
Huawei-P60.jpg
 
Verovatno ce u martu biti predstavljena nova P serija, neke glasine :


Nadam se da ce P60 ponovo biti battery king kao sto je bio slucaj sa P30 serijom, dok bi ostalo sve, a najpre kamera trebalaopet da oduva konkurenciju.
Huawei-P60.jpg
Gledao sam ovaj clanak. Iskreno se nadam da im poledjina nece biti ovakva kao na slici, jer ce to biti jedan od najruznijih telefona 😁
 
Po meni bi najbolje bilo da ostave isto kućište od P50 Pro i samo ubace novi hardver, uz manju selfi kameru. I da dodaju nove boje. 😁 Ovaj dizajn je previše diskutabilan. 😬
 
Sa ovom grbom od kamere u sredini, bice najruzniji telefon ikada.
 
Nije greška, ne mogu da dobiju najnoviji SD.
U njihovim telefonima bih najviše voleo da vidim novi Kirin. Najbolja kombinacija.
 
Negde sam procitao da Huawei sprema

Kirin 9 Gen 1​

 
Dizajn ako bude bio ovakav, tj kamere, meni je odlicno.

Ono sto mene brine je:
  • Procesor koji je na papiru jaci, ali zapravo je realno slabiji od Kirin 990 5G npr iz P40 serije
  • Zoom koji realno od P40 Pro nije ni napredovao ni milimetara, po nekima cak i unazadjen.
  • WiFi problemi, o kojima se pisalo dosta i na forumu a i van njega.
  • Sumanuta cena, a inferiorniji uredjaj (osim mozda kvaliteta izrade), za ono sto nude. Srecom trziste kod nas to ispravi posle god dana pa budu koliko toliko OK cene za ono sto nude.

Svakako je after-sales podrska dobra kod nas, sto se toga tice, korektni su dosta, ali da jeste u startu svaki Huawei overpriceovan, jeste.
 
Ipak mi se cini, da ce ljudi jos dugo da koriste; P20 Pro/30 Pro i 40 Pro

:cool:
 
Neka mi neko objasni kakve koristi imate od lepote telefona, a pogotovo od lepote poleđine? Hoće li telefon bolje i duže raditi ako su mu leđa "lepa"?
Kakve koristi imas od toga da su ti kola spolja lepa? Hoce li auto manje da se kvari? Ili odelo sto je lepo, da li ce manje da se prlja? Mislim da je ovo dovoljno da shvatis koliko je besmisleno to sto si napisao 😂

A tako su isto pricali za svaki mob koji je izasao sa grbom, pa na kraju nikom nista.
 
Neka mi neko objasni kakve koristi imate od lepote telefona, a pogotovo od lepote poleđine? Hoće li telefon bolje i duže raditi ako su mu leđa "lepa"?
Ne razumem te. Ja gledam telefon posle karakteristika kakvog je dizajna. Moze imati sve najbolje u sebi, ali ako je ***** od diznajna, necu ga uzeti. Zato sam i napisao ukusi su razliciti.
Xiamoi mozda ima u sebi najbolje komponente i najnovije, ali meni niti svidja dizajn niti njihova interfejs. Iphone ima najbolji software, ali dzaba, meni se nesvidja kako izgleda. Ne razumem kako neko postavlja uopste takva pitanja.
 
Sto se tice dizajna, meni se najvise dopadaju P30 Pro i P20 Pro., stim sto je P30 Pro lepsi.
 
Ja sam na fb-u po nekim huawei grupama, i ljudi najvise koriste Mate 20 Pro.
 
@Seli33 Da. A P20 Pro je kompletniji od Mate 20 Pro jel ima OIS na kameri glavnoj, a ovaj nema, al mate 20 pro ima bezicno.
 
Ja sam pre par meseci zamenio bateriju na Mate 20 Pro (našao originalnu) sa idejom da telefon prosledim ćeri a ja da uzmem nov uređaj... i još uvek nisam našao "kompletniji" uređaj sa kojim bih ga zamenio, tako da sam ušao u petu godinu sa istim telefonom.
Nova baterija odlična (sa mojim načinom korišćenja bukvalno 2 dana izvlači), Kirin i dalje tera sve što meni treba, kamere i dalje odlične, IR blaster, pristojne dimenzije i lepo leži u ruci iako nije mali uređaj, navikao sam se na face unlock (dot projektor radi savršeno u totalnom mraku) tako da otisak prsta gotovo da ne koristim (a iskreno po meni samo Samsungovi ultrasonični i rade dobro od ovih otisaka ispod ekrana), ekran odličan mada više volim ravne ekrane...
Mislio sam da uzmem Fold 4 ali su mi bukvalno rekli iz servisa da sačekam još koju godinu jer je ekran još u razvojnoj fazi i da imaju preporuku da izbegnu zamenu pod garancijom na svaki mogući način. Novi Pixeli su mi takođe interesantni ali imaju previše kompromisa (nisu zvanično podržani kod nas, garancija, ispadanje sa mreže, dosta software funkcija ne radi van USA, chipset na bazi Exynos-a). IOS ne mogu da koristim, kupio sam ženi 13 Mini, oduševio se dimenzijama i hardware-om i onda proveo sledeća 2 dana podešavajući telefon i nervirajući se (takođe sve dok je IOS zatvoren, tj. nema alternativnih store-va meni je neupotrebljiv za moj slučaj korišćenja). Čekam da vidim kako će S23 serija da izgleda za 10 dana kad je predstave ali sve mi se čini da će za moj slučaj korišćenja dobitak da bude minimalan a potencijalan trošak velik...
 

Evo jos nekih informacija.
Ja se nadam da 5000 baterija biti dovoljna za odlicnu autonomiju,a ocekuje se i Pro Plus model ponovo ili Ultra.
 
Ako uspeju da nadmase zoom na p40pro+, onda, svaka cast, mozda i nesto bude od telefona. I naravno, da baterija traje kako valja. Nazalost, EMUI + Snapdragon ne verujem da ce biti bas tako srecan par, vidim po Honor i Nova telefonima da ipak nije to to, doduse oni furaju mid/upper-mid range chipsete (tipa 778G), ali dobro, mozda i iznenade. 8 Gen 2 je zver i mozda prva dobra vest od SD865/+ serije, tako da ko zna, temeljac postoji.

Ono sto brine je ovo:


E sad, naravno da se radi o plasenju mecke resetom, sto se i vidi iz "As for old licenses, one tech expert said that the Commerce Department is looking to revoke all old licenses. And even if it doesn’t do it explicitly, those licenses will eventually expire.", kad god je nesto bilo "looking to", nikad se nije ni desilo, ali jeste zabrinjavajuce da ovaj konflikt evo sad ce skoro pa 4 godine traje, i nema razresenja.
Dobro je jer ce kad tad i kinezi da krenu sa pravim razvojem svojih alternativa (kad skapiraju da ipak jeste ovo realno sve, i da nemaju nekog izlaza, a drzava ce investirati kes), ali lose je jer nas deli par godina od toga, sve i da su krenuli pre par godina sa pivotom ka razvoju domacih alternativa (sto jesu).
U prevodu: nacekacemo se jos performansi kakve su Kirini stari imali, za cenu koju su nudili.
 
 
Nazad
Vrh Dno